Jak si mám oholit dlouhé ochlupení?

Trendy v holení: jaká móda vládne v oblasti intimních partií?Dlouhé chloupky nejprve zastřihněte. … Osprchujte se teplou vodou nebo si dejte teplou koupel. … Zvolte holicí krém určený pro použití na intimních partiích. … Vždy použijte novou žiletku. … Holte po směru růstu chloupků. … Nešetřete na péči po holení.

Jak si dohladka oholit intimní partie?

Vmasírujte do pokožky hydratační olej na holení nebo gel na holení intimních partií. Napněte pokožku a holte. Holení po směru růstu chloupků je jemnější, ale s dobrou a ostrou žiletkou je možno se oholit i proti směru, v tomto případě se dostanete mnohem blíž ke kůži a oholení bude preciznější.

Jak si mám oholit dlouhé ochlupení?

Jak si holit intimní partie muži?

Intimní holení pro muže – jak na to

 1. Udělejte si na holení čas. Především si na holení udělejte čas. …
 2. Dlouhé chloupky zastřihněte nůžkami. …
 3. Zjemněte a důkladně vyčistěte pokožku. …
 4. Při holení používejte krém na holení …
 5. Používejte čisté a ostré žiletky. …
 6. Napínejte pokožku. …
 7. Důkladně opláchněte. …
 8. Na závěr použijte balzám po holení

Jak se zbavit nadměrného ochlupení?

Holit, trhat, laserovat – metod, jak odstranit nežádoucí ochlupení, je mnoho. Navíc je možné je efektivně provádět i v domácím prostředí. I vy teď v koupelně můžete mít přístroj na fotoepilaci, a zbavit se tak bezbolestně chloupků na celé prázdniny. Jednotlivé typy depilace a epilace si rozebereme s dermatoložkou MUDr.

Jak se zbavit ochlupení na genitáliích?

Depilační krémy, gely a pěny

Poslední možností, kterou můžete doma použít, je aplikace depilačních prostředků, nejčastěji v podobě krémů, gelů či pěn. Ty nanesete na kůži, necháte působit po dobu uvedenou na přípravku a poté i s chloupky odstraníte přiloženou stěrkou.

Jak se holit v oblasti bikin?

Holte se po směru růstu chloupků – je to zdlouhavější, ale mnohem šetrnější. Na holítko příliš netlačte a pravidelně jej oplachujte. Mějte napnutou pokožku, abyste snížili riziko pořezání na minimum. Pro rychlejší regeneraci intimní partie na závěr opláchněte studenou vodou.

Jak často si holit intimní partie?

Obvykle se uvádí, že chloupky je nutné znovu odstraňovat po 2-4 týdnech. Pokud nemáte strach z bolesti, zkuste pro začátek depilaci voskem, která je o trochu méně bolestivá než odstraňování chloupků epilátorem.

Jak se holit aby nebyly pupínky?

Od červených skvrnek a pupínků pomůže i holení po směru růstu chloupků, které je mnohem šetrnější. Nevýhodou je, že se takto k dokonale hladké pokožce dostanete za delší dobu. Na holítka také příliš netlačte a tělo na závěr opláchněte studenou (nebo alespoň vlažnou) vodou.

Jak se zbavit ochlupení?

Jsou dva způsoby, jak se zbavit chloupků – depilace nebo epilace. Při depilaci je odstraňována pouze viditelná část chloupku, kdežto epilace likviduje chloupky i s kořínky. Obecně platí, že epilace je v porovnání s depilací více bolestivá, avšak dlouhodobější.

Co způsobuje nadměrné ochlupení?

„Hirsutismus může být způsobený citlivostí vlasových cibulek k androgenům. Dále může být jeho příčinou porucha v činnosti nadledvin, vaječníků, anebo se projeví jako reakce na užívání léků – anabolika, androgeny, kortikosteroidy, antikoncepční přípravky.

Jak zmírnit bolest při epilaci?

Epilátorem dělejte pomalé, jemné a rovné pohyby. Na epilátor netlačte. Vždy epilujte proti směru růstu chloupků. Pro snížení bolesti a zefektivnění epilace je dobré druhou rukou napínat pokožku.

Co po holení intimních partií?

Po holení intimních partií nezapomeňte na zvláštní péči.

Po oholení opláchněte pokožku studenou vodou. Pokožka se tak stáhne a rychleji zregeneruje. Zároveň tím zabráníte vzniku pupínků a zarudnutí. Poté naneste na pokožku vhodné tělové mléko.

Čím se mazat po holení?

Jedlá soda je nedocenitelný domácí pomocník, který uleví i pocitu pálení či svědění po holení a zatočí se začervenáním a pupínky. Smíchejte polévkovou lžíci jedlé sody a hrnkem teplé vody. Do směsi namočte vatový tamponek, který přiložíte na postižená místa a necháte několik minut působit.

Jak si oholit intimní místa ženy?

