Jak dlouho trvá vyklenutí po operaci kýly?

Pokud nenastanou nějaké komplikace po operaci kýly, stehy se většinou vytahují po 7 až 10 dnech. Po laparoskopické operaci by se člověk měl šetřit alespoň 4 týdny, v případě klasického zákroku je to však 6 až 8 týdnů.

Jak dlouho budu doma po operaci kýly?

Jak dlouho budu v nemocnici a jaká jsou pooperační omezení? Po operaci zůstanete v nemocnici do druhého dne. Běžné činnosti můžete vykonávat již v den operace. Větší zátěž pak asi za 10 – 14 dnů po operaci s použitím síťky.

Jak dlouho trvá vyklenutí po operaci kýly?

Jak dlouho trvá rekonvalescence po operaci kýly?

Pooperační průběh a doporučení

Výhodou laparoskopické metody, je že pacient může už za několik týdnů po operaci břicho plně zatěžovat. Tato operace má také velmi malé riziko vzniku recidivy kýly. Doba rekonvalescence je v průměru 3 týdny.

Kdy otěhotnět po operaci kýly?

Operace tříselné kýly není důvodem k porodu císařským řezem. Na zhojení by mělo stačit počkat 2-3 měsíce od operace. Pak už není důvod případné těhotenství oddalovat.

Jak dlouho bolí břicho po operaci kýly?

Bolesti by měly postupně odeznít za 24-48 hodin. Zvracení je občasným nežádoucím účinkem anestezie, zejména celkové, a odezní většinou do 6-12 hodin po operaci. Chodit můžete již za několik hodin po operaci. Do domácího ošetřování je klient propuštěn v závislosti na typu kýly za několik hodin či dní po výkonu.

Co Nedelat po operaci kýly?

Pracovní neschopnost a rekonvalescence po operaci kýly

Zaměstnání / činnost Doba rekonvalescence
Lehká, kancelářská práce 1 – 2 týdny
Nízká zátěž, minimální zdvihání předmětů 2 – 3 týdny
Těžká fyzická práce 3 – 4 týdny

Sep 30, 2015

Jak dlouho po operaci se můžu koupat?

V případě otevřené operace a větší jizvy se smíte sprchovat ještě o něco později. Pokud je ovšem rána kryta fólií zabraňující vniknutí vody do hojící se rány, můžete se začít sprchovat, jakmile to váš celkový stav dovolí. Koupání je možné nejdříve 2 týdny po operaci.

Co se nesmi po operaci kýly?

Obvyklá doba hospitalizace po operaci břišní kýly je 1-2 dny, poté je pacient propuštěn do domácího léčení. Po zákroku je nutné se vyhnout fyzicky náročným činnostem včetně sportovních aktivit a zvedání těžkých břemen po dobu 2 až 3 měsíců.

Co nedělat po operaci kýly?

Dietní omezení není zapotřebí. Ve vybraných případech, většinou u stavů po operacích rozsáh- lých kýl, může lékař po individuální dohodě doporučit v po- operačním období po určitou dobu nosit břišní pás, zejména při činnostech v průběhu dne. Břišní pás si vyzvednete v den propuštění na naší ambulanci.

Jak dlouho se hojí kýla?

Obvyklá doba hospitalizace po operaci břišní kýly je 1-2 dny, poté je pacient propuštěn do domácího léčení. Po zákroku je nutné se vyhnout fyzicky náročným činnostem včetně sportovních aktivit a zvedání těžkých břemen po dobu 2 až 3 měsíců.

Kdy lze sprchovat stehy?

Pěkný den, neurčí-li lékař jinak, neměla by postižená místa přijít první 2-3 dny do kontaktu s vodou. Poté lze místo osprchovat proudem vlažné vody (vyvarujte se však koupání), nepoužívejte žádné mýdlo a postiženou oblast následně důkladně osušte.

Co dělat po vytažení stehů?

Jizvu pravidelně masírujte, aby povolila a zamezilo se tvorbě nevzhledné jizvy. Nepřetěžujte jizvu – Tkáně potřebují na kvalitní zahojení přibližně 6 týdnů. Po tuto dobu vynechte silová cvičení a jiné nevhodné aktivity. Tkáň v okolí rány masírujte – Po odstranění stehů promazávejte kůži v okolí rány mastným krémem.

Jak dlouho se hojí stehy?

Dobrý den, stehy po excizi se někdy nechávají až 3 týdny, záleží na velikosti rány a stavu hojení. Průměr je okolo 14 dní. Určitě bych vám doporučila zajít si na kontrolu k lékaři, který vám excizi prováděl, aby ránu zkontrolovat a domluvil se s vámi na dalším postupu.