Jaké doklady potřebují občané USA k opětovnému vstupu do USA?

Jaké doklady jsou potřeba k cestě do USA? Občanům EU je opět povolen vstup do Spojených států, pokud jsou schopni se před nástupem do letadla prokázat: Platné povolení ESTA ; Platný elektronický nebo biometrický pas.

Co potřebuji při vstupu do USA?

COVID-19: AKTUÁLNÍ PODMÍNKY CESTOVÁNÍ DO USA A NÁVRATU DO ČR. S účinností od pátku 12. května 2023 je zrušena povinnost předkládat potvrzení o očkování proti onemocnění COVID-19 při leteckých cestách do USA. Obecná povinnost mít při leteckých cestách do USA negativní test na COVID-19 již byla zrušena v červnu 2022.

Jaké doklady potřebují občané USA k opětovnému vstupu do USA?

Co vědět před cestou do USA?

Pro vstup do USA je potřebný cestovní pas ČR s vízem nebo elektronickou autorizací ESTA. Cestovní pas musí být platný alespoň 6 měsíců po návratu z USA a musí obsahovat alespoň 2 volné strany. Při pobytu méně než 90 dní je možné cestovat bez víz, v rámci bezvízového programu.

Jak dlouho trvá schválení ESTA?

Jak dlouho trvá vyřízení registrace ESTA? Vyplnění formuláře a úhrada poplatku zabere 10-15 minut. Schvalování žádosti ESTA je většinou otázkou vteřin. Jen pokud je nutný ruční zásah úředníka, může se proces protáhnout na pár desítek minut.

Jak se dostat do USA legálně?

Od roku 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu Spojených států amerických (Visa Waiver Program, zkráceně „VWP“), v jehož rámci mohou občané ČR přijet do USA buď bez víza nebo mohou jako doposud cestovat za dosavadních podmínek a použít platné vízum.

Na co si dát pozor v New Yorku?

V tomto článku vám představím nejčastější pasti na turisty, se kterými se můžete setkat.

 • Ceny jsou uváděny bez daně …
 • “Bezplatné” vstupenky na show. …
 • Drahé jídlo od pouličních prodavačů s vozíky. …
 • “Autorizovaní prodejci vstupenek” …
 • Fotka s postavou v kostýmu na Times Square. …
 • Prodavači lístků na Staten Island Ferry.

Jak se přestěhovat do USA?

Jediné, co jako Evropan ke stěhování do USA za prací potřebujete, je vízum. Dělí se na několik kategorií, které byste si měli prostudovat, abyste se ucházeli o to správné. Více o nich později. Pracovní povolení můžete získat i prostřednictvím Zelené karty (Permanent Resident Green Card).

Co si nechat přivézt z Ameriky?

Mezi zboží, které se vyplatí v USA nakupovat, patří především a jednoznačně oblečení. Zejména oblečení značkové, které zde stojí zlomek toho, kolik jsme zvyklí platit v ČR. Pro představu – rifle Lee, které v ČR stojí kolem 2000-2500 Kč v USA běžně seženete okolo 400-600 Kč.

Co je potreba na ESTU?

Jaké požadavky musí žadatel splňovat?

 1. Plánovaná cesta nepřesáhne 90 dní
 2. Cílem cesty je turistika, obchodní cesta nebo tranzit do jiné země
 3. O ESTA vízum smí zažádat občan, který je příslušníkem země povolující bezvízový styk.
 4. Platný biometrický pas.
 5. Zakoupená zpáteční letenka.

Jak si zazadat o ESTU?

Jak si mohu o autorizaci ESTA požádat? Pro systém ESTA je zavedena webová stránka https://esta.cbp.dhs.gov/, na které cestující dle instrukcí zodpoví otázky a podá žádost o autorizaci cesty. Cestující nebudou moci podat žádost o ESTA před vstupem na území USA, na ambasade nebo konzulátě.

Jaký je průměrný plat v USA?

Průměrná mzda se ve Spojených státech pohybuje okolo 100 000 korun za měsíc, u nás je to 40 000 korun. Minimální mzda je za oceánem v průměru 24 000 korun měsíčně, u nás je to 15 200 korun. Jak vypadají platy u konkrétních profesí?

Kde je nejvíc Čechů v USA?

Při sčítání lidu v roce 1910 se k českému či moravskému jazyku jako rodné řeči přihlásilo 539 392 amerických obyvatel. Z toho nejvíce ve státech Illinois (124 225), Nebraska (50 680), Ohio (50 004) a New York (45 336), z velkých měst pak v Chicagu (110 736), New Yorku (40 988) a Clevelandu (39 296).

Kdy nejlépe navštívit New York?

