Mohu telefon použít k výběru peněz z bankomatu?

Máte-li v mobilu v Apple Pay či Google Pay nahranou kreditní či debetní kartu MONETA Money Bank, můžete pomocí ní vybírat peníze z bankomatu a platit na internetu. Stejně tak můžete vybírat hotovost z bankomatu pomocí chytrých hodinek díky Garmin Pay a Fitbit Pay.

Jak vybrat peníze z bankomatu přes telefon?

Výběr si stačí připravit předem v mobilním telefonu prostřednictvím mobilního bankovnictví. Následně stačí přijít k bankomatu a pomocí fotoaparátu mobilního telefonu naskenovat QR kód z displeje bankomatu. Od vytvoření výběru v mobilním bankovnictví máte 15 minut na samotný výběr u bankomatu.

Mohu telefon použít k výběru peněz z bankomatu?

Jak se dostat do bankomatu bez karty?

Takové bankomaty jsou dnes označené nálepkou, že je v nich možné výběr provést bez vložení karty, stačí ji jen přiložit. Stejně to funguje i s mobilem: přiloží se na označené místo s NFC symbolem a pak stačí zadat PIN k platební kartě, se kterou je platební aplikace propojená.

Jak vybrat bezkontaktně z bankomatu?

Výběr bezkontaktní kartou či mobilem jakékoliv částky z bankomatu probíhá pomocí tzv. pomocí NFC čipu. Tedy podobně, jako například v obchodě. Po naskenování stačí pouze zadat PIN kód karty a pak už jen vybrat vámi zvolenou částku.

Jak vybrat hotovost bez bankomatu?

K výběru stačí na vyznačené místo u bankomatu přiložit mobilní telefon, chytré hodinky či platební kartu nebo nálepku. Do konce letošního roku by bezkontaktní výběry měla umožňovat téměř polovina ze všech bankomatů České spořitelny.

Jak vybrat peníze z účtu bez karty?

Ano. Máte-li v mobilu v Apple Pay či Google Pay nahranou kreditní či debetní kartu MONETA Money Bank, můžete pomocí ní vybírat peníze z bankomatu a platit na internetu. Stejně tak můžete vybírat hotovost z bankomatu pomocí chytrých hodinek díky Garmin Pay a Fitbit Pay.

Jak funguje bezkontaktní bankomat?

Jednoduše přiložte kartu, chytrý telefon nebo chytré hodinky k označenému místu. Po vyzvání zadejte PIN ke kartě a pak už jen standardně postupujte podle pokynů na obrazovce bankomatu. Navíc se nemusíte bát, že kartu v bankomatu zapomenete.

Jak používat kartu v mobilu?

Nastavení platební metody pro bezkontaktní transakce

 1. Spusťte aplikaci Peněženka Google .
 2. V horní části klepněte na kartu, kterou chcete použít. Možná bude potřeba přejet prstem, než ho najdete.
 3. Zkontrolujte zprávu nad kartou: „Přiložte ke čtečce“ . Vaše karta je připravena k bezkontaktní platbě.

Jak si dát kartu do telefonu?

Přidání nové karty

 1. Spusťte aplikaci Peněženka Google .
 2. Dole klepněte na možnost Přidat do Peněženky .
 3. Klepněte na možnost Platební karta. …
 4. Klepněte na možnost Nová kreditní nebo debetní karta. …
 5. Dole klepněte na Uložit.
 6. Přečtěte si podmínky vydavatele a klepněte na Přijmout.

Jak funguje George v mobilu?

Poprvé se přihlásíte svým uživatelským jménem (klientským číslem), heslem a zadáním ověřovacího SMS kódu. Pak si zvolíte, jak se budete přihlašovat příště,a to podle toho, co umožní váš telefon: gestem, PINem, otiskem prstu nebo přes FaceID.

Jak vybrat peníze z účtu když nemám kartu?

Vybrat peníze z účtu si samozřejmě můžete i bez platební karty. Alternativou je návštěva pobočky vaší banky a výběr peněz na hotovostní přepážce. To ovšem vyžaduje podmínku, aby vaše banka měla hotovostní přepážky a abyste se nacházeli poblíž této pobočky.

Jak vybrat peníze z účtu kdyz nemám kartu?

U sdílených bankomatů bezkontaktní výběr garantovat nemůžeme. Jak je to s poplatky u výběru z bankomatů jiných bank, zjistíte v našem ceníku. Když kartu zrovna nemáte po ruce a jste majitel účtu u nás, máte možnost se za námi zastavit na pobočku a vybrat si z bankomatu pomocí Kódu pro vklad a výběr.

