Které zvíře dokáže zvednout 850násobek své váhy?

Dalším silákem je brouk nosorožík. Ten dokáže uzvednout 850násobek své vlastní hmotnosti. Kdyby člověk mohl zvednout stejnou váhu, zvedl by asi 65 tun.

Které zvíře je nejsilnější?

Nejsilnějším zvířetem není však gorila, ale brouk zvaný nosorožík. Jméno tito brouci dostali podle charakteristického rohu, který samci používají v zápasech se svými soupeři. Proporcionálně jsou to vskutku nejsilnější tvorové planety, neboť dokážou zvednout 850násobek své vlastní hmotnosti.

Které zvíře dokáže zvednout 850násobek své váhy?

Kolik kilo zvedne gorila?

Gorila zvedne až dvě tuny, tedy asi desetinásobek své hmotnosti. Největším silákem ze světa savců je ale slon.

Jaké zvíře váží 200 kg?

Tato tělesná stavba jim proto dovoluje zvednout hmotnost, která dosahuje desetinásobku jejich vlastní váhy. Gorily patří mezi největší primáty na světě a jsou známé svou nevídanou silou. Dosahují výšky 1,75 metrů a váží až 200 kg.

Jaké je nejvzácnější zvíře na světě?

Nejvzácnějším savcem světa je jednorohý nosorožec jávský (Rhinoceros sondaicus). V kohoutku je vysoký asi 1,5 m a váží 1,4 tun. Populace, tohoto dříve běžně rozšířeného druhu, klesla koncem 20. st.

Co je nejpomalejší zvíře na světě?

Vůbec nejpomalejším savcem ze všech je živočich s příznačným názvem lenochod tříprstý (Bradypus tridactylus), který žije v tropických oblastech Jižní Ameriky. Kdybyste ho potkali na zemi, museli byste se hodně snažit, abyste ním dokázali „držet“ krok.

Co jedí gorily?

Jakožto býložravci se gorily živí hlavně ovocem, listy a výhonky. Občas pozřou i nějaký malý hmyz. Největší část dne se gorily věnují konzumací potravy. Jejich mohutné čelistní svaly a silné zuby jim umožňují rozmělňovat tuhé rostliny jako například bambus.

Jak dlouho se dožije gorila?

Maximální věk dožití gorily v zajetí je odhadován na 40 let, Colo tento předpoklad překonala o dvě dekády. Mezi samci samci je rekordmanem 55letý Ozzie ze zahrady v Atlantě.

Jaké je nejtěžší zvíře na světě?

Plejtváci jsou savci, dýchají vzduch a rodí živá mláďata. Jde o největšího a nejtěžšího současného žijícího živočicha a podle dosavadních informací i o nejtěžšího živočicha vůbec. Největší jedinci tohoto obřího kytovce zřejmě dosáhli hmotnosti přes 200 metrických tun.

Jaké zvíře Doskočí nejdál?

Skokani do dálky i výšky

Ovšem vzhledem k tomu, že klokani, žáby či luční koníci mají dlouhé nohy s velkými svaly, které jim dávají maximální skokanské schopnosti, zdá se, že je zvířecí říše o kus napřed ve všech skokanských disciplínách. Komba ušatá vyskočí do výšky 2,25 metru.

Co je nejvzácnější znamení zvěrokruhu?

Věřte, nebo ne, nejvíc vzácným znamením zvěrokruhu je Kozoroh! Nejméně narozených dětí připadá ze všech dnů v roce na období od Vánočních svátků až do Nového roku. Po celou tuto dobu má nadvládu právě Kozoroh.

Jaké zvíře je nejohroženější?

Vymírání přírodních druhů se nebezpečně zrychluje.

Které zvíře je nejinteligentnější?

Delfíni, nejchytřejší savci v oceánech

Vědci mají za to, že delfín je nejchytřejší zvíře na světě. Vykazují různé vzorce chování, které jsou podobné jako u lidí.

Který savec je nejrychlejší na světě?

Gepard je nejrychlejším savcem planety, na krátkou vzdálenost dokáže běžet rychlostí 110 až 130 kilometrů v hodině.

Jak dlouho spí gorila?

