Jak zapnu fotoaparát s vysokým rozlišením na iPhonu 14?

V aplikaci Nastavení klepněte na Fotoaparát. Klepněte na Formáty. Zapněte Apple ProRAW, aby se zobrazila nabídka rozlišení. Klepněte na Rozlišení ProRAW a vyberte buď 12 MP, nebo 48 MP.

Jak zlepšit kvalitu fotoaparátu iPhone?

Pomocí funkce Upřednostnit rychlé pořizování snímků můžete upravit způsob zpracování obrázků – to vám umožní pořídit více fotografií, když budete rychle klepat na tlačítko spouště . Chcete-li tuto funkci vypnout, přejděte do Nastavení > Fotoaparát a vypněte volbu Upřednostnit rychlé pořizování snímků.

Jak zapnu fotoaparát s vysokým rozlišením na iPhonu 14?

Jak změnit rozlišení fotky iPhone?

Na Nastavení aplikaci, přejděte dolů a vyberte Ložnice záložka. Klikněte na tlačítko formáty vyberte možnost a poté vyberte možnost Vysoká účinnost volba. Tato funkce uloží fotografie ve formátu souboru HEIC a zvýší rozlišení fotografie na iPhone.

Jak fotit 48mpx iPhone 14 pro?

Změna rozlišení režimu Apple ProRAW

Na iPhonech 14 Pro a 14 Pro Max můžete fotky ve formátu ProRAW pořizovat s rozlišením 12 nebo 48 Mpx. Přejděte do Nastavení > Fotoaparát > Formáty. Zapněte přepínač Apple ProRAW (indikováno zelenou barvou), klepněte na Rozlišení ProRAW a vyberte volbu 12 MP nebo 48 MP.

Jak nastavit Fotoaparát na iPhone 14 pro?

Nastavení fotek pomocí nástrojů fotoaparátu v iPhonu

 1. Otevřete aplikaci Fotoaparát.
 2. Klepnutím na displej zobrazte oblast automatického ostření a nastavení expozice.
 3. Klepněte na místo, kam chcete oblast ostření přesunout.
 4. Chcete‑li upravit expozici, přetáhněte nahoru nebo dolů u oblasti ostření.

Co je to HDR u fotoaparátu?

Režim HDR (High Dynamic Range) vám v aplikaci Fotoaparát pomůže pořídit perfektní záběry ve vysoce kontrastních podmínkách. iPhone pořídí rychle za sebou několik fotek s různým nastavením expozice a spojí je do jedné, na které bude ve světlech a ve stínech vidět víc detailů.

Jaký iPhone na focení?

Jedním z nejlepších modelů iPhonu pro focení je iPhone 13 Pro. Tento model se může pochlubit třemi hlavními fotoaparáty, což umožňuje zachytit skvělé fotografie s vysokou kvalitou obrazu. Kromě toho disponuje i funkcí nočního režimu, což znamená, že můžete pořizovat kvalitní snímky i za špatných světelných podmínek.

Jak změnit rozlišení fotografie?

Zmenšení velikosti souboru pomocí komprese obrázků

 1. Vyberte obrázky, které chcete zmenšit.
 2. V části Nástroje obrázku vyberte na kartě Formát ve skupině Upravit. možnost Komprimovat obrázky. …
 3. Vyberte možnosti komprese a rozlišení a pak vyberte OK. U obrázků, které se nebudou tisknout, je nejběžnější rozlišení Web (150 ppi).

Jak zmenšit obrazovku na iPhone?

Zapnutí nebo vypnutí zvětšení: Vyberte Nastavení > Obecné > Zpřístupnění > Zvětšení. Nebo použijte zkratku zpřístupnění. Viz Zkratka zpřístupnění. Zvětšení nebo zmenšení: Poklepejte na obrazovku třemi prsty.

V jakém formátu fotit na iPhone?

 • Přejděte do Nastavení > Fotoaparát.
 • Klepněte na Formáty.
 • Klepněte na Nejkompatibilnější. Toto nastavení je k dispozici jen na zařízeních, která mohou média ukládat do formátů HEIF a HEVC a která používají iOS 11 nebo novější.
 • Všechny nové fotky a videa teď budou používat formát JPEG, resp. H. 264.

Co je noveho v iPhone 14?

Jak tedy lze vidět, letošní iPhony 14 jsou pouze velmi mírnou evolucí předchozích modelů. Novinkou je větší 6.7´ model. Největší funkční změnou pak bude vylepšená kamera, především noční fotografie a stabilizace videa. Oproti předchozí generaci je také mírně vyšší grafický výkon.

Jak správně nastavit Fotoaparát v mobilu?

Při focení na slunci je nejlepší nastavit ISO na nejnižší hodnotu – například 50 nebo 100. Naopak, během zamračených dnů nebo v interiéru můžete použít vyšší citlivosti iSO, například 400 nebo 600, ale je lepší nepřekračovat hodnotu 800, protože to může způsobit celkový horší. výsledek a efekt fotografie.

Jak spravne nastavit HDR?

Pokud váš počítač a monitor podporují HDR, zapněte je, abyste mohli začít.

