Jaký je světový rekord 3 na 3?

Současné rekordy – halaRekordVýkon (min.

Jaký je světový rekord ve skládání Rubikovy kostky?

Věděli jste, že… Rowe Hessler složil za 24 hodin 6 680 kostek a zapsal se tak do Guinessovy knihy rekordů? Rowe Hessler 24h Rubik's Cube World Record Ending!

Jaký je světový rekord 3 na 3?

Kdo Slozi Rubikovu kostku?

Ernő Rubik (maďarsky Rubik Ernő, 13. července 1944) je maďarský vynálezce, sochař a profesor architektury. Je znám jako tvůrce mechanických hlavolamů, především Rubikovy kostky (1974) nebo Rubikova hada.

Kolik procent lidí umí složit Rubikovu kostku?

V posledním desetiletí vznikly i čtyř a pětirozměrné rubikovy kostky. Druhou jmenovanou zatím dokázalo na celém světě složit jen sedm lidí.

Kolik rohu má kostka?

Tento má tři vrstvy, které dohromady tvoří 26 krychliček — 8 rohů (corners), 12 hran (edges), 6 středů (centres) — a jádro. Každá z krychliček je nositelem jedné, dvou nebo tří jednobarevných nálepek, přičemž dohromady je na celém tělese zastoupeno tolik barev, kolik stěn má krychle, tedy šest.
CachedSimilar

Kdo první složil Rubikovu kostku?

Skrývají v sobě kouzlo tajemnosti, které nás nutí je vyřešit. Rubikovu kostku vymyslel maďarský profesor architektury Ernö Rubik v roce 1974. O rok později si ji nechal patentovat a od té doby se těší velké oblibě.

Jak správně zamíchat Rubikovu kostku?

Přirozenou optimalizací je tedy složit jen 3 rohy první vrstvy a před vložením čtvrtého rohu nejprve efektivněji vložit tři hrany druhé vrstvy s využitím volného rohu. Ryan Heise zefektivnil skládání tak, že první dvě vrstvy bez jednoho rohu s hranou skládá najednou. Metodu nazývá metodou 4 čtverců.

Co rozvíjí Rubikova kostka?

Rubikova kostka je známá po celém světě jako základní mechanický hlavolam, kdy musíte složit všechny strany do stejné barvy. Tento hlavolam ve tvaru kostky rozvíjí logické myšlení a paměť. Ti nejlepší dokáží kostku složit i během pár vteřin, chce to jen trochu cviku a pochopit základní princip hlavolamu.

Čím se maže Rubikova kostka?

Dále je nutno kostku pořádně promazat. Světoví speedcuberisté používají silikonový olej a jestliže se chcete kostce věnovat, kupte si ho také. Jiné náhrady za silikonový olej nenajdete a ani nehledejte, s podobnými vlastnostmi nic jiného není. Silikonový olej koupíte v našem obchodě nebo v obchodu typu Obi.

Jak vznikla Rubikova kostka?

Původně měla sloužit jeho studentům na Vysoké škole užitého umění v Budapešti jako učební pomůcka při cvičení trojrozměrné představivosti. Po celém světě se jí prodalo přes 350 milionů kusů. Rubik podal žádost o patent 30. ledna 1975 a třídimenzionální mechanický hlavolam se původně jmenoval kouzelná kostka.

Jak složit kostku 5 5?

Rubikova kostka 5x5x5 – seskupení 4 středů

Shlukneme pospolu 4 ze šesti středů tak, aby zbylé 2 byly sousedící. Středem se zde rozumí vnitřních 3×3 polí na každé stěně kostky. Pořadí skládání na simulátoru: bílý, žlutý, zelený a oranžový střed.

Kde vynalezli Rubikovu kostku?

Rubikovu kostku vynalezl v roce 1974 maďarský sochař a architekt Ernő Rubik. Mechanický hlavolam, který se stal hitem přelomu 70.

Jak složit a rozložit Rubikovu kostku?

Kostku Rubikova i nerubikova typu 3x3x3 lze snadno rozebrat na male kostičky. Základním tip je ten, že si horní vrstvu pootočíte o 45 stupňů. Pak vezmete prostřední kostičku na jedné straně a vytáhnete ji směrem nahoru. Takto lze snadno rozebrat kostku.

Kdy vyšla Rubikova kostka?

Maďarský profesor architektury a sochař Erno Rubik sice svůj nejznámější hlavolam vytvořil už v roce 1974, ale teprve až o šest let později se začal sériově vyrábět a prodávat nejprve pod názvem ‚magická kostka'.

Jak povolit Rubikovu kostku?

Pokud máte kostku "3x3x3 s podpisem RUBIK", tak odchlípněte víčko uprostřed. Potom povolte šroubky u všech 6 středů tak akorát. Jestliže šroubky příliš utáhnete, tak vám bude kostka často křupat a často z kostky vylétávají kostičky. A když budou šroubky moc povolené, kostky vám budou též vyletovat.

Jak vypadá Rubikova kostka?

Klasická Rubikova kostka má 6 stran, 8 rohů a 12 hran. Vnitřní mechanismus drží proti sobě prostřední dílky. Vždy je tedy naproti zelené modrá, naproti oranžové červená a naproti žluté bílá. Existují ale i kostky s jinými barvami.