Co se nejčastěji krade z aut?

Podívejme se tedy na to, jak lze takhle zaparkované auto odcizit a co s tím jako majitel nebo řidič můžete dělat.Mechanická krádež … Krádež výměnou řídící jednotky. … Krádež s pomocí portu OBD. … Krádež zesílením signálu modulu bezklíčového přístupu. … Vloupání či loupež … Fyzické přemístění vozu.

Která auta se nejvíce kradou?

Policie eviduje za loňský rok celkem 3033 krádeží aut. Nejvyšší index kriminality je v oblastech spadajících pod obvodní oddělení Špindlerův mlýn, kde dosáhl hodnoty 49,6, a pod Harrachov s 38. S hodnotou 27 je hodně vysoký i v Peci pod Sněžkou.

Co se nejčastěji krade z aut?

Co se nejvíce krade?

Zloději se nejvíce zaměřují na zboží, které lze rychle zpeněžit v zastavárnách či na černém trhu. Jedná se o elektroniku jako jsou mobilní telefony, tablety, herní konzole, dále pak o módu (obuv, módní doplňky, sportovní oblečení), nápoje a jídlo (čerstvé maso, tabákové výrobky, alkohol a víno) a parfémy a kosmetiku.

Co se krade na autech?

Zloději kradou hlavně xenonové světlomety, hliníkové součásti, mlhovky, zpětná zrcátka, střešní nosiče, ale i katalyzátory, parkovací senzory a někdy se nezdráhali ani uříznout výfuk nebo vysát celou nádrž a odstřihnout hadice. Z vnitřní výbavy jde o airbagy, navigace, antiradary, sedačky, ale i rezervy nebo nářadí.

Co dělat při vykradení auta?

Vykradené vozidlo je nutné nahlásit Policii ČR ihned, jak krádež zjistíte, a to je zejména v případech, kdy došlo k poškození vozidla a ukradení cenností. Sami si vykradené a poškozené vozidlo důkladně zdokumentujte a nafoťte. Od policie si vyžádejte veškerou dokumentaci a zápis.

Jak ochránit auto před krádeží?

8 zařízení proti krádeži automobilů, které udržují vaše auto v…

 1. Palubní kamera. …
 2. GPS sledovací systém. …
 3. Svorka pneumatiky. …
 4. Autoalarm. …
 5. Zámek kola. …
 6. Vypnutí bezklíčového vstupu. …
 7. Zámek brzdy. …
 8. Ochranné pouzdro na klíče.

Jak se kradou auta?

Nejčastější způsoby odcizení

 1. mechanická krádež
 2. krádež pomocí odcizených klíčků
 3. odtažení vozidla.
 4. odcizení zesílením signálu bezklíčového přístupu.
 5. krádež výměnou řídící jednotky.

Jak krást v supermarketu?

Přelepují kódy, mění zboží v krabicích, zubní pasty v obalech, konzumují jídlo mezi regály, záměrně špatně váží ovoce a zeleninu, v kabinkách odstřihují štítky z oděvů, které pak vrší na sebe, do vozíků vplétají předměty ve stejné barvě a pak s nimi projíždějí kolem pokladen.

Jak zabezpečit auto?

Obecně platí, že pokud vám chce auto někdo ukradnout, tak ho zřejmě ukradne. Ideální je pak zřejmě kombinovat co nejsofistikovanější bezpečnostní systém, třeba GPS alarm s dobrým zámkem řadící páky. Ideálně také s dobrou pojistkou, na kterou dostanete, díky bezpečnostním zařízení, výraznou slevu.

Kde hlasit kradez auta?

Městská policie – linka 156, Policie ČR – linka 158.

Jak predejit kradezi?

odcizení vozidla můžete zabránit zámkem na řadící páku, zámkem blokující řadící páku i ruční brzdu, uzamykatelnou tyčí na volant. můžete využít pískovaní skel nebo bezpečnostní folii na okna vozu. můžete využít označení jednotlivých dílů auta speciálními prostředky, které jsou viditelné pouze při dopadu UV světla.

Jak zabezpečit auto proti vandalismu?

Řešením může být extra širokoúhlá kamera s tzv. rybím okem, která ovšem stejně nikdy není schopna pokrýt všechny strany. Druhou možností je použít kamer více. Je tedy na rozhodnutí klienta, jestli bude chtít hlídat vůz v rozsahu 360°, a nebo jestli mu bude stačit pokrýt jenom strany, kde je útok nejpravděpodobnější.

Jak sledovat svoje auto?

GPS lokátor do auta vám zajistí přehled o voze

Můžete monitorovat pohyb aut, kdy stojí, či kde došlo k tankování pohonných hmot. Velkou výhodou, kterou systém disponuje, je možnost sledování vozidla v reálném čase včetně zobrazení jednotlivých jízd v Google mapách.