Jak vybrat peníze bez Obcanky?

Pokud nemáte „zbroják“ nebo další oficiální průkaz s fotkou (např. vojenský průkaz nebo služební průkaz Policie ČR), pomůže už jen cestovní pas, pokud ho máte a nebyl v peněžence s ostatními doklady.

Jak vybrat peníze z automatu?

Princip bezkontaktního výběru z bankomatu je stejný jako v případě bezkontaktních plateb u obchodníků. Stačí přiložit kartu ke čtečce, zadat PIN, zvolit si konkrétní částku, případně vybrat i konkrétní bankovky a počkat na vydání hotovosti.

Jak fungují bezkontaktní platby?

Bezkontaktní karta je typ platební karty, se kterou zaplatíte rychleji a pohodlněji než klasickou kontaktní kartou. Při placení jednoduše přiložíte kartu k platebnímu terminálu, vyčkáte na zvukový signál a máte zaplaceno. Platba bezkontaktní kartou je mnohem rychlejší než standardní kartou nebo v hotovosti.

Jak zjistit jestli má telefon NFC?

Zapnutí NFC (Near Field Communication)

 1. V telefonu otevřete aplikaci Nastavení.
 2. Klepněte na Připojená zařízení Předvolby připojení NFC.
 3. Zapněte možnost Používat NFC.

Co je to NFC v mobilu?

Jak funguje NFC? Při dotyku nebo přiblížení dvou zařízení s NFC se automaticky spustí jejich komunikace. Technologie funguje na bázi krátkých rádiových vln, má velmi nízkou spotřebu a na rozdíl od Bluetooth umožňuje vytvoření pasivních bodů, tzv. tagů (více o nich níže).

Jak se dostat do George bez mobilu?

Jak se přihlásím do internetového bankovnictví George pomocí metody Heslo+SMS?

 1. Na přihlašovací stránce zadejte vaše Uživatelské jméno, případně Klientské číslo a datum narození
 2. Zadejte svoje heslo.
 3. Opište přihlašovací kód, který vám přijde v SMS na vaše bezpečnostní telefonní číslo.

Jak stáhnout George klíč do mobilu?

V Obchod Play najděte aplikaci George klíč. Klikněte na „Instalovat“. V HUAWEI AppGallery najděte aplikaci George klíč. Klikněte na „Instalovat“.

Jak si vybrat peníze z PayPal?

Převod peněz z PayPal účtu provedete v záložce "My Account" – "Withdraw". Zde klikněte na „Withdraw funds to your bank account“. Transakce je zdarma a peníze budete mít na účtu do 3 pracovních dní.

Jak povolit platby přes internet?

Většina karet, se kterými je možné platit na internetu, je již pro internetové platby přednastavena. Online platby pro Vaši kartu můžete snadno a rychle nastavit ve Smart Bance nebo Internet Bance, a to na Detailu karty v Nastavení. Můžete je aktivovat nebo vypnout či změnit limit.

Jak správně vybírat z bankomatu v zahraničí?

Když vybíráte hotovost z bankomatu v zahraničí, můžete se rozhodnout mezi přepočtem v měně vašeho účtu (DCC) a přepočtem v lokální měně. Pokud nejste zrovna v zemi s nestálým vývojem měnového kurzu, je dobré zvolit výběr a přepočet v lokální měně.

Jak používat NFC v mobilu?

Jak platit pomocí Google Wallet s telefonem s Androidem

se ujistěte, že máte zapnutou možnost NFC. Poté pro zaplacení telefon odemkněte a přiložte k danému terminálu. V případě potřeby ještě jednou potvrďte pomocí čtečky otisků prstů nebo rozpoznání obličejem, pokud vás k tomu telefon vyzve. Máte zaplaceno.

Kde je NFC v mobilu?

Zapnutí NFC (Near Field Communication)

V telefonu otevřete aplikaci Nastavení. NFC. Zapněte možnost Používat NFC.

Co vše umí NFC?

NFC je zkratkou anglického označení near-field communication, tedy komunikace v blízkém poli. Tato technologie umožňuje bezdrátově přenášet data na vzdálenosti několika centimetrů. Špatně se tedy zachytává třetí osobou a hodí se proto na bezkontaktní platby.

Co když nemám NFC v mobilu?

Jak platit mobilem když nemám NFC?

 1. V telefonu otevřete aplikaci Nastavení.
 2. Klepněte na Připojená zařízení Předvolby připojení NFC.
 3. Zapněte možnost Používat NFC.