Které banky poskytují 5% úrok na spoření?

Úrokové sazby 5,5 procenta mají na svých spořicích účtech klienti hned tří bank:Raiffeisenbank.mBank.Fio banka.

Která banka má nejlepší úrok na spořicím účtu?

Nejlepší spořicí účty – srovnání bank

Banka Roční úrok
Max banka 6,01 %
Trinity Bank 5,68 % / 4,08 %
CREDITAS 5,60 % / 3,10 %
Raiffeisenbank 5,50 %

Aug 3, 2023

Které banky poskytují 5% úrok na spoření?

Kolik procent dává Čsob na spořicí účet?

Sazby jsou rozděleny do 4 hlavních pásem: úrok 5 % p.a. pro vklady 0 – 250 000 Kč úrok 4 % p.a. pro vklady 250 000 – 500 000 Kč úrok 3 % p.a. pro vklady 500 000 Kč – 1 000 000 Kč

Kde spořit peníze 2023?

Kam investovat v roce 2023

 • Spořící účet.
 • Stavební spoření
 • Doplňkové penzijní spoření
 • Dluhopisy.
 • Forex.
 • Podílové fondy.
 • ETF fondy.
 • Akcie.

Kde nejlépe spořit?

Kde najdu nejlepší spoření 2022?

Finanční instituce Účet Úroková sazba
Equa Bank Spořicí účet HIT až 1 %
Air Bank Airbank spořicí účet až 0.6 %
UniCredit Bank Spořicí účet PRIMA až 0.05 %
Waldviertler Sparkasse Bank Spořicí účet SYMPATIK až 0.01 %

Kdo je vlastníkem Trinity bank?

Trinity Bank

Banka vznikla v lednu 2019 přeměnou ze spořitelního družstva Moravský peněžní ústav, které v roce 1996 založil zlínský podnikatel Radomír Lapčík.

Která banka je nejlepší?

Na prvním místě se umístil Raiffeisenbank CHYTRÝ účet s výběrem ze všech bankomatů zdarma, druhé místo obsadilo mBank mKonto a třetí místo patří Moneta Money Bank Tom Plus s kvalitní mobilní aplikací a nízkými poplatky.

Co je 5% pa?

za rok, nebo ročně; používá se při vyjádření úrokové sazby, která je obvykle vypočítávána v procentech pro období jednoho roku (např. 4,5 % p.a.).

Jaký je úrok na spořicím účtu Komerční banky?

Spořte se zhodnocením až 6,5 % p.a.

Jak nejlépe zúročit své peníze?

Základem jsou například termínovaný vklad, spořicí účet, fond peněžního trhu a fondy dluhopisové. Také můžete menší část investovat do nemovitostního fondu. Rozhodně byste se měli vyhnout investicím do komodit typu zlato nebo ropa a v žádném případě nespekulovat na růst či pokles měn.

Jakou formu spoření využívá nejvíce cechu?

Dvě třetiny lidí si proto ukládají peníze na stáří, a to nejčastěji pomocí penzijního spoření. Vyplývá to z průzkumu ČSOB Penzijní společnosti. Penzijní spoření má sjednaných 50 % Čechů, třetina lidí si na důchod šetří na spořicím či běžném účtu.

Jaké spoření se vyplatí?

Protože ale peníze v průběhu času ztrácí svoji hodnotu (tzv. inflace), není dobré je schovávat doma v trezoru nebo zašité v matraci. Mnohem výhodnější je vybrat spořicí účet s vysokým úrokem nebo je uložit třeba na termínovaný vklad, který působení inflace alespoň zmírní.

Kdy se úročí spořicí účet?

Srovnání spořicích účtů: Kdo, kdy a jak?

Banka Kdy je úrok připisován
Česká spořitelna Měsíčně
MONETA Money Bank Poslední den v měsíci
Komerční banka Čtvrtletně*Speciální bonusový úrok lze získat jednou za půl roku. Počítá se vždy z nejnižšího zůstatku za dané pololetí.
ČSOB Na konci měsíce

Která banka je opravdu česká?

O bance. MONETA Money Bank byla založena v roce 1997, tehdy jako GE Capital Bank, v roce 2005 se stala GE Money Bank. V roce 2016 prodala společnost GE své finanční divize a na trh tak vstoupila MONETA Money Bank jako ryze česká banka, která je obchodovatelná na burze.

