Mohu po operaci kýly zvedat 10 kg?

10. Po dobu prvních 3 měsíců od operace NEZVEDEJTE břemena těžší 5 kg a VYVARUJTE se velké fyzické zátěži.

Kdy otěhotnět po operaci kýly?

Operace tříselné kýly není důvodem k porodu císařským řezem. Na zhojení by mělo stačit počkat 2-3 měsíce od operace. Pak už není důvod případné těhotenství oddalovat.

Mohu po operaci kýly zvedat 10 kg?

Jak dlouho se hojí kýla?

Obvyklá doba hospitalizace po operaci břišní kýly je 1-2 dny, poté je pacient propuštěn do domácího léčení. Po zákroku je nutné se vyhnout fyzicky náročným činnostem včetně sportovních aktivit a zvedání těžkých břemen po dobu 2 až 3 měsíců.

Jak cvičit po operaci kýly?

Po operaci je nutná včasná, ale šetrná rehabilitace s přísným vyloučením fyzické zátěže po dobu 3 měsíců. Je třeba vědět, že každá plastika kýly je ohrožena tzv. recidivou (znovu- vytvořením). Tomu lze předejít jen dodržováním všech uvedených doporučení.

Jak dlouho trvá rekonvalescence po operaci kýly?

Pooperační průběh a doporučení

Výhodou laparoskopické metody, je že pacient může už za několik týdnů po operaci břicho plně zatěžovat. Tato operace má také velmi malé riziko vzniku recidivy kýly. Doba rekonvalescence je v průměru 3 týdny.

Jak dlouho bolí břicho po operaci kýly?

Bolesti by měly postupně odeznít za 24-48 hodin. Zvracení je občasným nežádoucím účinkem anestezie, zejména celkové, a odezní většinou do 6-12 hodin po operaci. Chodit můžete již za několik hodin po operaci. Do domácího ošetřování je klient propuštěn v závislosti na typu kýly za několik hodin či dní po výkonu.

Co Nedelat po operaci kýly?

Pracovní neschopnost a rekonvalescence po operaci kýly

Zaměstnání / činnost Doba rekonvalescence
Lehká, kancelářská práce 1 – 2 týdny
Nízká zátěž, minimální zdvihání předmětů 2 – 3 týdny
Těžká fyzická práce 3 – 4 týdny

Sep 30, 2015

Jak dlouho budu doma po operaci kýly?

Jak dlouho budu v nemocnici a jaká jsou pooperační omezení? Po operaci zůstanete v nemocnici do druhého dne. Běžné činnosti můžete vykonávat již v den operace. Větší zátěž pak asi za 10 – 14 dnů po operaci s použitím síťky.

Jak dlouho bolí kýla po operaci?

Bolesti by měly postupně odeznít za 24-48 hodin. Zvracení je občasným nežádoucím účinkem anestezie, zejména celkové, a odezní většinou do 6-12 hodin po operaci. Chodit můžete již za několik hodin po operaci. Do domácího ošetřování je klient propuštěn v závislosti na typu kýly za několik hodin či dní po výkonu.

Jak dlouho po operaci se můžu koupat?

V případě otevřené operace a větší jizvy se smíte sprchovat ještě o něco později. Pokud je ovšem rána kryta fólií zabraňující vniknutí vody do hojící se rány, můžete se začít sprchovat, jakmile to váš celkový stav dovolí. Koupání je možné nejdříve 2 týdny po operaci.

Jak poznat kýlu po operaci?

Příznaky kýly

Nejčastějším místem vzniku kýly je tříslo a pupek, případně jizva po předchozí operaci. Obvykle se projevuje jako měkké, pružné vyklenutí, které může mizet v poloze vleže a znovu se objevovat vstoje. Můžete pociťovat pobolívání či tlak v místě vyklenutí.

Jak dlouho nosit břišní pás po operaci kýly?

Dobrou prevencí kýly jsou stahovací břišní pásy, které tlačí na břišní stěnu a omezují její tah. Kýlní pásy se využívají také při pooperační péči, kdy je pacient musí nosit po několik týdnů.

Kdy se vytahují stehy po operaci?

Kontroly provádějí chirurgové ve svých ordinačních hodinách v ambulanci. Vstřebatelné stehy se nevytahují. V případě, že byly použity nevstřebatelné stehy nebo kovové svorky, vyndá vám je lékař zhruba 7-12 dní po operaci, a to podle délky a místa zhojené rány.

Jak dlouho bolí břicho po operaci?

Několik dnů až týdnů může rovněž přetrvávat bolest,většinou bolí při zatížení (otáčení na bok, vstávání). Objeví-li se ovšem zvýšená bolestivost, zarudnutí, hnis nebo krev vytékající z rány, zvýšená teplota či horečky, je na místě co nejdříve navštívit lékaře.

Na které straně je kýla?

Tříselná kýla postihuje častěji muže než ženy, větší pravděpodobnost je její výskyt na pravé straně těla.

Kdy se vyndají stehy po operaci?

podle velikosti rány stehy ponecháváme většinou kolem 10-14 dnů. Pokud je sutura větší mohou se ponechat i déle. Ránu je možné sprchovat od 3-5 dne pokud je klidná. Lehké krytí je vhodné, aby nedocházelo k další traumatizaci "zachytáváním" stehů za oděv.

Jak bolí kýla?

Příznaky kýly

Můžete pociťovat pobolívání či tlak v místě vyklenutí. Obtíže jsou obvykle výraznější ke konci dne nebo po větší fyzické námaze, při močení či kašli. Při zvedání břemen může být bolest v místě kýly ostrá, píchavá.

Jak dlouho se čeká na operaci kýly?

Obvyklá čekací doba na operaci je maximálně osm týdnů. Operace je přitom až na výjimky, kdy pacient není schopen tuto operaci podstoupit, neodkladná, protože sama nezmizí. Operace kýly spočívá v navrácení útrob zpátky do dutiny břišní a uzavření oslabeného místa stěny břišní.