Jaké jsou fotografické režimy na iPhonu 14?

S akčním režimem na iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro můžete z ruky natáčet plynulá videa, i když se přitom pohybujete. Otevřete aplikaci Fotoaparát a přejetím prstem přejděte na režim Video. Klepnutím na tlačítko zapněte akční režim.

V kolika barvach je iPhone 14?

Apple dnes udělal radost těm, kteří ocení jasné barvy a rádi by se jimi kochali i na svém telefonu. Pokročilé smartphony iPhone 14 a iPhone 14 Plus totiž nově dostávají slušivý žlutý kabátek. V pořadí již 6. barevný odstín těchto modelů se zařazuje po bok černé, bílé, červené, modré a fialové.

Jaké jsou fotografické režimy na iPhonu 14?

Jakou úhlopříčku má iPhone 14?

Displej iPhonu 14 má zakulacené rohy, které kopírují jeho krásný zaoblený design a jsou vepsané v obdélníku. Když se obrazovka změří jako běžný obdélník, má úhlopříčku 6,06 palce, ale viditelná plocha je ve skutečnosti menší.

V jakém formátu fotit na iPhone?

  • Přejděte do Nastavení > Fotoaparát.
  • Klepněte na Formáty.
  • Klepněte na Nejkompatibilnější. Toto nastavení je k dispozici jen na zařízeních, která mohou média ukládat do formátů HEIF a HEVC a která používají iOS 11 nebo novější.
  • Všechny nové fotky a videa teď budou používat formát JPEG, resp. H. 264.

Co je to HDR u fotoaparátu?

Režim HDR (High Dynamic Range) vám v aplikaci Fotoaparát pomůže pořídit perfektní záběry ve vysoce kontrastních podmínkách. iPhone pořídí rychle za sebou několik fotek s různým nastavením expozice a spojí je do jedné, na které bude ve světlech a ve stínech vidět víc detailů.

Co je to MagSafe?

MagSafe nabíječka totiž umí bezdrátově nabíjet také starší iPhony či telefony s Androidem. I kdybyste ale použili ideální kombinaci MagSafe s 20W nabíječkou, tak tyto starší/cizí zařízení bude nabíječka dobíjet jen 5W.

Jaký iPhone 14 si koupit?

Pak je to pro mě jednoduché a doporučím iPhone 14 Pro Max. Vybral jsem to největší a to nejlepší, co (zatím) lze pořídit. Píšu zatím, protože v roce 2023 je očekávaným nástupcem řady iPhone 14 nový model a to iPhone 15, možná iPhone 15 Ultra.

Jak dlouho vydrzi baterie iPhone 14?

Výsledky byly následující: iPhone 14 Pro Max: 19 hodin a 5 minut. iPhone 14 Pro: 16 hodin a 18 minut. Pixel 7 Pro: 14 hodin a 19 minut.

Jaký je rozdíl mezi iPhone 13 a 14?

‌iPhone 13‌ a ‌iPhone 14‌ mají stejnou velikost displeje, 5G konektivitu, čip A15 Bionic a celkový design. Nicméně ‌iPhone 14‌ stále nabízí několik vylepšení, jako je další jádro GPU pro mírně vyšší grafický výkon, nouzové volání SOS přes satelit a nebo některé vylepšení při post-processingu fotografií.

Jak fotit do RAW iPhone?

Chcete-li fotografovat do formátu ProRAW, přejděte do Nastavení > Fotoaparát > Formáty a poté v části Fotografování zapněte Apple ProRAW. Chcete-li pořídit fotografii ProRAW, klepněte v aplikaci Fotoaparát na volbu RAW a poté pořiďte snímek.

Co znamená RAW na iPhone?

Pokud netušíte, co to je raw, zde je vysvětlení v jedné větě: když foťák, nebo mobil, pořídí na snímači snímek, vznikne velký zdrojový soubor s hrubými daty, tedy raw… V naprosté většině případů se spokojíme s těmi nevelkými soubory v . jpg nebo .

Jak spravne nastavit HDR?

Pokud váš počítač a monitor podporují HDR, zapněte je, abyste mohli začít.

  1. Vyberte tlačítko Start a potom zadejte nastavení. Vyberte Nastavení > Systém > Obrazovka.
  2. Pokud máte k počítači připojeno více monitorů, pak nahoře zvolte obrazovku s podporou HDR.
  3. Zapněte možnost Používat HDR.

Kdy použít HDR?

Funkci HDR doporučujeme použít při focení scén bez pohyblivých prvků, ale s vysokým světelným kontrastem (typicky nebe – země). Tato technika se velmi osvědčila při snímání přírody či městské krajiny. Je také optimální pro silné sluneční světlo nebo tam, kde je intenzivní světlo v pozadí (např.

Jaký je rozdíl mezi MagSafe a Lightning?

