Jaké je dobré zvýšení platu?

Obecně se doporučuje požádat o nárůst mzdy o 5 až 10 %. K většímu navýšení je taktické sáhnout zejména, pokud povyšujete nebo dostanete výrazně více zodpovědnosti. Nicméně než půjdete na schůzku se šéfem, vyplatí se také vědět, kolik dostávají lidé na vaší pozici a s vaší praxí v regionu.

Jak si správně říct o zvýšení platu?

Ideální je sjednat si osobní schůzku se svým nadřízeným a požádat o zvýšení platu osobně a v soukromí. Pokud se nenacházíš na stejném místě jako tvůj nadřízený, uskutečněte rozhovor prostřednictvím videohovoru, je-li to možné. Pokud se tomu můžeš vyhnout, nežádej ani o zvýšení platu v e-mailu.

Jaké je dobré zvýšení platu?

Jak casto se zvysuje plat?

Zajímejte se, jestli vám plat po zkušebce zvýší

V praxi to bývá docela časté. První tři měsíce berete méně, ale pokud se osvědčíte, hned po zkušební době vám mzdu zvednou. Pokud se na tom na pohovoru domluvíte, ohlídejte si, aby to bylo uvedeno i v pracovní smlouvě.

Kolik si říct nástupní plat?

Na základě svého průzkumu třeba odhaduješ, že firma na dané pozici může nabídnout 30 – 35 tisíc. Ty řekneš, že očekáváš plat 35 – 40 tisíc. Tak budeš vypadat jako silný kandidát, kterého si firma bude tak tak moct dovolit, když půjde na kraj svých možností, což je ideální.

Jak si říct o peníze na pohovoru?

Jaký si říct plat na pohovoru

Zjistěte si, jaká je průměrná mzda ve vašem oboru a ve vašem regionu. Existuje několik online platových průzkumů a nástrojů, které vám mohou poskytnout relevantní informace. Mějte na paměti, že mzdy se mohou lišit podle pozice, zkušeností a dalších faktorů.

Kdy se ptát na plat?

Otázku mzdy otevře personalista nejčastěji na pohovoru sám, a to v bodě, kdy už se o ní vyplatí diskutovat. Tzn., když jste potenciálně vhodní na danou pozici. Ptát se hned ze začátku na finanční podmínky není vhodné. Vyzníte, že vás spíše zajímá výplatní páska než pozice samotná.

Jak si říct o povýšení v práci?

Měli byste mít konkrétní představu, jakým směrem se chcete vydat a vědět, jaké úkoly by vás na nové pozici čekaly. Sepište si argumenty pro a proti a připravte se na otázky nadřízeného. Pokud v týmu máte kolegu, který by případně mohl převzít vaši současnou roli, je dobré to také zmínit.

Kdy si říct o zvýšení platu?

Obecně se doporučuje požádat o nárůst mzdy o 5 až 10 %. K většímu navýšení je taktické sáhnout zejména, pokud povyšujete nebo dostanete výrazně více zodpovědnosti. Nicméně než půjdete na schůzku se šéfem, vyplatí se také vědět, kolik dostávají lidé na vaší pozici a s vaší praxí v regionu. Netahejte informace z kolegů.

Kdy mám nárok na zvýšení platu?

ledna 2023 se zvyšuje základní sazba minimální mzdy o 1 100 Kč za měsíc na 17 300 Kč, resp. o 7,40 Kč za hodinu na 103,80 Kč. O tomto zvýšení rozhodla vláda ČR na svém jednání dne 21. prosince 2022 nařízením vlády č. 465/2022 Sb., (znění citovaného nařízení viz nařízení vlády č.

Na co se neptat na pohovoru?

Na co se neptat v první fázi pracovního pohovoru? Není vhodné se ptát na otázky týkající se délky dovolené, výše platu, firemních benefitů. Pokud se dostanete do užšího kola výběru, na tyto otázky budete tázáni.

Co je vysoký plat?

Platové rozpětí zaměstnanců pracujících v zemi Česká republika je standardně v rozmezí od 27 288,00 Kč (nízké mzdy, skutečné mzdy zaměstnanců mohou být ještě nižší) do 82 317,00 Kč (vysoké platy, skutečné platy mohou být ještě vyšší). Jde o celkový hrubý měsíční plat včetně bonusů.

Jaký plat se udává v inzerátech?

V pracovních inzerátech se uvádí hrubá mzda (brutto).

Jak získat povýšení?

6 tipů jak dosáhnout povýšení

 1. PRACUJTE NAD RÁMEC VAŠEHO POPISU PRÁCE. Nikdy neříkejte, že něco není vaše práce. …
 2. PRO ÚSPĚCH JE NUTNÉ SE SPRÁVNĚ OBLÉKAT. …
 3. ROZŠIŘUJTE SVÉ ZNALOSTI. …
 4. NAVAZUJTE A UPEVŇUJTE VZTAHY. …
 5. PODPORUJTE SVÉHO ŠÉFA. …
 6. NEBOJTE SE ZEPTAT.

