Jak vypadají mrtvé pixely?

Co to vlastně mrtvé pixely jsou? Jedná se o obrazové body, které z nějakého důvodu nedokážou plně zobrazit požadovanou barvu. Mohou mít problém zobrazit pouze některou z barevných složek obrazu (červená, zelená nebo modrá), což změní barevné podání, ale také mohou být nefunkční úplně.

Jak se zbavit mrtvých pixelu?

Máte-li na obrazovce nějaký mrtvý bod, je v některých případech možné ho opravit. Stáhněte si program Dead Pixel Tester. Následně program spusťte a v nabídce »Pattern« zvolte nastavení »Solid«. Zatrhněte volbu »Auto Colour Cycle« a čas nastavte na »250ms«.

Jak vypadají mrtvé pixely?

Jak zjistit vadné pixely?

Vada subpixelu – jasný bod

Subpixel zůstává trvale rozsvícený a výsledkem je bílá nebo barevná tečka na černém pozadí. Jasné pixely mohou být bílé, červené, modré nebo zelené a na černém pozadí je lze snadno poznat.

Co je mrtvý pixel?

O co se jedná? O závadu na jednom nebo více obrazových bodech. Ty buďto přestanou fungovat úplně, takže namísto zářivého svitu zůstávají neustále pohaslé, anebo je nefunkční některé z jeho barevných složek – červená, zelená nebo modrá, což na daném místě způsobí jiné barevné podání.