Co se na autě krade nejčastěji?

Zloději kradou hlavně xenonové světlomety, hliníkové součásti, mlhovky, zpětná zrcátka, střešní nosiče, ale i katalyzátory, parkovací senzory a někdy se nezdráhali ani uříznout výfuk nebo vysát celou nádrž a odstřihnout hadice. Z vnitřní výbavy jde o airbagy, navigace, antiradary, sedačky, ale i rezervy nebo nářadí.

Která auta se nejvíce kradou?

Policie eviduje za loňský rok celkem 3033 krádeží aut. Nejvyšší index kriminality je v oblastech spadajících pod obvodní oddělení Špindlerův mlýn, kde dosáhl hodnoty 49,6, a pod Harrachov s 38. S hodnotou 27 je hodně vysoký i v Peci pod Sněžkou.

Co se na autě krade nejčastěji?

Co se nejvíce krade?

Zloději se nejvíce zaměřují na zboží, které lze rychle zpeněžit v zastavárnách či na černém trhu. Jedná se o elektroniku jako jsou mobilní telefony, tablety, herní konzole, dále pak o módu (obuv, módní doplňky, sportovní oblečení), nápoje a jídlo (čerstvé maso, tabákové výrobky, alkohol a víno) a parfémy a kosmetiku.

Co dělat když mi ukradli auto?

Zavolejte policii na číslo 158 či 112.

Existuje také možnost, že vaše auto z nějakého důvodu odtáhli. V opačném případě od vás budou policisté potřebovat detailní informace o vozu (RZ, model, barva, případně i rozlišovací znaky, stav tachometru, zabezpečení auta proti krádeži apod.)

Co se krade z auta?

V lepším případě dostanete alespoň peníze z pojistky, v horším vám zbudou jen oči pro pláč. Pokud vás zajímá, jak se vlastně dá auto ukrást, když má zámky, imobilizéry, alarmy a kdo ví, co všechno ještě, můžeme se podívat na šest nejčastějších způsobů, které zloději používají podle britské organizace AA.

Jak ochránit auto před krádeží?

8 zařízení proti krádeži automobilů, které udržují vaše auto v…

 1. Palubní kamera. …
 2. GPS sledovací systém. …
 3. Svorka pneumatiky. …
 4. Autoalarm. …
 5. Zámek kola. …
 6. Vypnutí bezklíčového vstupu. …
 7. Zámek brzdy. …
 8. Ochranné pouzdro na klíče.

Jak se kradou auta?

Nejčastější způsoby odcizení

 1. mechanická krádež
 2. krádež pomocí odcizených klíčků
 3. odtažení vozidla.
 4. odcizení zesílením signálu bezklíčového přístupu.
 5. krádež výměnou řídící jednotky.

Kde je nejvyšší kriminalita v ČR?

Míra kriminality v hlavním městě je dlouhodobě nejvyšší, na 100 tisíc obyvatel zde v roce 2021 připadalo 2 755 trestných činů, nejnižší byla naopak ve Zlínském kraji (842 trestných činů na 100 tisíc obyvatel).

Jak se postupuje u vykradení auta?

Vykradené vozidlo je nutné nahlásit Policii ČR ihned, jak krádež zjistíte, a to je zejména v případech, kdy došlo k poškození vozidla a ukradení cenností. Sami si vykradené a poškozené vozidlo důkladně zdokumentujte a nafoťte. Od policie si vyžádejte veškerou dokumentaci a zápis.

Jak odhlásit ukradené auto?

Ukradli vám auto? I když jste to nahlásili policii, musíte to oznámit i na registru vozidel. S sebou si vezměte občanský průkaz, protokol od policie a velký technický průkaz. Úředníci ukradené auto přesunou do kolonky odcizených vozidel a pojišťovna už zaplacení povinného ručení nebude vyžadovat.

Jak zabezpečit auto?

Obecně platí, že pokud vám chce auto někdo ukradnout, tak ho zřejmě ukradne. Ideální je pak zřejmě kombinovat co nejsofistikovanější bezpečnostní systém, třeba GPS alarm s dobrým zámkem řadící páky. Ideálně také s dobrou pojistkou, na kterou dostanete, díky bezpečnostním zařízení, výraznou slevu.

Jak zabezpečit auto proti vandalismu?

Řešením může být extra širokoúhlá kamera s tzv. rybím okem, která ovšem stejně nikdy není schopna pokrýt všechny strany. Druhou možností je použít kamer více. Je tedy na rozhodnutí klienta, jestli bude chtít hlídat vůz v rozsahu 360°, a nebo jestli mu bude stačit pokrýt jenom strany, kde je útok nejpravděpodobnější.

