Kde se nejčastěji kradou auta?

Z pohledu lokality mezi nejrizikovější kraje České republiky v roce 2020 patřily hlavní město Praha (v Praze bylo v roce 2020 odcizeno 23 % dvoustopých vozidel odcizených v České republice), Středočeský a Moravskoslezský kraj.

Která auta se nejvíce kradou?

Policie eviduje za loňský rok celkem 3033 krádeží aut. Nejvyšší index kriminality je v oblastech spadajících pod obvodní oddělení Špindlerův mlýn, kde dosáhl hodnoty 49,6, a pod Harrachov s 38. S hodnotou 27 je hodně vysoký i v Peci pod Sněžkou.

Kde se nejčastěji kradou auta?

Co se nejvíce krade?

Zloději se nejvíce zaměřují na zboží, které lze rychle zpeněžit v zastavárnách či na černém trhu. Jedná se o elektroniku jako jsou mobilní telefony, tablety, herní konzole, dále pak o módu (obuv, módní doplňky, sportovní oblečení), nápoje a jídlo (čerstvé maso, tabákové výrobky, alkohol a víno) a parfémy a kosmetiku.

Jak ochránit auto před krádeží?

8 zařízení proti krádeži automobilů, které udržují vaše auto v…

 1. Palubní kamera. …
 2. GPS sledovací systém. …
 3. Svorka pneumatiky. …
 4. Autoalarm. …
 5. Zámek kola. …
 6. Vypnutí bezklíčového vstupu. …
 7. Zámek brzdy. …
 8. Ochranné pouzdro na klíče.

Kolik se v ČR ukradne aut?

V roce 2018 zloději v České republice ukradli podle policejní statistiky 3 052 aut. To je o víc jak pět set vozů méně než v roce 2017. Kriminalita je obecně rok od roku nižší. Zatímco ale v minulém roce klesla celkově o pět procent, v případě krádeží aut je to patnácti procentní propad.

Jak se kradou auta?

Nejčastější způsoby odcizení

 1. mechanická krádež
 2. krádež pomocí odcizených klíčků
 3. odtažení vozidla.
 4. odcizení zesílením signálu bezklíčového přístupu.
 5. krádež výměnou řídící jednotky.

Kde je nejvyšší kriminalita v ČR?

Míra kriminality v hlavním městě je dlouhodobě nejvyšší, na 100 tisíc obyvatel zde v roce 2021 připadalo 2 755 trestných činů, nejnižší byla naopak ve Zlínském kraji (842 trestných činů na 100 tisíc obyvatel).

Co dělat když vám ukradnou auto?

Zavolejte policii na číslo 158 či 112.

Existuje také možnost, že vaše auto z nějakého důvodu odtáhli. V opačném případě od vás budou policisté potřebovat detailní informace o vozu (RZ, model, barva, případně i rozlišovací znaky, stav tachometru, zabezpečení auta proti krádeži apod.) a popis okolností vaší situace.

Jak zabezpecit vozidlo?

Satelitní vyhledávací systémy

Systémy pro aktivní nebo pasivní vyhledávání vozidel jsou považovány za špičku v oblasti zabezpečení vozidel. Tyto systémy nabízejí lokalizaci vozidel na bázi GSM nebo GPS lokátorů, možnost vytváření knihy jízd, programy pro přepínání řidičů vozidla apod.

Co se krade z aut?

Zloději kradou hlavně xenonové světlomety, hliníkové součásti, mlhovky, zpětná zrcátka, střešní nosiče, ale i katalyzátory, parkovací senzory a někdy se nezdráhali ani uříznout výfuk nebo vysát celou nádrž a odstřihnout hadice. Z vnitřní výbavy jde o airbagy, navigace, antiradary, sedačky, ale i rezervy nebo nářadí.

Co dělat když mi ukradli auto?

Zavolejte policii na číslo 158 či 112.

Existuje také možnost, že vaše auto z nějakého důvodu odtáhli. V opačném případě od vás budou policisté potřebovat detailní informace o vozu (RZ, model, barva, případně i rozlišovací znaky, stav tachometru, zabezpečení auta proti krádeži apod.)

Kde je nejnižší kriminalita?

Podle Global Peace Index je Island nejbezpečnější zemí na světě. Tento severský stát s poměrně malým počtem obyvatel (cca 343 000 lidí) disponuje velmi nízkými hodnotami míry kriminality. Množství zločinů na Islandu je tak nepatrné, že policie s sebou nenosí žádné zbraně, jen obušek a pepřový sprej.