Koho požádat o zvýšení platu?

Požádejte svého nadřízeného o schůzku a rovnou mu řekněte, že důvodem schůzky je revize vaší stávající mzdy. Váš šéf bude mít čas se na setkání také připravit a bude schopen vám říci, zda a případně jak vaši mzdu navýší. Připravte se – nebude to jednoduchá konverzace, je nutné se na ni řádně připravit.

Co je to valorizace mezd?

Tzv. valorizace mzdy či platu se zaměstnavateli využívá plošnému k dorovnání inflace, která se promítne ve mzdě, platu či odměně za vykonanou práci. Pracovní smlouva je však pouze závazek mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.

Jak požádat o povýšení?

Měli byste mít konkrétní představu, jakým směrem se chcete vydat a vědět, jaké úkoly by vás na nové pozici čekaly. Sepište si argumenty pro a proti a připravte se na otázky nadřízeného. Pokud v týmu máte kolegu, který by případně mohl převzít vaši současnou roli, je dobré to také zmínit.

Jak poznat že pohovor šel dobře?

Blogy

 1. Pohovor trval déle, než jste očekávali. …
 2. Pohovor proběhl formou konverzace, nejednalo se pouze o odpovědi na dotazy. …
 3. Bylo vám řečeno, jaké by byly VAŠE úkoly v této roli. …
 4. Reakce manažera. …
 5. Zaujala Vás nejen role, ale i společnost jako taková …
 6. Dostali jste odpovědi na všechny Vaše otázky.

Na co se zaměstnavatel nesmí ptát?

sexuální orientace, náboženství, rasa, politika

Personalista nesmí při pracovním pohovoru zjišťovat, jakou máte sexuální orientaci, zda věříte v Boha a jste členem nějaké církve, stejně tak se nesmí ptát na politické názory, členství v politické straně nebo odborech. Tyto dotazy nemají nic společného s vaší prací.

Jaký je průměrný plat v USA?

Průměrná mzda se ve Spojených státech pohybuje okolo 100 000 korun za měsíc, u nás je to 40 000 korun. Minimální mzda je za oceánem v průměru 24 000 korun měsíčně, u nás je to 15 200 korun. Jak vypadají platy u konkrétních profesí?

Jaká práce je nejlépe placená?

Nejlépe placené profese:

 • Řídící pracovníci letového provozu (192 130 Kč)
 • Ředitelé velkých společností (139 385 Kč)
 • Piloti (109 667 Kč)
 • Techničtí a vědečtí náměstci (104 632 Kč)
 • Ředitelé advokátních kanceláří (104 298 Kč)
 • Primáři ve státních nemocnicích (98 004 Kč)
 • Ředitelé (náměstci) v oblasti ICT (97 764 Kč)

Jak zjistit plat ve firme?

Další možností, jak zjistit výši platu na konkrétních pozicích, jsou stránky Informačního systému o průměrném výdělku. Na tomto webu vycházejí údaje o platech v jednotlivých oborech jednak čtvrtletně, jednak za celý rok.

Jak zjistit platy ve firmě?

Dalším zdrojem, kde lze zjistit výši platu na konkrétních pozicích, jsou stránky Informačního systému o průměrném výdělku. Tento web zveřejňuje údaje o platech v jednotlivých oborech čtvrtletně i za celý rok.

Jak povýšit v práci?

Tohle je jeho 9 základních rad, jak se chovat, pokud chcete povýšit i vy.

 1. Nečekejte na odměnu. …
 2. Vychovejte si svého následovníka. …
 3. Nebuďte nenahraditelní …
 4. Buďte připravení …
 5. Sledujte, co se ve vaší firmě děje. …
 6. Pochvalte svého šéfa. …
 7. Neodmítejte nabídky, které přicházejí …
 8. Dejte se dohromady s hvězdou.

Jak reagovat na povýšení?

Je potřeba přijmout zodpovědnost, kterou vám povýšení přineslo. Lidé za vámi budou chodit pro radu, budou potřebovat vyřešení problémů, budou čekat, že se za ně postavíte, když se stane malér. Od toho tu nyní jste. Není potřeba, aby se z vás přes noc stal povýšený šéf, který rozdává jen příkazy a zákazy.

Jaká bude inflace v roce 2023?

Dle prognózy bude celková inflace za rok 2023 11,2 %, přičemž ještě v únoru bylo predikována inflace 10,8 %. „Inflace se na jaře a v létě letošního roku bude dále rychle snižovat, počátkem roku 2024 se vrátí do blízkosti 2% cíle,“ uvádí ČNB.

Kdo dostane přidáno v roce 2023?

Podle informací od ministra práce, má vláda v plánu další zvýšení platů, až od ledna 2023. To by vláda chtěla plošně zvýšit platy všem státním zaměstnancům minimálně o 5%. Podle předchozích dohod, by se u pracovníků bezpečnostních sborů, měly platy zvyšovat od ledna 2023 o 10%.