Proč mi parfém nevoní?

Proč mám pocit, že na mě parfém nevoní? Je to dáno tím, že když používám jednu vůni delší dobu, tak se čich vůči ní otupí a přestane ji vnímat. Stejně tak se za nějakou dobu stane vůči vůni imunní i vaše nejbližší okolí, ale věřte, že ostatní ji na vás cítí.

Proč na sobě necítím parfém?

Nejčastějším důvodem krátké výdrže parfémů je suchá pokožka.

Pro ty, kteří mají suchou pokožku nebo pro ty, na kterých parfém prostě nedrží, máme několik tipů. Molekuly parfému se z naší pokožky uvolňují do prostoru – to je to, co my a naše okolí vnímáme jako vůni. Vůně se do okolí uvolňuje lépe, pokud je „zahřívána“.

Proč mi parfém nevoní?

Jaký je rozdíl mezi parfémovanou vodou a toaletní vodou?

Zásadní rozdíl mezi těmito typy vůní je v koncentraci vonných látek. Zatímco parfemovaná voda (EdP) jich obsahuje 8 až 15 %, toaletní voda (EdT) poze 4 až 8 %. Parfémované vody proto voní intenzivněji a déle než toaletní vody. Toaletní vody je třeba nanášet opakovaně pro celodenní výdrž.

Jak dlouho vydrží parfém?

Parfém bez otevření vám vydrží i několik desítek let. Jakmile jej ale otevřete, je vhodné jej spotřebovat do 2 až 3 let. Trvanlivost toaletní a parfémované vody se naproti tomu uvádí 1 až 2 roky, a to opět po otevření. Vůně v originálním obalu by vám měla vydržet až dvakrát déle.

Na co se používá toaletní voda?

Toaletní voda (Eau De Toilette)

Toaletní voda má koncentraci 5 až 15 % vonných olejů smíchaných s alkoholem. Je perfektní na rychlé osvěžení vůní a vydrží vonět přibližně 3 až 5 hodin. Pokud se tedy chystáte na důležitý pohovor nebo na akci, která bude trvat jen pár hodin, je tento typ vůně ideální právě pro vás.

Co je lepsi toaletni voda nebo parfém?

Vůně parfému vydrží mnohem déle a někdy je cítit i několik dní. Toaletní voda naopak díky nižší koncentraci vonných látek poměrně rychle vyprchá, takže je často nutné ji aplikovat několikrát denně. V našem poradenství jsme pro vás shrnuli všechny informace o rozdílech mezi parfémem, toaletní vodou a dalšími druhy vůní.

Jak se pozna originál parfém?

U originálních parfémů platí, že bubliny, které se objeví, když zatřepete lahví, by měly zmizet během cca 10 až 15 sekund. U „fake“ parfémů bubliny zmizí bezprostředně poté, co s lahví zatřepete. Také barva by měla být konzistentní. Pokud dokonale znáte určitý parfém, měli byste rozpoznat jeho původní barvu.

Jak poznat zkažený parfém?

Když se vám zdá, že parfém voní jinak, než jste zvyklí, zbystřete. Mějte se na pozoru, když vás udeří do nosu příliš ostrá vůně či spíše zápach, který s ostatními složkami parfému nekoresponduje. Také pozor na silný podtón acetonu, lihu a alkoholu, který se ozve jako první a výrazně přebije ostatní ingredience.

Jak správně používat parfém?

Parfém by se měl nanášet primárně na tělo. Na pulzní body, kde nám tepe krev. Je to tak proto, že vůně reaguje na teplo a díky němu přizpůsobuje i svoji intenzitu. Mezi taková místa patří krční tepna, pokožka za ušima, loketní jamka, spánky a vnitřní zápěstí.

Co je silnější parfémovaná voda nebo toaletní voda?

Rozdíl mezi toaletní a parfémovanou vodou tkví právě v koncentraci vonných složek. Zatímco silnější parfemovaná voda jich obsahuje 8 až 15 %, toaletní voda obsahuje jen 4 až 8 %. Ještě slabší je pak kolínská voda, která má 3 až 5 % vonné parfémové kompozice.

Jaký je rozdíl mezi parfémem a voňavkou?

Označení parfém se v češtině vžilo jako synonymum pro vůně a voňavky všeho druhu, ve skutečnosti se ale jedná o vůně s největším podílem vonných olejů. Různé zdroje uvádí rozpětí mezi 15 a 40 procenty, ve většině parfémů ale najdete 20 – 30 procent vonné kompozice.

Jak se vyznat v parfémech?

V této rovině se parfémy dělí na celkem pět základních skupin.

  1. Eau Fraîche – 1-3 % vonných esencí
  2. Eau de Cologne (EdC) – 2-4 % vonných látek.
  3. Eau de Toilette (EdT) – 5-15 % vonných esencí
  4. Eau de Parfum (EdP) – 15-20 % vonných látek.
  5. Parfum (P) – až 20-30 % vonných ingrediencí

Kde ověřit pravost parfémů?