Pokud plánujete návštěvu New Yorku a máte rádi mírnější počasí, nejspíše by pro vás bylo nejlepší cestovat mezi dubnem a červnem, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou nižší. Během léta, tedy od července do srpna, jsou teploty nejvyšší po celý rok, ale také hrozí rizika bouří a tropických cyklon.

Co potřebuji k přestěhování do zahraničí?

Zařiďte si potřebné dokumenty a povolení

 1. Rodný list.
 2. Oddací list.
 3. Pracovní nebo nájemní smlouva.
 4. Řidičský průkaz/oprávnění pro řízení v cizí zemi.
 5. Dokumenty o dokončeném studiu (vysvědčení, diplom)
 6. Průkaz pojištěnce (pokud se v ČR neodhlásíte a nebudete si platit zdravotní pojištění v cizině)

Jak sehnat práci v USA?

Mezi nejčastější pracovní pozice programu Work and Travel USA patří plavčík, práce v restauraci, pomocné práce v hotelu, práce v rezortech, uklízečka, práce v kempech, zábavních a národních parcích, práce na farmě a podobně. Zájemci o program využívají agentury i k tomu, aby jim našly možnosti práce s ubytováním v USA.

Kde koupit elektroniku v USA?

Ať už budete cestovat po východě nebo západě USA, levné spotřební zboží včetně oděvů seženete v obchodech Wal-Mart, Sears a K-mart, potraviny v řetězcích Safeway, Giant a spotřební elektroniku v Best Buy nebo Circuit City.

Jak proclít zásilku z USA?

Zásilka z USA

Nejprve je nutné rozhodnout, zda se jedná o zásilku, na kterou lze uplatnit ustanovení celních předpisů o osvobození od dovozního cla a DPH, nebo o zásilku, u které bude vyměřen celní dluh. V tomto případě je nutné na zboží v zásilce podat celní prohlášení s návrhem na propuštění do celního režimu.

Jak dlouho je platná ESTA?

Každá žádost odsouhlasená systémem ESTA bude platná po dobu dvou let, během kterých může žadatel vycestovat do Spojených států opakovaně, aniž by žádal o další povolení.

Jak dlouho můžu být v USA?

Jste občanem nebo příslušníkem země, jež se účastní bezvízového programu a vydala váš cestovní pas. Občan ČR podmínky splňuje. Opakovaný vstup do USA po dobu platnosti ESTA povolení. Každá cesta do USA může být maximálně 90 dní dlouhá, nezaměňujte s dobou 3 měsíce.

Jak dlouho musí být platný pas do USA?

Pokud platnost Vašeho pasu vyprší až po Vašem odjezdu ze Spojených států, můžete cestovat. Česká republika patří do skupiny zemí, které patří do “Klubu šesti měsíců”, a občané České republiky mohou tedy cestovat do Spojených států i když platnost jejich pasu je kratší než 6 měsíců.

Co se vyplatí koupit v USA?

Mezi zboží, které se vyplatí v USA nakupovat, patří především a jednoznačně oblečení. Zejména oblečení značkové, které zde stojí zlomek toho, kolik jsme zvyklí platit v ČR. Pro představu – rifle Lee, které v ČR stojí kolem 2000-2500 Kč v USA běžně seženete okolo 400-600 Kč.

Co je potreba pro práci v USA?

Víza pro práci v USA. Pro práci ve Spojených státech je nutné získat pracovní povolení. Pro každou obchodní kategorii existuje několik amerických víz, každé se samostatným alfanumerickým kódem. Pokud chcete v USA získat placené zaměstnání (v americké měně), musíte požádat o příslušné vízum.

Kde žije nejvíce cechu?

Češi
USA 1 700 000
Kanada 94 805
Izrael asi 50 000
Německo max. 60 000

Jak se žije v USA?

Američané milují cestování, společenský život, auta, módu a značky, ale i jídlo. Konverzovat můžete také o práci, dětech, ale třeba i památkách. Šplhnete si, pokud zavedete řeč na americký patriotismus, pochválíte americkou armádu, policisty nebo místní hasiče.

Co je v New Yorku zadarmo?

Podívejme se na 10 zajímavých míst, která v New Yorku můžeš navštívit zadarmo.

 • Botanická zahrada v Brooklynu.
 • Park u Brooklynského mostu (Brooklyn Bridge Park)
 • Prohlídka pivovaru v Brooklynu.
 • ZOO v Bronxu.
 • Park High Line.
 • Veřejná knihovna New York.
 • Sony Wonder Technology lab.
 • Muzeum Guggenheim.

Kam na levné a dobré jídlo v New Yorku?

Levné hotely najdete v okolních čtvrtích a v New Jersey. Zohledněte u nich čas promarněný dojížděním za atrakcemi. Osobně vždy volím ubytování v blízkosti stanice metra, hotely rezervuji z 99 % na Booking.com. Má nejširší nabídku ubytování, věrnostní program a v některých případech garanci nejnižší ceny.