Jaké jsou příznaky nízké hladiny estrogenu?

Nedostatek estrogenu: příznakynepravidelná nebo chybějící menstruace,změny nálady,návaly horka,bolestivý sex kvůli nedostatku vaginální vlhkosti,zvýšená citlivost prsou,bolesti hlavy nebo migrény,deprese,potíže se soustředěním,More items…

Jak poznat nízkou hladinu estrogenu?

Nízká hladina estrogenů u žen má řadu nepříjemných symptomů:

  1. Bolest hlavy.
  2. Změny nálad – výkyvy nálad jsou pro pokles hladiny estrogenu typické, nicméně nízká hladina estrogenu může vést až k depresivním poruchám. …
  3. Únava.
  4. Potíže se soustředěním.
Jaké jsou příznaky nízké hladiny estrogenu?

Jak poznam že mám hodně estrogenu?

Jeho nadměrné množství vede k přibírání na váze (tuk se usazuje zejména v oblasti břicha a boků). Estrogen je totiž hormon, který (lidově řečeno), dělá ženu dělá ženou — díky němu rostou prsa a rozšiřují se boky. Může však také za chuť k jídlu. Během menstruačního cyklu hladina estrogenů kolísá.

Jak přirozeně zvýšit hladinu estrogenu?

Nejlepším zdrojem přírodních estrogenů jsou možná překvapivě rostliny. Estrogeny jsou tedy obsaženy v rostlinné stravě, zejména ve formě fytoestrogenů (lignanů). Tyto druhy estrogenů najdeme především v jahodách, otrubách či zelenině (rajčata, lilek, mrkev, zelí, kapusta).

Jak vyrovnat hladinu estrogenu?

Srovnat je naopak může vyvážený jídelníček a a správně zvolený pohyb. Skvělým pomocníkem může být také správně zvolený doplněk stravy. Doporučujeme kapsle Blendea Woman's Vitality s obsahem ženšenu, macy a drmku.

Jak změřit hladinu estrogenu?

Zjistit, jakou máte hladinu estrogenu, může lékař odebráním krve a následným laboratorním vyšetřením hladiny hormonů.

Co způsobuje vysokou hladinu estrogenu?

Mezi nejčastější příčiny estrogenové dominance pak podle odbornice na reprodukční medicínu patří nezdravý životní styl spojený s konzumací alkoholu a dalších návykových látek, chronický stres, obezita, příchod klimakteria, užívání hormonální antikoncepce a některých léků či nadměrný příjem těžkých kovů a pesticidů.

Co obsahuje nejvíce estrogenu?

Další z potravin, které obsahují rostlinné estrogeny ve větším množství, jsou oříšky. Nejvíce jich najdeme ve vlašských ořeších, pistáciích a arašídech. Ořechy jsou také bohaté na zdravé tuky a minerály, které podporují plodnost.

Co snizuje hladinu estrogenu?

Brokolice, kapusta, květák a další košťálová zelenina obsahují sloučeninu Indole-3-Carbinol která se v žaludku mění na 3,3-Diindolylmethane (DIM). Tato látka vyplavuje estrogen pryč z našeho těla. Pokud zařadíte tyto potraviny do svého jídelníčku, může vám to pomoct v boji proti vysokému estrogenu.

Co ovlivňuje estrogen?

Hlavní funkcí estrogenů je vliv a funkci pohlavních orgánů, rozvoj sekundárních pohlavních znaků a sexuální chování. Ovlivňuje růst děložní sliznice a v menstruačním cyklu působí na zrání vajíčka. Estrogeny výrazně ovlivňují metabolismus a působí na spalování tuků. Snižuje však množství svalové hmoty.

Jak doplnit estrogen v menopauze?

Pro hormonální rovnováhu jsou nezbytné zejména tuky, které pomáhají s produkcí hormonů. Pokud se potýkáte s nedostatkem estrogenu, nebo už menopauza klepe u vašich dveří, zařaďte do svého jídelníčku luštěniny, sójové výrobky, semínka, zdravé oleje, oříšky i další potraviny obsahující fytoestrogeny.

Kdy má žena nejvice estrogenu?

V ženském těle dominují dva hormony: progesteron a estrogen. Oba tyto hormony spolu kooperují a to i přesto, že mají v těle opačnou funkci. To vše ovšem za předpokladu, že je jejich hladina v rovnováze. Postupně s věkem ženy se mění i jejich množství, a to nejvíce v období před a během menopauzy.