Na co si mám změnit jméno?

Jaké doklady potřebuji? K písemné žádosti předložím platný doklad totožnosti, rodný, popřípadě oddací list nebo rodný list nezletilého dítěte. Jde-li o změnu příjmení pro nezletilé dítě, potřebuji písemný souhlas druhého rodiče s úředně ověřeným podpisem, nebo pravomocné rozhodnutí soudu nahrazující tento souhlas.

Co obnáší změna jména?

Ke změně jména budete potřebovat vyplněnou žádost (jak taková žádost vypadá), rodný list, občanský průkaz a případně potvrzení od sexuologie. Od podání vaši žádosti má matriční úřad povinnost rozhodnout do 30 dnů, zda vám změnu schválí. Poté obdržíte rozhodnutí, zda byla vaše žádost schválena.

Na co si mám změnit jméno?

Kdy si můžu změnit příjmení?

Příjmení dítěte bez souhlasu druhého z rodičů je možné změnit tehdy, byl-li zbaven rodičovské odpovědnosti, případně pokud jeho role byla z určitého důvodu omezena či pozastavena. V případě změny příjmení u dítěte bez souhlasu jednoho z partnerů je nutné k žádosti dodat rovněž pravomocný rozsudek soudu.

Kolik se platí za změnu jména?

Jaké jsou poplatky

Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč. (položka 11, písmeno a),b) zákona 634/2004 Sb., o poplatcích).

Kolik stojí druhé jméno?

Prohlášení o volbě druhého jména není časově omezeno, nepodléhá správnímu poplatku, lze je učinit pouze jednou a nelze je vzít zpět. Podrobné informace poskytne kterýkoli matriční úřad.

Jak dlouho trvá změna jména?

Jak dlouho trvá změna? Správní orgán je povinen rozhodnout ve věci do 30 dnů od zahájení řízení, ve zvlášť složitých případech rozhodne nejdéle do 60 dnů; nelze-li rozhodnout v této lhůtě, může ji přiměřeně prodloužit odvolací orgán. Nemůže-li správní orgán rozhodnout do 30 dnů, popř.

Jak zmenit příjmení bez ová?

Pokud matriční úřad v ČR žádosti vyhoví, je výsledkem řízení nový rodný/oddací list s uvedením, že žena používá od data vyhovění žádosti příjmení v mužském tvaru. Na základě tohoto oddacího listu pak může žadatelka podat na našem úřadu žádost o nový cestovní na příjmení bez koncovky –ová.

Proč si změnit příjmení?

„Je to třeba po rozvodu manželství nebo když chce někdo užívat úplně jiné jméno a příjmení,“ vysvětluje jihlavská matrikářka Adéla Knitlová. Rozvody jsou asi nejčastější příčinou změny příjmení. Stihne-li to žadatel do 30 dnů, jde všechno hladce a bez poplatků.

Kde všude nahlásit změnu jména?

Změna příjmení po svatbě = změna dokladů po svatbě

  • Občanský průkaz. …
  • Řidičský průkaz. …
  • Pas. …
  • Technický průkaz a osvědčení o registraci vozidla (malý TP) …
  • Správy sociálního zabezpečení …
  • Finanční úřad. …
  • Živnostenský úřad. …
  • Katastr nemovitostí

Jak se mění příjmení?

Pokud se vám vaše jméno či příjmení nelíbí a chcete změnu, musíte podat písemnou žádost. Tu adresujete matričnímu úřadu, v jehož správním obvodu jste přihlášeni k trvalému pobytu.

Co zaridit při zmene příjmení?

Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).

Jak nahlasit zmenu příjmení na pojistovnu?

Oznámení a změny je třeba provést na kterékoli pobočce VZP buď osobně nebo zaslat písemně, popřípadě prostřednictvím portálu VZP nebo přes datovou schránku. 1. Změnu jména, příjmení, trvalého pobytu nebo rodného čísla je pojištěnec povinen oznámit své zdravotní pojišťovně do 30 dnů ode dne, kdy ke změně došlo.