Mohu si vzít do letadla arašídové máslo?

TSA kvalifikuje arašídové máslo jako tekutinu, takže podléhá pravidlu 3,4 unce (100 g).

Co se nesmí vzít do letadla?

Obecně nesmíte v příručním zavazadle přepravovat všechno, co by mohlo ohrozit vaše spolucestující: výbušné hořlavé, chemické anebo jedovaté látky. Dále zbraně a výbušniny (včetně jejich imitací) a paralyzující spreje. A na seznam zakázaných předmětů patří i jednorázové zapalovače.

Mohu si vzít do letadla arašídové máslo?

Co nepatří do kufru do letadla?

V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva. Podrobný soupis zakázaných předmětů doporučujeme ověřit před odletem u letecké společnosti a/nebo u provozovatele letiště.

Co muze být v příručním zavazadle jídlo?

Obecně platí, že cestující si mohou na palubu letadla vzít vlastní potraviny, pokud se nejedná o tekutinu nebo gel přesahující maximální objemový limit – tento limit je 3,4 unce nebo 100 ml. Mezi tyto omezené potraviny lze zařadit ovoce a zeleninu, které nejsou balené.

Co nesmí být v kufru v letadle?

Jedná se o následující:

 • výbušniny a výbušné systémy, rozbušky, zábavná pyrotechnika.
 • kyseliny, žíraviny, hořlaviny, žhavící zapalovače.
 • toxické, infekční nebo radioaktivní látky, hořlaviny.
 • obranné a paralyzující spreje, repelenty a jiné dráždivé látky.
 • spreje, tlakové nádoby (kromě lékařských a kosmetických potřeb), plyny.

Kam dát nabíječku v letadle?

Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.

Co vyndat z příručního zavazadla při kontrole?

Při balení příručního zavazadla myslete na to, že na bezpečnostní kontrole z něj budete muset vyjmout větší elektroniku a sáček obsahující tekutiny, aerosoly a gely. Při bezpečnostní kontrole můžete mít prázdnou lahev na nápoje. Po celém letišti máme desítky fontánek s pitnou vodou, kde můžete svoji lahev doplnit.

Co se může převážet letadlem?

Co si můžete vzít do letadla?

Typ předmětu Příruční zavazadlo Registrované zavazadlo
Mobilní telefony ANO ANO
Notebook ANO ANO
MP3, walkman, DVD, CD přehrávače ANO ANO
Kulma, fén, žehlička vlasů ANO ANO

Kam s nabíječkou v letadle?

Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.

Jak je to s jídlem v letadle?

Na palubě letadla můžeme převážet potraviny jak v příručním, tak i registrovaném zavazadle. Musíme ale pamatovat na to, že potraviny musejí být v původním balení od výrobce. Některé letecké společnosti mohou odmítnout přepravit čerstvé výrobky nebo takové, které se rychle kazí, zejména pak na delších letových trasách.

Jak probiha kontrola příručního zavazadla?

Zváží a označí vám zavazadlo a vytiskne palubní vstupenku. S ní a vaším palubním zavazadlem se už můžete vydat na letištní kontrolu. Tam zkontrolují, že nepřevážíte nic nebezpečného a zakázaného (zbraně, ostré předměty, tekutiny nad 100 ml a jiné). Za kontrolou opět budete potřebovat obrazovku či odletovou tabuli.

Kam s léky v letadle?

Přeprava v odbaveném zavazadle je zakázána. Tekuté léky musí být přepravovány v lahvičkách do 100 ml umístěných v uzavíratelném průhledném sáčku do objemu max. 1 l na osobu. Injekční stříkačku lze na palubě přepravovat pouze s písemným potvrzením od lékaře, že ji cestující nezbytně potřebuje.

Co nedělat v letadle?

8 věcí, které byste v letadle dělat neměli

 • 1) Spaní při vzletu a přistání …
 • 2) Sundávat si boty. …
 • 3) Používání slov jako terorista, bomba a tak dále. …
 • 4) Kouřit. …
 • 5) Vyhýbat se pití …
 • 6) Držet to v sobě, dokud tam nebudeme. …
 • 7) Vést hlasité rozhovory. …
 • 8) Obtěžovat letušky.

Kam dát elektroniku v letadle?