Jaký je nejbezpečnější stát?

1. Island – safety index – 95. Již 14. rok po sobě je Island podle Globálního mírového indexu nejbezpečnější zemí světa.

Kde hlasit krádež auta?

Městská policie – linka 156, Policie ČR – linka 158.

Jak najít ukradené auto?

Potřebujete zjistit, zda je vozidlo odcizené? Cebia nabízí jednoduchou kontrolu v 8 zemích včetně České republiky. Kontrola odcizení až ve 12 registrech je součástí každého prověření historie vozidla od společnosti Cebia. Zkontrolovat historii vozidla včetně kontroly odcizení lze jednoduše online na webu Cebia.com.

Jak zabezpečit auto proti vandalismu?

Řešením může být extra širokoúhlá kamera s tzv. rybím okem, která ovšem stejně nikdy není schopna pokrýt všechny strany. Druhou možností je použít kamer více. Je tedy na rozhodnutí klienta, jestli bude chtít hlídat vůz v rozsahu 360°, a nebo jestli mu bude stačit pokrýt jenom strany, kde je útok nejpravděpodobnější.

Jak funguje alarm v autě?

A jak funguje alarm? Nejběžněji se pro zabezpečovací systémy používají pohybové PIR detektory – PIR čidla (Passive InfraRed Motion Sensor). Ty detekují změnu teplot, pohybující se osoba v objektu je právě pohybujícím se "tělesem" s jinou teplotou než je teplota v objektu a proto je detektorem zachycena.

Jak se postupuje u vykradení auta?

Vykradené vozidlo je nutné nahlásit Policii ČR ihned, jak krádež zjistíte, a to je zejména v případech, kdy došlo k poškození vozidla a ukradení cenností. Sami si vykradené a poškozené vozidlo důkladně zdokumentujte a nafoťte. Od policie si vyžádejte veškerou dokumentaci a zápis.

Kde v Česku je největší kriminalita?

Počty trestných činů se tak přiblížily k úrovni z roku 2019. Nárůst kriminality byl zaznamenán plošně ve všech krajích České republiky. Nejvyšší trestnou činnost jsme evidovali v Praze (40 704 skutků) a v Moravskoslezském kraji (21 884 skutků).

Kde je největší kriminalita na světě?

Nejvyšší index kriminality obdržel Caracas (Venezuela), a to 83,98 bodu. V závěsu je Pretorie (Jihoafrická republika) s 81,98 bodu. Následuje Celaya (Mexiko), San Pedro Sula (Honduras), Port Moresby (Papua Nová Guinea), Durban (Jihoafrická republika) a Johannesburg (Jihoafrická republika).

Kam volat při kradezi?

kontaktujte nejbližší policejní stanici Policie ČR v místě Vašeho bydliště, pobytu:

 • telefonicky na lince 158,
 • osobně.

Co dělat když mi ukradnou auto?

Vykradené vozidlo je nutné nahlásit Policii ČR ihned, jak krádež zjistíte, a to je zejména v případech, kdy došlo k poškození vozidla a ukradení cenností. Sami si vykradené a poškozené vozidlo důkladně zdokumentujte a nafoťte. Od policie si vyžádejte veškerou dokumentaci a zápis.

Co se krade z auta?

V lepším případě dostanete alespoň peníze z pojistky, v horším vám zbudou jen oči pro pláč. Pokud vás zajímá, jak se vlastně dá auto ukrást, když má zámky, imobilizéry, alarmy a kdo ví, co všechno ještě, můžeme se podívat na šest nejčastějších způsobů, které zloději používají podle britské organizace AA.

Co dělat když mi někdo poškrábal auto?

Nejlepší je všechno hned nafotit a nahlásit policii,“ radí Karel Luka z Direct pojišťovny. Šance, že policie viníka najde, sice existuje, ale není příliš velká. Pomoci mohou kamery na místě nebo případní svědci.

Jak dlouho houká alarm u auta?

Zákonná doba houkání je 30 sekund.

Co spustí alarm v autě?

Je-li alarm aktivován, dojde k jeho spuštění následujícími způsoby: Pokud dojde k otevření dveří, zadních výklopných dveří nebo kapoty bez pomoci správného klíče nebo dálkového ovládání. Pokud zapnete zapalování bez správně nakódovaného klíče. Pokud snímače interiéru zaznamenají pohyb v interiéru.