Jaký je průměrný plat v NFL?

Průměrný plat v uplynulé sezoně se vyšplhal 3,82 milionu dolarů a podle expertů by během příští sezony mohl překročit hranici čtyř milionů. Nejvyšší roční příjem vykazoval Cliff Lee, jemuž na konto zaměstnavatel nasypal 25 milionů dolarů. Hráči s nejnižším platem se pohybovali na hranici 500 tisíc dolarů.

Jaký je průměrný plat v Americe?

Průměrná mzda se ve Spojených státech pohybuje okolo 100 000 korun za měsíc, u nás je to 40 000 korun. Minimální mzda je za oceánem v průměru 24 000 korun měsíčně, u nás je to 15 200 korun. Jak vypadají platy u konkrétních profesí?

Jaký je průměrný plat v NFL?

Kolik si vydělá průměrný fotbalista?

Už ve třetí lize však hráč vydělává mezi pěti a 35 tisíci korun. Plat kolem 22 tisíc korun, což je průměrná mzda v ČR, tak není pro dost hráčů vůbec nereálný. V nižších soutěžích všechno začíná jako příjemná brigáda, kterou se dá přivydělávat ke studiu.

Jak dlouho se hraje NFL?

NFL se hraje na čtyři čtvrtiny po 15 minutách, přičemž zápas je dělen také na dva poločasy. Dva týmy mají v průběhu zápasu na hřišti každý po jedenácti hráčích. Tým v držení šišatého míče je označován jako útok, protivník přirozeně jako obrana.

Kdo vysila NFL?

NFL | O2 TV Sport.

Jaký je průměrný plat v Anglii?

Průměrná mzda v Anglii momentálně dosahuje výše 71,5 tisíce korun za měsíc (v hrubém). Kolem této částky se pohybují platy účetních nebo učitelů středních škol. Měsíční plat účetního je zde 70 tisíc korun, u nás je to 30 500 korun. V České republice je průměrná mzda 35 441 korun měsíčně.

Jaký je průměrný plat v Polsku?

Průměrný plat v Polsku

V Polsku mzdy stoupají pomaleji než v ostatních státech střední Evropy. I když minimální měsíční mzda je v této zemi poměrně vysoká, a to sice 18 150 korun (u nás je to 17 300 korun), platy jsou zde nižší. Průměrná mzda je v Polsku 34 221 korun. U nás je to 40 353 korun.

Jaký fotbalista má nejvyšší plat?

Forbes vytvořil žebříček nejlépe placených fotbalistů pro sezónu 2022/23. První místo obsadil Kylian Mbappé, který podle předpokladů vydělá do konce sezóny 128 milionů dolarů před zdaněním.

Kdo je nejlepší hráč na světě?

Podívejte se, jak vypadá stovka nejlepších fotbalistů světa podle EA

Pořadí Hráč Tým
1. Messi Barcelona
2. Ronaldo Juventus
3. Neymar Paris Saint-Germain
4. De Bruyne Man City

Kdo vymyslel americký fotbal?

Americký fotbal byl však stále americkou verzí ragby. Nakonec však yaleský hráč Walter Camp přesvědčil organizaci IFAF, aby změnila několik pravidel tohoto sportu a vytvořila tak sport již velmi podobný tomu dnešnímu. Díky tomu je Walter Camp považován historiky za otce moderního amerického fotbalu.

Kdo vyhrál Super Bowl 2023?

Kansas City ChiefsSuper Bowl LVII / Vítěz

Philadelphia Eagles sledovat v noci na 13. února. AKTUALIZACE: Vítězi Super Bowl LVII se stávají hráči Kansas City Chiefs, kteří ve finále porazili Philadelphii Eagles 38:35. Získávají tím třetí titul v klubové historii.

Kde davaji Fortuna ligu?

V televizi vysílá Fortuna ligu placená stanice O2 TV, ale všechny zápasy můžete sledovat online zdarma ZDE.

Kdo má práva na Ligu mistrů?

U každého ročníku Ligy mistrů fanoušky zajímá zásadní otázka: kde sledovat zápasy LM živě? Nejprestižnější evropskou soutěž si naladíte na čtyřech placených kanálech – Premier Sport 1, Premier Sport 2, Nova Sport 3 a Nova Sport 4. Tyto stanice vlastní práva až do sezony 2023/24.