 1. Vyberte tlačítko Start a potom zadejte nastavení. Vyberte Nastavení > Systém > Obrazovka.
 2. Pokud máte k počítači připojeno více monitorů, pak nahoře zvolte obrazovku s podporou HDR.
 3. Zapněte možnost Používat HDR.

Jak nastavit HDR na iphone?

generace a iPhony modelové řady 12: Přejděte do Nastavení > Fotoaparát a pak vypněte volbu Chytrý HDR. Potom na obrazovce fotoaparátu klepnutím vypněte nebo zapněte volbu HDR.

Jakou zvolit paměť iPhone 14?

Pokud se rozhodujete mezi mobilními telefony Apple iPhone 14 Pro 256GB a Apple iPhone 14 Pro Max 512GB, pak zvolte Apple iPhone 14 Pro Max 512GB, pokud chcete mobil s celkově lepšími parametry. Pokud však upřednostňujete lepší koupi z pohledu cena/výkon, doporučujeme zvolit Apple iPhone 14 Pro 256GB.

Který telefon má nejlepší Fotoaparát?

Nejlepší fotomobily od 5 000 do 35 000 Kč – jaro 2023

Název Shrnutí
TOP 4 fotomobilů
1. iPhone 14 Pro 95 % ★★★★★ Přečíst si recenzi Nejlepší fotomobil 2023.
2. Samsung Galaxy S23 93 % ★★★★★ Nejlepší fotomobil s Androidem 2023.
3. Google Pixel 7 Pro 91 % ★★★★★ 5násobný optický zoom.

Jak zvýšit rozlišení fotografie?

Rozlišení fotografií, vektorů a ilustrací můžete zdarma zvýšit pomocí nástroje pro změnu velikosti obrázků Depositphotos. Nebo to můžete udělat ručně pomocí placeného profesionálního softwaru pro úpravu obrázků a následné zpracování.

Jak zmenšit fotografie?

Zmenšení velikosti souboru pomocí komprese obrázků

 1. Vyberte obrázky, které chcete zmenšit.
 2. V části Nástroje obrázku vyberte na kartě Formát ve skupině Upravit. možnost Komprimovat obrázky. …
 3. Vyberte možnosti komprese a rozlišení a pak vyberte OK. U obrázků, které se nebudou tisknout, je nejběžnější rozlišení Web (150 ppi).

Jak zmenšit obrazovku na telefonu?

. Podržení tlačítek hlasitosti: Podržte obě tlačítka hlasitosti. Třikrát klepněte na obrazovku: Třikrát rychle klepněte na obrazovku a podržte gesto. Tato zkratka může zařízení zpomalit.

Jak zmenšit velikost obrazovky?

Postup: stiskneme a podržíme tlačítko CTRL a hýbeme kolečkem myši dopředu pro zvětšení / dozadu pro zmenšení velikosti obrazu.

Jak nastavit formát fotek na iPhone?

 1. Přejděte do Nastavení > Fotoaparát.
 2. Klepněte na Formáty.
 3. Klepněte na Nejkompatibilnější. Toto nastavení je k dispozici jen na zařízeních, která mohou média ukládat do formátů HEIF a HEVC a která používají iOS 11 nebo novější.
 4. Všechny nové fotky a videa teď budou používat formát JPEG, resp. H. 264.

Jak dlouho vydrží iPhone 14?

Na výdrž baterie iPhonů se můžete spolehnout

iPhone 14 Plus vydrží přehrávat videa až 26 hodin, takže se snadno dožije druhého dne. Menší bráška iPhone 14 vydrží až 20 hodin přehrávání videa a celý den provozu mu také problém rozhodně nedělá.

Jaký je rozdíl mezi iPhone 14 a 14 pro?

iPhone 14 Pro je oproti základní verzi jednoznačně výkonnější a funkčnější. Proto je cena iPhonu 14 Pro vyšší a závisí na zvolené kapacitě paměti. Ale cena iPhone 14 se ve skutečnosti neliší od předchozí řady 13. 512 GB – 26 700 Kč.

Jak mít lepší fotky?

15 tipů pro hezké fotky

 1. Vyberte vhodné světlo. Je lepší fotit navečer nebo ráno, boční světlo působí emotivněji, stíny jsou delší a výraznější. …
 2. Ztmavte okraje. Člověk je zvyklý vidět to tmavší dole. …
 3. Pohrajte si s barvami. …
 4. Doostřujte. …
 5. Retušujte, vyhlazujte. …
 6. Nefoťte všechno. …
 7. Vytvářejte kontrasty. …
 8. Využívejte popředí

Co je HDR režim?

Zkratka HDR (High Dynamic Range) znamená vysoce dynamický rozsah. Někteří z vás ji budou znát hlavně z profesionálního fotografování, kde jde o proces zachycování obrazu. Konkrétně jde o zachycení většího rozsahu osvětlení a zastínění části snímku, které je mezi nejsvětlejším a nejtmavším bodem.

Co je HDR iPhone?

Režim HDR (High Dynamic Range) aplikace Fotoaparát vám pomůže pořídit skvělé fotky scén s vysokým kontrastem. Na podporovaných modelech pořídí fotoaparát v iPadu rychle za sebou několik fotek s různým nastavením expozice a pak je vzájemně prolne.