Jak zabezpečit auto s automatickou převodovkou?

Mechanický blokáda přímo zastaví řadicí páku. Toto řešení je použitelné jak pro vozy s manuální převodovkou, tak s automatickou převodovkou – pak ji uzamkne v poloze „P“. Nemožnost přeřadit neoprávněné osobě ztěžuje nebo dokonce znemožňuje pohyb vozidla – a to je podstatou tohoto typu ochrany proti krádeži.

Jak funguje kessy?

KESSY poskytuje řidiči maximálně komfortní a bezpečný přístup k vozu, aniž by musel brát klíč do ruky. Pokud je klíč v okruhu 1,5 metru od vozidla, vymění si s řídící jednotkou kódy a automobil se sám odemkne. Poté lze pouhým zatažením za kliku jakýchkoliv dveří nebo víka kufru vozidlo otevřít.

Kde je nejnižší kriminalita?

Podle Global Peace Index je Island nejbezpečnější zemí na světě. Tento severský stát s poměrně malým počtem obyvatel (cca 343 000 lidí) disponuje velmi nízkými hodnotami míry kriminality. Množství zločinů na Islandu je tak nepatrné, že policie s sebou nenosí žádné zbraně, jen obušek a pepřový sprej.

Jaký je nejbezpečnější stát?

1. Island – safety index – 95. Již 14. rok po sobě je Island podle Globálního mírového indexu nejbezpečnější zemí světa.

Kde hlasit krádež auta?

Městská policie – linka 156, Policie ČR – linka 158.

Co potřebuji k zrušení auta?

Při trvalém vyřazení vozidla z provozu je nutné doložit:

 1. Velký technický průkaz.
 2. Malý technický průkaz (Osvědčení o registraci vozidla)
 3. Registrační značky (SPZ)
 4. Doklad o ekologické likvidaci.
 5. Občanský průkaz (nebo jiný doklad totožnosti)

Jak funguje alarm v autě?

A jak funguje alarm? Nejběžněji se pro zabezpečovací systémy používají pohybové PIR detektory – PIR čidla (Passive InfraRed Motion Sensor). Ty detekují změnu teplot, pohybující se osoba v objektu je právě pohybujícím se "tělesem" s jinou teplotou než je teplota v objektu a proto je detektorem zachycena.

Co je B na automatu?

B (Brake) – Jízda vpřed s rekuperací

Co škodí automatické převodovce?

Chyby, které ničí automatickou převodovku

 • za jízdy vyřazují na neutrál – v domnění, že tím šetří palivo. Ve skutečnosti si však zadělávají na problém s převodovkou. …
 • zařazují zpátečku před úplným zastavením vozidla. …
 • zařazují parkovací režim před úplným zastavením vozidla.

Jak správně nastartovat Auto Start Stop?

U první varianty je třeba klíč či kartu zastrčit do připravené zdířky, která aktivuje zapalování a následně stiskem tlačítka Start/Stop (lze se setkat i s označením Start/Stop Engine, Power, aj.) vyšlápnutím spojky či u automatických převodovek sešlápnutím brzdového pedálu vůz nastartovat.

Co je to Keyless?

Systém Keyless funguje tak, že váš originální klíč od auta stále vysílá signál a hledá vaše vozidlo. Pokud se majitel s klíčem přiblíží asi na dva metry k vozidlu, to se samo otevře a poté je možnost pomocí tohoto signálu i nastartovat.

Kde v ČR je největší kriminalita?

Nejvyšší trestnou činnost jsme evidovali v Praze (40 704 skutků) a v Moravskoslezském kraji (21 884 skutků).

Kde je největší kriminalita na světě?

Nejvyšší index kriminality obdržel Caracas (Venezuela), a to 83,98 bodu. V závěsu je Pretorie (Jihoafrická republika) s 81,98 bodu. Následuje Celaya (Mexiko), San Pedro Sula (Honduras), Port Moresby (Papua Nová Guinea), Durban (Jihoafrická republika) a Johannesburg (Jihoafrická republika).

Kdy nahlásit krádež?

Základní podmínkou spáchání trestného činu krádeže je skutečnost, že si pachatel přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní. Kromě toho však musí být splněn alespoň jeden další zákonem stanovený znak (např. že pachatel byl již za krádež v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán, tzv. recidiva).