Jaký je průměrný plat v Itálii?

Průměrná mzda v Itálii se pohybuje okolo 60 000 korun měsíčně, u nás je to 35 441 korun. Jednou z nejhůře placených profesí je v Itálii stejně jako ve většině dalších zemí číšník. Vydělává si tady v průměru 34 200 korun.

Jaký je průměrný plat v Německu?

V roce 2022 německá průměrná měsíční hrubá mzda dosáhla úrovně 4 250 EUR (tj. 101 126 Kč). Průměrná mzda v Německu je vyšší než 3000 EUR již přes 11 let.

Jaký je průměrný plat v Norsku?

Norské platy patří k nejvyšším v Evropě. Průměrná mzda tady dosahuje 127 500 korun měsíčně, zatímco český průměrný plat je 34 835 korun.

Kdo dal nejvíc gólů na světě?

Seznam

Poř. Hráč Gólů
1. Cristiano Ronaldo 844
2. Lionel Messi 815
3. / Josef Bican 805
4. Pelé 778

Kdo je nejbohatší fotbalista?

V čele žebříčku se ocitl poprvé, od roku 2014 mu kralovali Messi a Ronaldo, kteří letos obsadili druhé a třetí místo s příjmy 110 resp. 100 milionů dolarů. Jejich nejvyšší výdělky byly u Ronalda 125 milionů dolarů, u Messiho 127 milionů dolarů v roce 2019 a 130 milionů dolarů v roce 2021.

Jak se jmenuje míč na americký fotbal?

Avšak existovaly v nich rozdíly: namísto kulatého míče se univerzity rozhodly používat míč vejcovitého tvaru a název tohoto sportu byl změněn z ragby na americký fotbal. Na závěr střetnutí byla vytvořena organizace International Federation of American Football (IFAF), aby předsedala tomuto americkému sportu.

Jaký je rozdíl mezi americkým fotbalem a rugby?

Rugby bylo založeno v Anglii, fotbal v Americe

Cílem hry je míč dopravit za branku a položit ho. Balon si ale mohou hráči přihrávat jen směrem dozadu nebo do roviny – nikdy dopředu. Dopředu mohou do balonu jen kopat, a právě v tom je ten rozdíl, který by měl pochopit snad každý.

Co to je Super Bowl?

Super Bowl je finálový zápas z celé sezóny ligy amerického fotbalu.

Co je to super Ball?

Super Bowl je finálový zápas, kterým vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Hraje se každoročně od roku 1967. Podobně jako Světová série (baseball) je i Super Bowl označením nikoli pro celé play-off, ale jen pro finálový souboj dvou nejlepších týmů.

Jak se můžu koukat na Premier League zdarma?

Zápasy Realu Madrid, Barcelony a dalších klubů můžete sledovat na televizních kanálech Nova Sport 3 a 4 a Premier Sport 1 a 2. Jde ovšem o placené stanice. Skvělou alternativou jsou proto online streamy zdarma, které je možné sledovat u Sazkabetu. Ke sledování těchto livestreamů si stačí založit účet.

Kdo bude vysílat Premier League 2023 2024?

Anglická Premier League je od minulého ročníku dostupná na stanici CANAL+ Sport. A na tomto kanálu zůstává i pro sezonu 2023/2024.

Kde se koukat na Premier League zdarma?

Zápasy Realu Madrid, Barcelony a dalších klubů můžete sledovat na televizních kanálech Nova Sport 3 a 4 a Premier Sport 1 a 2. Jde ovšem o placené stanice. Skvělou alternativou jsou proto online streamy zdarma, které je možné sledovat u Sazkabetu. Ke sledování těchto livestreamů si stačí založit účet.

Jaký je průměrný plat v Turecku?

Průměrný plat v Turecku a Česku má mezi sebou ještě mnohem větší propast než minimální mzda. Zatímco v Turecku je aktuální průměrný plat 7 830 lir hrubého, tedy zhruba 10 500 Kč, u nás je 38 911 Kč hrubého.