Co znamená W ve slangu?

„W“ a „L“ – Tyto výrazy pocházejí původně z počítačových her. "W" znamená "win", tedy vítězství, a "L" znamená "loss", tedy prohra.

Co to znamená W?

Co znamená zkratka W/?

Význam: W/ je zkrácený zápis pro anglické slovo "with". With je anglická předložka "s". Například: Meeting w/ John (schůzka s Johnem).

Co znamená W ve slangu?

Co to je btw?

BTW – By the way

Tedy mimochodem.

Co je to zkratka oz?

Spojení písmen O a Z může mít různé významy: občanský zákoník. ovoce a zelenina – zkratka potravinářského sortimentu při obchodní činnosti. obchodní značka.

Co znamená v chatu?

pls – Please – Prosím. k – OK. afk – Away From Keyboard – Pryč od klávesnice.

Co je to aka?

AKA – Also known as

Tato malá kráska odkazuje k jinému jménu či názvu někoho nebo něčeho, často to bývá přezdívka. Asi jako když někdo řekne o svém nedávno narozeném bráškovi: „Tak tohle je náš Edík aka (známý také jako) Stroj na hovínka.

Co je to 3?

Informace o zkratce ':3'

Smajlík jap. původu psaný na ležato… Často se používá ve významu něčeho co je roztomilé.

Co je to KK?

+kk je zkratka pro kuchyňský kout. Většinou je to tedy počet obytných místností + kuchyňský kout. Proč se tedy někdy píše 1+kk a někdy zase 1+1? Spousty bytů i domů mývají mnohem více prostoru k dispozici, proto mají i celou “samostatnou místnost“ pro kuchyň.

Co je to PS?

Postskriptum (z lat. post scriptum, doslova „po napsání“) označuje původně dodatek dopisu, obvykle za podpisem. Česky se dříve nazývalo také douška. Zkracuje se jako PS, P.S. nebo P.

Kde se používá unce?

Troyská unce (výslovnost [trojská] i [troaská], častěji psáno jako trojská unce, v angličtině troy weight nebo troy ounce) je základní váhová jednotka (přibližně 31,1 gramu) používaná na národních a mezinárodních trzích stříbra, zlata, platiny a dalších drahých kovů, příp. drahokamů.

Co to je TSK?

Technická správa komunikací hl. m. Prahy je akciovou společností, jejímž zakladatelem a jediným akcionářem je hlavní město Praha.

Co to je IMHO?

z anglického In my humble opinion – podle mého skromného názoru. Akronym používaný v chatech a diskuzích.

Co je to BRB?

BRB – Be right back

Nemusíte se stresovat – prostě jen dejte tomu druhému vědět, že budete hned zpátky (BRB).

Co to znamená před naším letopočtem?

Česká zkratka př. n. l.

znamená „před naším letopočtem“ a označují se jí všechny roky předcházející prvnímu roku křesťanského letopočtu. Jedná se o zkratku ateistického původu, pojem „před naším letopočtem“ je znám už v 19. století.

Co je to JJ?

Význam: JJ = zkratka pro "jo jo" – vyjadřující souhlas. V podstatě je to synonymum pro "ano". Při anglicky psaném chatu může označovat "just joking" – volně přeložitelné jako "dělám si srandu" – způsob jak dát adresátovi vědět, že to, co jsem napsal není myšleno úplně vážně.

Co je to zkratka GG?

GG = „Good game,“ neboli „dobrá hra. Znamená buď slušnou poznámku vyslovenou po zkončení kola nebo hry, která ukazuje, že zápas byl spravedlivý a příjemný. Obvykle ji kolektivně používají uživatelé herních serverů. Opakem je BG.

Co je to HP?

koňská síla, horsepower

HP (horsepower) neboli koňská síla je starší fyzikální jednotka výkonu. V 18. století ji zavedl James Watt a i přes oficiální jednotku výkonu dle mezinárodní soustavy jednotek fyzikálních veličin, kterou je Watt (W), se dodnes používá pro označení výkonu automobilových a motocyklových motorů.

Co je to u auta PS?

České pojmenování „koňská síla“ vzniklo prostým překladem z angličtiny, kde se uvádí zkratkou HP (Horsepower). Setkat se však lze také s německou zkratkou PS (Pferdestärke). Jak ale uvidíte níže, každá má jinou hodnotu ve wattech.

Co znamená trojská unce?

Trojská nebo troyská unce je základní váhovou jednotkou, která se používá na národních a mezinárodních trzích se zlatem, stříbrem, platinou, drahými kovy nebo i s drahokamy. Pro trojskou unci je používána zkratka „oz t“. Jedna trojská unce (1 oz t) má hmotnost 31,103 gramů.

Jak se počítá váha v Americe?

Menší jednotka váhy je tzv. unce (ounce), zkratku má oz. Do jedné libry se vejde 16 uncí. Jedna unce je cca 28 gramů.

Co znamená zkratka PR?

= toho času, n. l. = našeho letopočtu, př. n. l. = před naším letopočtem, př. Kr. = před Kristem, n. m. = nad mořem, s.

Kdo vymyslel rok?

Systém Anno Domini byl vyvinut mnichem jménem Dionysius Exiguus (narozen v Malé Skythii) v Římě roku 525 jako jeden z výsledků jeho práce při výpočtu data Velikonoc.

Co to je Dtf?

DTF (Direct To Film) je nová tisková technologie, ve které se fólie pro přenos tepla používá k dekoraci tkanin, jako jsou trička, tašky, čepice, boty a mnoho dalšího. DTF kombinuje zářivý, plnobarevný digitální tisk s ekologickým inkoustem a vytváří digitální hybridní přenos s neomezenými možnostmi.

Co to je lol?

LOL může být: akronym fráze laughing out loud (směji se nahlas), lots of laugh (spousta smíchu) LOL (Laughing Out Loud) – francouzský film z roku 2008. LOL (film, 2012) – americký film z roku 2012.

Co je to koňská síla?

Koňská síla je jednotkou výkonu a nepatří do soustavy Si. Výkon o velikosti jedné koňské síly odpovídá 745,7 wattům. Koňská síla se dosud používá pro značení výkonu motorů.

Co je to BHP?

Benigní hyperplazie prostaty (BHP) je nemaligní zvětšení prostaty na podkladě zmnožení především stromálních buněk. Jedná se o nejčastější benigní nádor mužů a jeho prevalence stoupá s věkem. Ve věku šedesáti let má klinické příznaky BHP více než 60 % mužů.