Jaké je hezké jméno pro dívky?

TOP 10 dívčích jmen ve světě v 2021PořadíJméno1.Olivia2.Emma3.Amelia4.

Jaké je nejhezčí jméno pro holku?

Na prvních příčkách oblíbených českých jmen se za posledních pár let objevují stále podobná jména, přičemž už 5 let po sobě je nejoblíbenějším dívčím jménem Eliška. Druhým nejoblíbenějším jménem v loňském roce se stala Anna a třetí místo obsadilo jméno Adéla, které bylo stejně oblíbené naposledy před 7 lety.

Jaké je hezké jméno pro dívky?

Jaký je nejhezčí jméno pro kluka?

Aktuální nejčastější chlapecká jména u novorozenců

Pořadí Chlapecké jméno
1. Jakub
2. Jan
3. Matyáš
4. Tomáš

Jak vybrat jméno pro miminko?

Vybíráme jméno pro miminko: 10 pravidel, podle kterých vyberete…

 1. Nejprve se podívejte, která jména jsou v kurzu. …
 2. Jméno vybírejte s nadhledem. …
 3. Všímejte si, jakou hláskou jméno končí …
 4. Zapomeňte na rýmy. …
 5. Kdy má svátek? …
 6. Na délce jména záleží …
 7. Vyberte jméno, které má více variant oslovení

Jaké je nejčastější jméno?

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jaké je nejčastější ženské jméno v ČR?

Seznam nejčastějších ženských jmen v Česku

# Jméno Četnost (2016)
1 Jana 264 944
2 Marie 260 526
3 Eva 152 463
4 Hana 145 901

Jaké je nejčastější jméno v České republice?

Nejoblíbenějšími jmény i tentokrát zůstávají Tereza a Jan. Každá 11. holčička se tedy jmenuje Tereza a každý 12. chlapeček Jan!

Jaké je nejpopulárnější jméno v ČR?

Seznam nejčastějších mužských jmen v Česku

Pořadí Jméno Četnost
1 Jiří 83
2 Jan 83
3 Petr 83
4 Josef 82

Kdy vybírat jméno pro dítě?

vybrat jméno dítěte (ideálně před porodem), souhlasné prohlášení rodičů o jménu dítěte (formulář dostanete v porodnici, popřípadě jej můžete najít na webových stránkách města), souhlasné prohlášení o příjmení dítěte (pokud není jasné z oddacího listu, např.

Jaké je nejčastější příjmení v ČR?

Seznam nejčetnějších příjmení v Česku

Mužská příjmení Ženská příjmení
Pořadí Příjmení Příjmení
1. Novák Nováková
2. Svoboda Svobodová
3. Novotný Novotná

Jaké je nejčastější jméno v ČR?

Nejoblíbenějšími jmény i tentokrát zůstávají Tereza a Jan. Každá 11. holčička se tedy jmenuje Tereza a každý 12. chlapeček Jan!

Jaké je nejméně používané jméno v Česku?

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Jak si udělat druhé jméno?

Fyzická osoba, která má v matriční knize zapsáno jedno jméno, může před matričním úřadem v místě svého trvalého pobytu nebo před matričním úřadem, v jehož knize narození je jméno zapsáno, prohlásit, že bude užívat dvě jména.

Jaké je nejčastější mužské jméno v ČR?

Seznam nejčastějších mužských jmen v Česku

Pořadí Jméno Četnost
1 Jiří 83
2 Jan 83
3 Petr 83
4 Josef 82

Jak vybrat jméno pro kluka?

Nejoblíbenější jména pro kluka

 • Jakub.
 • Jan.
 • Tomáš
 • Matyáš
 • Adam.
 • Filip.
 • Vojtěch.
 • Martin.

Jaké jméno pro holčičku?

TOP 10 dívčích jmen ve světě v 2021

Pořadí Jméno
1. Olivia
2. Emma
3. Amelia
4. Ava

Jak zni nejdelsi České příjmení?

Nejdelší české příjmení je ženské, šestislovné a jde o kombinaci zřejmě španělského a českého příjmení: Martins Ferreira Pereira De Magalhaes Mandová. Nejdelší ženské jednoslovné příjmení má 25 znaků, mužské pak 24. Nejkratších, tedy dvoupísmenných příjmení, je celkem 67, mezi jinými Áč, Cé, Ok, Ng, Qi nebo Šé.

Jak si změnit jméno a příjmení?

Žádost o povolení změny jména nebo příjmení bude posuzována příslušným obecním úřadem pověřeným vedením matriky podle Vašeho místa trvalého bydliště (popř. posledního trvalého bydliště) v České republice.

Jak dlouho trvá změna jména?

Jak dlouho trvá změna? Správní orgán je povinen rozhodnout ve věci do 30 dnů od zahájení řízení, ve zvlášť složitých případech rozhodne nejdéle do 60 dnů; nelze-li rozhodnout v této lhůtě, může ji přiměřeně prodloužit odvolací orgán. Nemůže-li správní orgán rozhodnout do 30 dnů, popř.

Jaké jméno pro křečka?

Mnohem vhodnější jména pro samce jsou Tuptus, Bąbel, Hrášek, Pimpek nebo Zubek. Jména pro křečky mohou být inspirována pohádkovými postavami nebo odkazovat na vybranou vlastnost vzhledu nebo chování křečka. V první kategorii jsou oblíbená jména jako Jerry, Stuart, Bambi, Oskar, Olaf, Yogi, Frodo nebo Bambo.

Jaké je nejdelší slovo v České republice?

Podle České databanky rekordů je nejdelším slovem »nejzdevětadevadesáteronásobitelnějšího«, které se skládá z 38 písmen. Slova »čtvrsmršť« či »čtvrtčtvrť« jsou složena jen z devíti, respektive deseti souhlásek. Ve světě nejznámější české slovo, které zdomácnělo ve všech světových jazycích, je »ROBOT«.

Jaké je nejdelší jméno?

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch bývá uváděno jako nejdelší jméno obce na světě, potažmo jako nejdelší jméno železniční stanice.

Jak si pridat příjmení?

Pokud se vám vaše jméno či příjmení nelíbí a chcete změnu, musíte podat písemnou žádost. Tu adresujete matričnímu úřadu, v jehož správním obvodu jste přihlášeni k trvalému pobytu.

Kdy si můžu změnit příjmení?

Příjmení dítěte bez souhlasu druhého z rodičů je možné změnit tehdy, byl-li zbaven rodičovské odpovědnosti, případně pokud jeho role byla z určitého důvodu omezena či pozastavena. V případě změny příjmení u dítěte bez souhlasu jednoho z partnerů je nutné k žádosti dodat rovněž pravomocný rozsudek soudu.

Kde se mění příjmení?

Žádost o změnu jména či příjmení musíte podat písemně na: matriční úřad, v jehož správním obvodu je žadatel přihlášen k trvalému pobytu, u nezletilých dětí rozhoduje matriční úřad v místě trvalého pobytu dítěte.

Kde všude nahlásit změnu jména?

Změna příjmení po svatbě = změna dokladů po svatbě

 • Občanský průkaz. …
 • Řidičský průkaz. …
 • Pas. …
 • Technický průkaz a osvědčení o registraci vozidla (malý TP) …
 • Správy sociálního zabezpečení …
 • Finanční úřad. …
 • Živnostenský úřad. …
 • Katastr nemovitostí