Jaké potraviny nelze vzít do letadla?

Mimo Evropskou uniidruh výrobkupříruční zavazadloregistrované zavazadloMedANO**ANOOvoce, zelenina, čerstvé bylinkyANOANOPotraviny v konzervách nebo lahvích, např.

Jaké jídlo si můžu vzít do letadla?

Naštěstí si můžete vzít do letadla sendviče, ale i další netekuté potraviny, jako jsou saláty, ovoce, ořechy a čokoláda. Je důležité mít na paměti, že všechny potraviny by měly být řádně zabaleny, aby byly bezpečné a během letu se snadno nerozmačkaly.

Jaké potraviny nelze vzít do letadla?

Co nesmí do letadla jídlo?

Jídlo v příručním zavazadle

Nesmí být nic, co by mohlo téct či nějak připomínat tekutinu, takže rozteklé máslo nebo tavené (mazací) sýry, hlavně když si děláte svačinu. Kdo má hladové děti (asi každý), ten jim může příruční zavazadlo naplnit a mohou si cestu ukrátit.

Co se nesmí vozit v letadle?

Obecně nesmíte v příručním zavazadle přepravovat všechno, co by mohlo ohrozit vaše spolucestující: výbušné hořlavé, chemické anebo jedovaté látky. Dále zbraně a výbušniny (včetně jejich imitací) a paralyzující spreje. A na seznam zakázaných předmětů patří i jednorázové zapalovače.

Co si člověk může vzít do letadla?

Bez omezení objemu jednotlivého balení lze na palubu letadla vzít: dětské, kojenecké jídlo na dobu cesty. léky a dietní jídlo na dobu cesty (doporučujeme mít při sobě lékařský předpis nebo potvrzení) tekutiny, aerosoly a gely zakoupené v letištních obchodech a zabalené v neporušeném bezpečnostním balení (tzv.

Kam s nabíječkou v letadle?

Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.

Co pít v letadle?

Jakýkoliv nápoj nebo kosmetiku, které si zakoupíte za bezpečnostní přepážkou, můžete do letadla bez problémů vzít. Nemusíte se tedy obávat, že byste cestovali žíznivi, odkázáni jen na litr tekutin na osobu. Nápoje a jídlo samozřejmě můžete zakoupit také přímo na palubě letadla.

Jak je to s pitim v letadle?

Od každé jednotlivé přepravované tekutiny je možné mít lahvičku o maximálním objemu 100 ml. Všechny tyto stomililitrové nádobky pak musí být umístěny v jednom průhledném uzavíratelném sáčku. Některé aerolinky navíc vyžadují, aby tento sáček měl maximální rozměr 20 x 20 cm a/nebo maximální objem 1 litr.

Kam s léky v letadle?

Přeprava v odbaveném zavazadle je zakázána. Tekuté léky musí být přepravovány v lahvičkách do 100 ml umístěných v uzavíratelném průhledném sáčku do objemu max. 1 l na osobu. Injekční stříkačku lze na palubě přepravovat pouze s písemným potvrzením od lékaře, že ji cestující nezbytně potřebuje.

Jakou kosmetiku do letadla?

V příručním zavazadle, které si cestující nesou s sebou na palubu letadla, musí být kapalná kosmetika, tedy veškeré emulze, gely, pasty, aerosoly atd. přepravovány v nádobkách o objemu do 100 ml a všechny tyto nádobky musí být umístěny do průhledné taštičky o maximálním objemu 1 litr.

Kam dát zehlicku na vlasy do letadla?

Mohu si do letadla vzít žehličku na vlasy? Ano! Žehličky na vlasy si můžete vzít do příručního zavazadla a fén na vlasy do letadla (do odbaveného i příručního zavazadla). Bezdrátový vysoušeč vlasů, kulma nebo žehlička na vlasy vyžadující butan je povolena pouze v příručním zavazadle, bez přídavných plynových kartuší.

Co můžeme mít v příručním zavazadle?

Věci které si můžete vzít do příručního zavazadla.

 • Běžný zapalovač, zápalky.
 • Přenosná elektronika – mobilní telefon, tablet, notebook nebo laptop.
 • Pinzety, nůžky na nehty a nůžky s břitvou menší než 12cm.
 • Tekutiny – šampon na vlasy, parfém, nápoje, tekuté léky, make-up..
 • Gely – Zubní pasta, gel na vlasy, dezinfekce rukou..

Jakou Powerbanku si můžu vzít do letadla?

Lithiové baterie, běžné akumulátory pro napájení převážené osobní elektroniky (např. mobilních telefonů, digitálních fotoaparátů) a powerbanky jsou povoleny pouze v příručním zavazadle. Výkon baterie nesmí přesáhnout 100 Wh.