Lidoopi: hod. 13 Gorily, šimpanzi nebo orangutani podřimují 10 až 13 hodin denně. Sdružují se v tlupách, proto cítí větší bezpečí a mohou si snění dopřávat déle.

Kde je moja gorila?

Gorila Moja ve Španělsku, kam byla převezena z pražské zoologické zahrady před pěti lety, dospěla, ale povaha jí zůstala. Podle chovatele Marka Žďánského, který se o ni staral v Česku, je stále pro každou legraci. Ačkoliv Žďánský je nyní spolumajitelem potravinářské firmy, každý rok Moju v parku Cabárceno navštěvuje.

Kdo je největší savec na světě?

Plejtvák obrovský dorůstá maximální délky asi 30,5 až 33,6 metru a váží až kolem 190 tun. Delší tak byli pouze někteří druhohorní sauropodní dinosauři, nebyli ale tak těžcí (hmotnost největších zřejmě nepřesahovala asi 80 až 120 tun).

Které zvíře je nejchytřejší?

Vědci mají za to, že delfín je nejchytřejší zvíře na světě. Vykazují různé vzorce chování, které jsou podobné jako u lidí. Delfíní se dokážou zamilovat, což se stalo v jednom z amerických akvárií samci delfína skákavého, který žil v zajetí.

Jaké zvíře vyskočí nejvýše?

Nejvyšší skok – Mezi savci by za příhodných okolností překonal laťku ve výšce 8 m delfín skákavý (naměřeno 6,2 m). Ze suchozemských savců vyskočí nejvýše jaguár (5,5 m), levhart a puma by přeskočili 4,5 m. Mezi lidmi drží prvenství ve skoku vysokém Javier Sotomayor z Kuby.

Kdo má nejdelší březost?

Sloni patří k savčím rekordmanům – jsou například největší žijící suchozemští savci. Proto snad nikoho tolik nepřekvapí jejich velmi dlouhá doba březosti kolem, 640 dní, čímž předčí i některé větší kytovce.

Které znamení zvěrokruhu je nejchytřejší?

Vodnáři jsou známí svou inovativní a pokrokovou povahou, díky čemuž jsou hlavními uchazeči o titul nejinteligentnějšího znamení zvěrokruhu. Tito jedinci přirozeně řeší problémy a mají jedinečný pohled na svět, který jim umožňuje snadno přistupovat k výzvám.

Jaké je nejsilnější znamení?

VÝKLAD ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU. BERAN – vládcem tohoto znamení je Mars, jde o znamení mužské, ohnivé a kardinální, tedy spolu s Váhami zde máme dvě rovnodennostní znamení, která lze označit za nejsilnější.

Co je nejvzácnější zvíře na světě?

Nejvzácnějším savcem světa je jednorohý nosorožec jávský (Rhinoceros sondaicus). V kohoutku je vysoký asi 1,5 m a váží 1,4 tun. Populace, tohoto dříve běžně rozšířeného druhu, klesla koncem 20. st.

Jaké jsou ohrožené druhy zvířat?

Chránění živočichové

Kriticky ohrožené druhy silně ohrožené druhy ohrožené druhy
perlorodka říční kovařík chroust mlynařík
rak říční chroust opýřený mravenec Formica
střevlík pačmelák cizopasný druhy střevlíka
štír kýlnatý saranče koroptev polní

Které zvíře je nejhloupější?

Králové omezenosti: 10 nejhloupějších zvířat

  • Lenochodi. Lenochodi považují své končetiny za větve stromů. …
  • Pandy velké Pandy zapomněly, že patří mezi masožravce. …
  • Krůty. Krůty vyhlížejí déšť, místo aby se schovaly. …
  • Kakapové soví …
  • Koalové …
  • Ropuchy obrovské …
  • Plameňáci. …
  • Žraloci šotci.

Kdo spí nejdéle?

Rekordman spí 20 hodin

Bezkonkurenčně největším spáčem je netopýr, který spí téměř 20 hodin denně. Na paty mu pak šlapou některé kočkovité šelmy. Naopak enormně málo spí kopytníci nebo sloni. Stačí jim zhruba jen tři hodiny.