Jak poznáte, že jsou v posteli štěnice?

To, že se v bytě vyskytuje nevítaný host v podobě štěnice, lze zaručeně poznat i podle dalších projevů:stopy krve na povlečení – krev od pokousání,černé tečky v posteli – trus štěnic,svlečky (exuvie) nymf – svlékají je během vývoje,vajíčka a mrtvé štěnice v okolí postele,More items…

Jak poznat štěnice v posteli?

Bohužel se zatím štěnice vesele množí a brzy zamoří celý byt i okolí. Přítomnost těchto škůdců mohou odhalit také jejich svlečky nebo trus, který vypadá jako malé černé tečky a nejčastěji se nachází v blízkosti postele nebo jiného úkrytu štěnic. Jasným důkazem je pak nález uhynulého exempláře.

Jak poznáte, že jsou v posteli štěnice?

Jak poznat výskyt štěnic?

Jak poznáme, že máme štěnice v bytě?

  1. První příznaky výskytu štěnic u vás doma jsou většinou štípance na těle. …
  2. Další stopou výskytu štěnic v bytě bývá jejich trus – malé černé tečky, které můžete objevit většinou v záhybech potahu matrace, na bílém prostěradle, …
  3. Nejjasnějším důkazem je samotný nález štěnice.

Kde se schovávají štěnice?

Kde se štěnice schovávají? Štěnice se většinou vyskytují v koloniích ukryté v blízkosti místa, kde lidé spí. Schovávají se v prasklinách a otvorech: v matracích.

Jak vypadají kousance od štěnic?

Jedná se o zarudlá kolečka s tmavší tečkou uprostřed, která jsou velká v průměru několik milimetrů. Kousnutí od štěnice vypadá jako zarudlé kolečko s tmavou tečkou uprostřed. Škůdci se obvykle přisají třikrát v řadě za sebou.

Jak se zbavit štěnic v posteli?

Je třeba použít vysoce koncentrované postřiky, vyvinuté speciálně na hubení štěnic. Tyto postřiky obsahují mix účinných látek, které se vzájemně doplňují, a štěnice opravdu zahubí. Nestačí ale zabít dospělé štěnice, je třeba zlikvidovat i jejich vajíčka a další vývojová stádia.

Jak vypadají malé štěnice?

Štěnice jsou malé, ploché s oválným tělem. Nemají křídla. Dospělci sice mají zbytky křídel, ale nejsou plně rozvinutí aby je funkčně mohli využívat. Dospělci jsou hnědé barvy, po krmení hnědo červené od nasáté krve.

Kde kladou štěnice vajíčka?

Identifikace a vypátrání štěnice je poměrně náročné. Samička v průběhu svého života snáší denně dvě až tři vajíčka, za svůj život je schopna jich naklást až 500. Tyto vajíčka klade na tmavá, těžko přístupná místa (štěrbiny v nábytku, v parketách, rámy obrazů, v záhybech matrací, čalounění, v dřevěném obložení apod.)

Co mě kouše v posteli?

KOMÁŘE lze vyloučit snadno, jejich bzukot v noci budí a štípou na odhalených místech těla. Postačí kontrola pokoje před spaním, síťka v okně nebo elektrický odpuzovač. Co se týče štěnic a blech, nejspolehlivější metodou určení původu štípanců je nalezení dospělého jedince, čili konkrétní štěnice nebo blechy.

Jak se do domu dostanou štěnice?

Štěnice se k vám domů mohou dostat mnoha různými způsoby. Jsou schopné vyšplhat po fasádě, šíří se z okolních bytů, ale můžete si je donést také z hromadné dopravy nebo spolu se starším nábytkem.

Co zabíjí štěnice?

Nejlepší volně prodejný přípravek na štěnice je sprej na štěnice Protect. Tento sprej byl speciálně vyvinutý na hubení štěnic a blech, což jsou velmi odolné druhy hmyzu. Výhodou tohoto postřiku na štěnice je to, že je pro štěnice toxický ještě 14 dnů po zaschnutí.

Jak zničit štěnice?

Spolehlivým způsobem jak zabít štěnici je vystavit ji vysokým nebo nízkým teplotám. Štěnice žijí při pokojových teplotách, nejideálnější kolem 25°C.

Co způsobují štěnice?

Žerou v noci, rychle se nasytí a potom opustí svého hostitele a ukryjí se někde nablízku do doby než zase vyhladoví. Bodnutí štěnice způsobuje některým lidem svědění a otok. Některé druhy štěnic žijí pouze na určitém druhu hostitele, např. na ptácích, netopýrech spod.

Jak najít hnízdo štěnic?

„Hnízda“ štěnic se dají dobře dohledat, protože se jedná o hmyz, který žije v koloniích a zanechává za sebou výrazné stopy. Těmi jsou tmavé výkaly, svlečky (exuvie) a vajíčka. Při aplikaci insekticidů, otřesech nebo ostřejším světle kolonie své útočiště opouštějí.

Jak se zbavit štěnic v postelí?

Je třeba použít vysoce koncentrované postřiky, vyvinuté speciálně na hubení štěnic. Tyto postřiky obsahují mix účinných látek, které se vzájemně doplňují, a štěnice opravdu zahubí. Nestačí ale zabít dospělé štěnice, je třeba zlikvidovat i jejich vajíčka a další vývojová stádia.