Pomocí rychlého nabíjení přes Lightning totiž nabijete iPhone 12 Pro z 0% na 50% za 30 minut, s nabíječkou MagSafe je to 60 minut. Telefon pomocí silného adaptéru přes Lightning nabijete kompletně za zhruba 1 hodinu a 20 minut, v případě MagSafe nabíječky je to o hodinu déle.

Který iPhone má bezdrátové nabíjení?

Co potřebujete. Potřebujete iPhone 8 nebo novější. iPhone má integrované bezdrátové nabíjení, které funguje snadno a intuitivně. iPhone lze nabíjet na nabíječkách s certifikací Qi, které jsou k dispozici jako doplňky nebo které najdete v některých autech, kavárnách, hotelech, letištích nebo integrované v nábytku.

Který iPhone je nejlepší?

Nejlepší iPhony dle srovnání

Hodnocení Produkt
Top 1 Vítěz srovnání Apple iPhone 14 Pro Max 512 GB Přečíst recenzi
Top 2 Nejlepší cena-výkon Apple iPhone 14 Pro 6GB/256GB Přečíst recenzi
Top 3 Pro nenáročné Apple iPhone 13 mini 128GB Přečíst recenzi
Top 4 Výhodnější koupě Apple iPhone 13 Pro Max 1TB Přečíst recenzi

Který iPhone má nejlepší baterii?

iPhony 14 Pro a 14 Pro Max jsou tedy momentálně tím nejlepším, co si z hlediska výdrže baterie můžete pořídit.

Jak často měnit iPhone?

Nabíjecí cyklus se načítá postupně. Pokud vybijete telefon na 75 % a nabijete znovu do 100 %, tak za 4 dny spotřebujete 1 cyklus. Apple uvádí, že originální baterie do iPhone by měly vydržet min 500 cyklů. Většinou se setkáváme s výdrží mezi 500 až 1 000 cykly.

Jaký iPhone koupit 2023?

V roce 2023 bych už všeobecně volil spíše iPhone 128GB než verzi iPhone s 64GB pamětí. Je důležité si uvědomit, že část této integrované paměti zabere systém iOS. Pak samozřejmě něco zaberou fotky a videa a dále aplikace. No a najednou je paměť iPhone plná.

Co znamená RAW na iphone?

Pokud netušíte, co to je raw, zde je vysvětlení v jedné větě: když foťák, nebo mobil, pořídí na snímači snímek, vznikne velký zdrojový soubor s hrubými daty, tedy raw… V naprosté většině případů se spokojíme s těmi nevelkými soubory v . jpg nebo .

Proč fotit do RAW?

RAW – větší jistota u zakázek

Nejen v expozičně složitějších situacích, ale třeba i v obyčejném přechodu z venku dovnitř se může stát, že zapomenete na foťáku něco přenastavit a fotíte příliš tmavé fotky. Pravděpodobnost, že z nich vytáhnete použitelný výsledek, je při použití formátu RAW daleko větší. RAW je jistota.

Jak fotit mobilem Apple?

Po otevření se aplikace Fotoaparát přepne na výchozí režim fotografování. Klepnutím na tlačítko spouště pořiďte fotku. Pak klepněte na šipku a upravte další možnosti jako blesk, Live Photos, samospoušť a další. A když tlačítko spouště podržíte, natočíte video QuickTake.

Co je HDR režim?

Zkratka HDR (High Dynamic Range) znamená vysoce dynamický rozsah. Někteří z vás ji budou znát hlavně z profesionálního fotografování, kde jde o proces zachycování obrazu. Konkrétně jde o zachycení většího rozsahu osvětlení a zastínění části snímku, které je mezi nejsvětlejším a nejtmavším bodem.

Jak poznat HDR?

Jak zjistit, jestli vaše obrazovka podporuje HDR

  1. Vyberte tlačítko Start a pak vyberte Nastavení > Systém > Obrazovka > Nastavení Windows HD Color.
  2. V oddílu Zvolit obrazovku vyberte obrazovku, kterou chcete zkontrolovat.
  3. V oddílu Možnosti obrazovky zkontrolujte, že je vedle Používání HDR uvedeno Ano.

Co je to SDR režim?

Zkratka SDR (tedy Standard Dynamic Range) označuje současný standard v oblasti zpracování obrazu. Jeho možnosti jsou však poněkud omezené, proto se na trhu začíná čím dál tím více prosazovat právě HDR. Nicméně, stále zůstává spíše nadstavbovou funkcí a prozatím se nestalo běžným, všudypřítomným standardem.

Na co je dobrý MagSafe?

MagSafe nabíječka totiž umí bezdrátově nabíjet také starší iPhony či telefony s Androidem. I kdybyste ale použili ideální kombinaci MagSafe s 20W nabíječkou, tak tyto starší/cizí zařízení bude nabíječka dobíjet jen 5W.