Jak funguje kessy?

KESSY poskytuje řidiči maximálně komfortní a bezpečný přístup k vozu, aniž by musel brát klíč do ruky. Pokud je klíč v okruhu 1,5 metru od vozidla, vymění si s řídící jednotkou kódy a automobil se sám odemkne. Poté lze pouhým zatažením za kliku jakýchkoliv dveří nebo víka kufru vozidlo otevřít.

Co kradou zloději?

Amatérští zlodějíčci a tuláci hledají často pouze jídlo, alkohol a lehce zpeněžitelné věci, jako je kovový odpad, měděné kabely nebo drobná elektronika. I tak jsou ale schopni napáchat ve výsledku více škod než profesionálové, kteří kradou například jízdní kola nebo pracovní stroje.

Jak poznat zloděje v obchodě?

Přelepení slevového kupónu z akčního zboží na zboží bez slevy. Vyvolání chaosu při placení a zmatení pokladního personálu při vracení hotovosti. Odstřižení bezpečnostních prvků z nového oblečení, jeho pokus o pronesení přímo na těle zloděje. Schování drahých produktů do krabic s levným rozměrným zbožím.

Jak funguje alarm v autě?

A jak funguje alarm? Nejběžněji se pro zabezpečovací systémy používají pohybové PIR detektory – PIR čidla (Passive InfraRed Motion Sensor). Ty detekují změnu teplot, pohybující se osoba v objektu je právě pohybujícím se "tělesem" s jinou teplotou než je teplota v objektu a proto je detektorem zachycena.

Kam volat při kradezi?

kontaktujte nejbližší policejní stanici Policie ČR v místě Vašeho bydliště, pobytu:

 • telefonicky na lince 158,
 • osobně.

Jak odhlásit ukradené auto?

Ukradli vám auto? I když jste to nahlásili policii, musíte to oznámit i na registru vozidel. S sebou si vezměte občanský průkaz, protokol od policie a velký technický průkaz. Úředníci ukradené auto přesunou do kolonky odcizených vozidel a pojišťovna už zaplacení povinného ručení nebude vyžadovat.

Jak nejlépe zabezpečit kolo?

Zásady bezpečnosti proti ukradení kola

 1. uzamykat kolo či elektrokolo na takových místech, kde nebude mít zloděj dostatek času ho ukrást. …
 2. kolo uzamykejte jen k pevným předmětům, které jsou ukotveny do země, zdi apod.
 3. vhodné je uzamknout své jízdní kolo dvěma či více zámky, jeden přes rám a druhý přes přední či zadní kolo.

Jak si zabezpecit kolo?

Uzamykejte jízdní kolo na místa, kde se nacházejí např. kamery městské policie a kde se pohybuje větší počet lidí, aby případný zloděj neměl dostatek času kolo ukrást. 2. Jízdní kolo výhradně uzamykejte k pevným předmětům, které jsou ukotveny do země, zdi, apod.

Jak Zabranit kradezi auta?

8 zařízení proti krádeži automobilů, které udržují vaše auto v…

 1. Palubní kamera. …
 2. GPS sledovací systém. …
 3. Svorka pneumatiky. …
 4. Autoalarm. …
 5. Zámek kola. …
 6. Vypnutí bezklíčového vstupu. …
 7. Zámek brzdy. …
 8. Ochranné pouzdro na klíče.

Jak zjistit jestli je v autě GPS?

Poznáte ji tak, že má na sobě logo, na kterém je červeným písmem v bílém poli vyznačen nápis GPS. Upozorňuji však na nutnost i při pozorovacích zastávkách věnovat zvýšenou pozornost dopravní situaci zejména za návěsem, abyste neohrozil pravidla bezpečnosti silničního provozu.

Jak vyhledat auto podle GPS?

Najít moje auto – GPS navigace. Další aplikací pro stažení přes Google Play je Najít moje auto – GPS navigace. Výhodou aplikace je, že není potřeba připojení k síti, jen GPS. Při parkování už stačí jeden klik k označení místa.

Jak správně nastartovat Auto Start Stop?

U první varianty je třeba klíč či kartu zastrčit do připravené zdířky, která aktivuje zapalování a následně stiskem tlačítka Start/Stop (lze se setkat i s označením Start/Stop Engine, Power, aj.) vyšlápnutím spojky či u automatických převodovek sešlápnutím brzdového pedálu vůz nastartovat.

Jak vypnout Keyless?

Bezklíčové přívěsky s logem hvězdy vyrobené od léta 2018 mají snímače pohybu stejně jako BMW. Systémy Keyless-Go u všech Mercedesů lze vypnout dvojitým stiskem tlačítka zámku po vystoupení, kdy dioda LED třikrát zabliká pro potvrzení.