Naopak veškerá elektronika (tablety, notebooky, fotoaparáty a další), powerbanky a lithiové baterie či elektronické cigarety patří pouze do příručního zavazadla. Repelenty či pepřové spreje se nesmějí přepravovat vůbec, protože obsahují hořlavé, toxické či dráždivé látky.

Jak převážet léky v letadle?

Všechny léky (které jsou nezbytné během cesty) můžete přepravovat bez omezení objemu a množství balení, vždy je však nutné je nahlásit pracovníkům bezpečnostní kontroly. Vždy doporučujeme mít u sebe předpis od lékaře nebo potvrzení od zdravotnického zařízení, o které vás mohou požádat pracovníci bezpečnostní kontroly.

Jak je to s Lekama do letadla?

Dobrý den, Tyto léky se v letadle normálně převážet mohou, jak v příručním zavazadle, tak v registrovaném zavazadle. Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíme nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Co Nedelat před letem?

Před letem a v průběhu letu se doporučuje omezit konzumaci alkoholických nápojů, kávy nebo čaje. Naopak je vhodné pít větší množství vody, ovocných šťáv a džusů. Proto se nestyďte požádat letušku o dostatek nápojů.

Jak se zabavit v letadle?

Jak se zabavit v letadle?

 1. Studování únikových východů
 2. Jídlo a pití
 3. Práce na počítači.
 4. Učení
 5. Poslouchání hudby.
 6. Čtení knih.
 7. Poslouchání audioknihy.
 8. Spaní

Kam dát nabíječku do letadla?

Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.

Na co si dát pozor na letišti?

Na několik věcí je třeba myslet ještě před cestou na letiště. Kromě naprostých základů, tedy data a času odletu, jsou důležité také informace o počtu zavazadel včetně jejich rozměrů a váhových limitů, které se mohou u každé společnosti lišit. Za jejich překročení budete muset na letišti uhradit poplatky.

Kam patří léky v letadle?

Léky lze přepravovat pouze v příručním zavazadle. Přeprava v odbaveném zavazadle je zakázána. Tekuté léky musí být přepravovány v lahvičkách do 100 ml umístěných v uzavíratelném průhledném sáčku do objemu max. 1 l na osobu.

Na co si dát pozor při cestě letadlem?

Co nesmí vůbec do letadla ani v odbaveném zavazadle

 1. Výbušniny a hořlaviny – takže nelze převážet ani plynové kartuše k vařiči.
 2. Chemické a toxické látky.
 3. Tlakové nádoby.
 4. Některé druhy nabíječek a/nebo velkokapacitních nabíjecích baterií
 5. Nadměrná zavazadla, která nejdou zkontrolovat na rentgenu.

Co obléct diteti do letadla?

Co sbalit miminku do letadla

 • Jídlo a nápoje. Dostatek jídla (pokud nekojíte) je základ. …
 • Hračky. Před cestou pořiďte nějaké nové hračky, které dítě zabaví. …
 • Oblečení …
 • Pleny a vlhčené ubrousky. …
 • Doklady. …
 • Deka. …
 • Sáčky. …
 • Dudlík.

Jak přepravit slunečník letadlem?

Dotazy o cestování se slunečníkem

Klasický skládací deštník lze převážet na palubě letadla v batohu. Pokud jde ovšem o dlouhý deštník s hrotem nebo velký slunečník – tyto lze převážet pouze v odbaveném zavazadle (kufru).

Jakou kosmetiku do letadla?

V příručním zavazadle, které si cestující nesou s sebou na palubu letadla, musí být kapalná kosmetika, tedy veškeré emulze, gely, pasty, aerosoly atd. přepravovány v nádobkách o objemu do 100 ml a všechny tyto nádobky musí být umístěny do průhledné taštičky o maximálním objemu 1 litr.

Jakou kosmetiku si můžu vzít do letadla?

Kosmetiku v tekutém či gelovém skupenství, kterou si koupíte v bezcelní zóně na letišti, si můžete vzít s sebou do letadla bez omezení. Pokud přestupujete, tekutiny musíte mít v rámci Evropské unie uzavřené v tzv. STEB balení, které dostanete v obchodech při nákupu zboží. Během letu a přestupu balení nesmíte porušit.