Je velký rozdíl mezi 30 a 60 FPS?

Pokud hra běží na 30 FPS, tak mluvíme o zpoždění činící cca 33,3 milisekund. To se sníží na polovinu (cca 16,65ms) pokud hra běží na 60 FPS.

Kolik FPS je dobré?

Při hodnocení obrazové plynulosti grafiky počítačových her se setkáváme s hodnou snímkové frekvence. Pro plynulou grafiku, při které lidské oko nerozezná jednotlivé obrazy, je minimální hodnota 24 fps. Bezproblémový chod hry zaručí hodnota 60 fps.

Je velký rozdíl mezi 30 a 60 FPS?

Co je FPS ve hře?

First-person shooter (zkráceně FPS; česky střílečka z pohledu první osoby) je podžánr stříleček charakteristický simulací vlastního pohledu herní postavy, neboli postavy za kterou hráč jedná v samotné hře. Tento pojem se používá i k odlišení od akčních her zobrazovaných z pohledu třetí osoby (tzv.

Jak změřit FPS?

Test výkonu PC: herní výkon

Ve hrách nás zajímá zejména hodnota snímkové frekvence (FPS). Ta se dá měřit například populárním, volně dostupným nástrojem FRAPS. Ten nám v rohu obrazovky v reálném čase zobrazuje hodnotu FPS.

Jak měřit FPS ve hře?

FPS Monitor je aplikace, která monitoruje aktuální využití hardwaru a vypisuje zjištěné informace v počítačových hrách jako tzv. overlay. Sleduje všechny hardwarové komponenty, jejichž výkon ovlivňuje běh hry.

Jak zobrazit fps v GTA 5?

Here are some simple steps to display FPS on GTA V PC.

  1. Launch the Game Bar by pressing “Windows + G”.
  2. Select the “FPS” menu and then click on “Request Access”.
  3. Restart your computer and launch the GTA V game alongside the Game Bar.
  4. Clock on the “Performance options” and select “FPS” only.