Jakou kosmetiku si můžu vzít do letadla?

Kosmetiku v tekutém či gelovém skupenství, kterou si koupíte v bezcelní zóně na letišti, si můžete vzít s sebou do letadla bez omezení. Pokud přestupujete, tekutiny musíte mít v rámci Evropské unie uzavřené v tzv. STEB balení, které dostanete v obchodech při nákupu zboží. Během letu a přestupu balení nesmíte porušit.

Kam patří léky v letadle?

Léky lze přepravovat pouze v příručním zavazadle. Přeprava v odbaveném zavazadle je zakázána. Tekuté léky musí být přepravovány v lahvičkách do 100 ml umístěných v uzavíratelném průhledném sáčku do objemu max. 1 l na osobu.

Co si vzít na uklidnění do letadla?

Někdy se mohou podávat léky proti úzkosti, nebo antidepresiva. Pokud je cesta letadlem nutná, je možné před začátkem letu užít léky na zklidnění (např. benzodiazepiny). Alkohol se nedoporučuje, protože může působit nevyzpytatelně a někdy obtíže paradoxně zhoršit.

Kam dát fén v letadle?

Ano! Žehličky na vlasy si můžete vzít do příručního zavazadla a fén na vlasy do letadla (do odbaveného i příručního zavazadla). Bezdrátový vysoušeč vlasů, kulma nebo žehlička na vlasy vyžadující butan je povolena pouze v příručním zavazadle, bez přídavných plynových kartuší.

Jak je to s Lekama do letadla?

Dobrý den, Tyto léky se v letadle normálně převážet mohou, jak v příručním zavazadle, tak v registrovaném zavazadle. Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíme nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Jak překonat strach z letadla?

Důležitá je vhodná strava, odpočinek i relaxační cvičení V boji se strachem při létání pomůže i vhodná strava, pitný režim, odpočinek, protahovací cvičení i relaxační techniky. Psycholog Suchý však připomíná, že abyste se mohli na relaxační techniky na palubě spolehnout, je třeba je mít předem zažité a natrénované.

Jak se přestat bát létat?

6 tipů, jak překonat strach z létání

 1. Definujte původ svého strachu z létání
 2. Létejte častěji na krátké vzdálenosti.
 3. Seznamte se s letadlem a turbulencemi ještě před odletem.
 4. Zaměstnejte svou mysl a ruce.
 5. Naučte se v letadle usnout.
 6. Myslete na vaši dovolenou.

Kde vozit leky v letadle?

Přeprava v odbaveném zavazadle je zakázána. Tekuté léky musí být přepravovány v lahvičkách do 100 ml umístěných v uzavíratelném průhledném sáčku do objemu max. 1 l na osobu. Injekční stříkačku lze na palubě přepravovat pouze s písemným potvrzením od lékaře, že ji cestující nezbytně potřebuje.

Jak se uklidnit v letadle?

Kinedril jsou tablety, které mírní obtíže s nevolností a zároveň i lehce tlumí a navozují stav zklidnění. Druhým přípravkem jsou žvýkací tablety, které se doporučují při cestování dopravními prostředky Travel gum.

Jak na paniku v letadle?

6 tipů, jak překonat strach z létání

 1. Definujte původ svého strachu z létání
 2. Létejte častěji na krátké vzdálenosti.
 3. Seznamte se s letadlem a turbulencemi ještě před odletem.
 4. Zaměstnejte svou mysl a ruce.
 5. Naučte se v letadle usnout.
 6. Myslete na vaši dovolenou.

Jak se uklidnit do letadla?

Postavte se svému strachu

Začněte tím, že si živě představíte tu nejméně děsivou věc, například nalezení svého místa v letadle. Je důležité, aby vizualizace situace byla co nejprožitější. Jakmile pocítíte úzkost, podržte obraz co nejdéle ve své mysli. Po krátké době by se vaše tělo mělo uklidnit.

Jak usnout v letadle?

Během vzletu a přistání si vyrovnejte tlak v uších, aby vás pak uši nebolely. Pomůže žvýkačka, zívnutí a nebo cucací bonbóny. Neváhejte a vezměte si do letadla klidně i masku na oči a špunty do uší, aby vás nic v okolí nerušilo.

Jak přežít cestu letadlem?

„Pásmová nemoc“

 1. Zkuste se aklimatizovat už před cestou. Není to nic náročného, stačí jít spát o hodinu nebo dvě dříve v případě cesty východním směrem. …
 2. Během cesty se nepřejídejte. Volte lehká jídla, tělu to pomůže přizpůsobit se časovému posunu. …
 3. Dopřejte si denní světlo. …
 4. Vyhněte se během letu kofeinu i alkoholu.