Kromě toho také můžete na internetu zjistit, jestli šarže parfému, který jste si zakoupili, vůbec existuje. Stačí do vyhledávače zadat „perfume (případně cosmetics) batch code checker“. Díky tomuto heslu vám vyhledávač nabídne hned několik stránek, kde si šarži parfému budete moci ověřit a zjistit také datum výroby.

Jak zjistit expiraci Parfemu?

* Expirace neotevřeného produktu je vyšší než 30 měsíců: Na obalu najdete symbol otevřeného kelímku s číslem uvnitř, které znamená, kolik měsíců můžete produkt používat, pokud ho otevřete, a to i v případě, že datum expirace ještě neproběhlo.

Co se starymi parfémy?

Jak starý parfém můžou parfumerie prodávat? Parfumerie i e-shopy běžně vyprodávají celé kolekce vůní, miniatur a odstřiků, které jsou staré i několik let. Pokud byl flakón neotevřený a dobře skladovaný, nemusíte se bát. Většinou i po letech voní stejně krásně jako v den výroby.

Kam se dává parfém?

Vůni vždy nanášejte na pulsní body. Mezi ně patří pokožka na spáncích, oblast za ušima, krční tepny, vnitřním zápěstí, loketní jamky, podkolenní jamky a dekolt. Tato místa jsou nejvíce prokrvená a teplá, neustále pulsující, parfém díky tomu své složky uvolňuje postupně.

Jak Zvyraznit parfém?

Nejlepším způsobem nanášení parfému je stříknout ho do vzduchu a projít se pod jeho kapičkami. Jedinou (poměrně velkou) nevýhodu představuje velká spotřeba. Vůni parfému můžete zvýraznit používáním sprchového gelu a tělového mléka stejné značky jako váš parfém.

Jak se oznacuje parfém?

Každý uvedený typ vůně má vlastní zkratku. Parfémy můžete najít pod značkou P, parfémované vody potom zdobí označení EdP (Eau de Parfum), toaletky EdT (Eau de Toilette) a kolínské vody nesou zkratku EdC (Eau de Cologne).

Kam si dávat parfém?

Parfém nebo toaletní vodu nanášejte na místa, která se dobře prokrvují. Například na pokožku na spáncích, za ušima, na vnitřní zápěstí, na dekolt, na krční tepny, do loketní nebo podkolenní jamky (především v létě). Z těchto neustále pulzujících míst se bude vůně po celý den uvolňovat a hezky vonět.

Co je to Fougerová vůně?

Fougerové vůně jsou typické svou smyslnou kombinací mechu, čerstvě posečené trávy (neboli kumarinu) spolu s levandulí, kůží či bylinkami.

Jak poznat že to je pravý parfém?

Originální parfémy navíc mívají velmi kvalitní lahvičky. Poznáte to podle toho, že jsou na povrchu hladké a jemné na dotek. Naopak padělky jsou trochu drsné a hůř tvarované. Víčko originálu by rovněž mělo pevně přiléhat k lahvi a zůstat na svém místě, když lahvičku překlopíte.

Jak poznat dobrý parfém?

Kvalitní, dražší parfémy mívají několik vrstev vonných esencí, zatímco levnější varianty mají vrstev méně. Dražší parfémy se skládají z horních, středních a základních tónů, přičemž každou esenci lze cítit odlišnou dobu. Některé tóny se rozvinou okamžitě, některé až třeba po dvou hodinách.

Jak dlouho vydrží parfém 100 ml?

Pokud totiž parfém skladujeme opravdu správně, měl by kvalitní čistý parfém vydržet i několik desítek let. Parfémované a toaletní vody přinejmenším rok nebo dva.

Jak vznikl parfém?

První známý výrobce vůní byla žena – Tapputi, odbornice na chemii, která v babylonské Mezopotámii vytvořila směs z myrhy, olejů a květin. Téměř před 4000 lety v Egyptě lidé používali vůně při řadě událostí, od náboženských ceremonií po pohřební rituály ale i v každodenním životě.

Jak otevřít parfém?

Někdo vám flakonek musí přidržet, zatímco vy přiložíte na hrdlo provázek či tenkou stužku, vepředu překřížíte a rychlým střídavým taháním za oba konce hrdlo zahřejete. Sklo se lehce roztáhne a zátkou možná půjde pootočit. Kápněte na hrdlo flakonu trochu čistého lihu (koupíte v drogerii nebo lékárně) nebo vodky.

Jak funguje parfém?

Tradičně se u parfémů, parfémovaných, toaletních i kolínských vod jednotlivé vonné složky uvolňují postupně ve třech fázích takzvané pyramidy. Říká se jim hlava, srdce a základ nebo také vrchní, střední a nízké tóny, případně horní, prostřední a spodní vrstva.