Holte se po směru růstu chloupků – je to zdlouhavější, ale mnohem šetrnější. Na holítko příliš netlačte a pravidelně jej oplachujte. Mějte napnutou pokožku, abyste snížili riziko pořezání na minimum. Pro rychlejší regeneraci intimní partie na závěr opláchněte studenou vodou.

Jak se rychle zbavit ochlupení?

Užitečné tipy pro odstraňování chloupků

 1. Chloupky odstraňujte ideálně večer. …
 2. Před procesem si dopřejte teplou lázeň, aby byly chloupky měkčí.
 3. Na holicí strojek ani epilátor nikdy netlačte!
 4. Bezprostředně po zákroku nepoužívejte přípravky s obsahem kyselin či alkoholu.
 5. Pokožku ošetřete zklidňujícími krémy nebo olejíčky.

Jak zabránit růstu vousů?

Proti růstu chloupků se doporučuje zarostlá místa denně masírovat krouživými pohyby pemzou. Netlačte, abyste si nenarušili kůži a nezavlekli do ranky infekci. Pemza postupně oslabuje cibulku chloupku, a tím zpomaluje jeho růst.

Jak upravit ochlupení?

Zajistěte si hebkou pokožku i po oholení

 1. Dlouhé chloupky nejprve zastřihněte. …
 2. Osprchujte se teplou vodou nebo si dejte teplou koupel. …
 3. Zvolte holicí krém určený pro použití na intimních partiích. …
 4. Vždy použijte novou žiletku. …
 5. Holte po směru růstu chloupků. …
 6. Nešetřete na péči po holení.

Jak rychle rostou chlupy na těle?

Trvání je závislé na typu vlasového folikulu a stáří člověka. Vlas přirůstá denně asi 0, 2-3 mm. Životnost vlasů a chloupků je různě dlouhá, řasy a obočí vypadají asi za 100 dnů, vlasy na hlavě za 2-6 let, chloupky na těle za 4-9 let. Denní výpad kolísá, pohybuje se kolem 40-90 vlasů za 24 hodin.

Co nedělat po epilaci?

Co dělat po ošetření:

Ke zmírnění reakce po ošetření je možné použít lokální ochlazování (obklady, gelové polštářky). Nejméně 24 hodin po ošetření se vyhněte cvičení nebo jiné namáhavé činnosti. Je vhodné se několik dní vyhnout alkoholu, který může vyvolat vasodilataci.

Jak dlouhé mají být chloupky na epilaci?

Chloupky by měly být dlouhé přibližně 5 mm. Krátké chloupky vosk nemusí zachytit, tudíž je ani neodstraní. Před epilací pokožku umyjte mýdlem či sprchovým gelem a důkladně ji vysušte.

Jak správně oholit dámské přirození?

Zajistěte si hebkou pokožku i po oholení

 1. Dlouhé chloupky nejprve zastřihněte. …
 2. Osprchujte se teplou vodou nebo si dejte teplou koupel. …
 3. Zvolte holicí krém určený pro použití na intimních partiích. …
 4. Vždy použijte novou žiletku. …
 5. Holte po směru růstu chloupků. …
 6. Nešetřete na péči po holení.

Jak si správně oholit přirození?

Pro holení a depilaci intimních míst existuje mnoho prostředků: speciální depilační krémy, studený nebo teplý vosk, depilační strojky, holicí krémy a mléka či speciální epilační lasery. Nejrychlejším a současně i nejrozšířenějším způsobem holení klína je takzvané mokré holení s pomocí žiletky a holicí pěny nebo gelu.

Po čem rostou vousy?

Pohlídej si, zda má tvůj jídelníček dostatek bílkovin, vitamínů i minerálů. Vlasy i vousy se skládají z bílkovin, proto je nutné mít jich ve stravě dostatek, jinak budou křehké a tenké. Zařadit bys měl také ve vyšší míře vitamíny B (důležitý je především biotin), C, D, zinek, hořčík a železo.

Co kdyz mi nerostou vousy?

Nejčastějším důvodem, proč mužům nerostou vousy, jsou neaktivní vlasové folikuly, které právě minoxidil účinně prubudí k růstu. Jak se minoxidil aplikuje a užívá? Pro maximální účinek se minoxidil užívá 2x denně, ráno a večer.

Jak zjemnit chlupy?

Pokud vás zarůstající chloupky tráví neustále, je nejlépe se jich zbavit úplně s pomocí laserové epilace.” Můžete také sáhnout po některém z depilačních krémů, ty ovšem obsahují agresivní chemikálie, které dříve nebo později mají neblahý vliv na kůži zejména při pravidelné aplikaci.

Jak často si holit koule?

Většinou záleží hlavně na vašich potřebách, rychlosti růstu chloupků, což má každá žena jinak, a především na to, abyste se cítila dobře. Naše doporučení je holit se každé dva až tři dny, pokud toužíte po hladké pokožce.