Která banka má nejvíce klientů?

Naopak banky s podílem pod 2 % jsou považovány za malé. Z hlediska bilanční sumy byla v roce 2022 největší bankou ČSOB (1805 mld. Kč). Podle počtu klientů i čistého zisku byla největší bankou Česká spořitelna.

Která banka je bez poplatku?

Účty s vedením zdarma bez podmínek

 • Air bank – Běžný účet,
 • Česká spořitelna – Standard účet,
 • ČSOB – Plus Konto,
 • mBank – mKonto,
 • Equa bank – Běžný účet,
 • Fio banka – Fio osobní účet,
 • Komerční banka – KB MůjÚčet,
 • Banka CREDITAS – Creditas běžný účet,

Co znamená úrok 5% pa?

za rok, nebo ročně; používá se při vyjádření úrokové sazby, která je obvykle vypočítávána v procentech pro období jednoho roku (např. 4,5 % p.a.).

Jaký je zákonný úrok z prodlení?

V návaznosti zvyšování úrokové sazby ČNB došlo od 23. června 2022 ke zvýšení úroku z prodlení na hodnotu 15 %, což je nejvíce za poslední roky. Pro první pololetí roku 2023 zůstane v nezměněné výši a je možné, že později bude pod vlivem snižující se inflace klesat.

Která banka úročí eura?

Kde najít nejvýhodnější spoření v eurech?

Banka Název produktu Roční úrok
Fio banka Fio konto 0 %
Max banka Spořící účet 2 %
Raiffeisenbank Spořicí účet GOLD v EUR Do 200 tis. eur 0,05 % ročně. Od 200 tis. eur 0,01 % ročně.

Jak funguje Spořicí účet Česká spořitelna?

Jak je spoření úročeno? Pokud u nás máte Plus účet, připíšeme vám úrok 4 % p. a. z uspořené částky až do výše 200 000 Kč. V případě, že Plus účet nemáte, připíšeme vám úrok 0,2 % p. a. do stejného limitu. Pokud u nás investujete pravidelným pokynem připíšeme vám úrok vyšší o další 1 % p. a.

Jak ušetřit 100 000 za rok?

50:30:20 = jak našetřit 100 000 bez omezování

Způsob vyjádřený třemi číslicemi nabízí relativně příjemné a bezbolestné zvyšování vašeho peněžního konta. Polovinu (50 %) svého příjmu dáte na nutné (mandatorní) výdaje, jako jsou jídlo a bydlení a větší část zbytku (30 %) zkrátka utrácejte tak, jak je vám to příjemné.

Kam uložit peníze na 5 let?

 • spořící účet.
 • termínovaný vklad.
 • stavební spoření
 • dluhopisový podílový fond.
 • státní Dluhopisy Republiky pro občany.

Kde mají Češi uložené peníze?

Vynalézavost Čechů je pověstná a platí to i v případě ukládání uspořených peněz. Kromě běžných a spořicích účtů si je totiž odkládáme i do hrnečků, šuplíků, matrací, košů na prádlo, záchodů a mrazáků.

Jaké mají Češi úspory?

Češi chrání své úspory

Průměrná výše úspor se pohybuje mezi 100–300 tisíci korunami, odhalil srpnový průzkum. Shodný počet respondentů (13 procent) má podle něj našetřenou částku do 10 tisíc korun nebo vyšší obnos mezi 300–500 tisíci. Převážně jde o úspory respondentů, kteří mají vyšší vzdělání nebo jsou OSVČ.

Kdy se počítá úrok na spořicím účtu?

Banka totiž může úročit částky v různých obdobích. Dnes narazíte hlavně na variaci fráze, co jsme si vypůjčili z popisu spořicího účtu od Air bank: „Úroky počítáme z denního zůstatku na vašem účtu a připisujeme vám je vždy na konci měsíce.

Jaký je úrok na spořicím účtu České spořitelny?

Pokud u nás máte Plus účet, připíšeme vám úrok 4 % p. a. z uspořené částky až do výše 200 000 Kč. V případě, že Plus účet nemáte, připíšeme vám úrok 0,2 % p. a. do stejného limitu. Pokud u nás investujete pravidelným pokynem připíšeme vám úrok vyšší o další 1 % p. a. To znamená, že budete mít úrok 5 % p. a.