Co znamená kys?

KMS! “ Občas můžete zaregistrovat KYS – „Kill Yourself" – Zabij se.

Co znamená KYŠ KYŠ?

Překlad – Zabij se Používáno jako formální nadávka, urážka.

Co znamená kys?

Co je to KK?

Zkratka „kk“ je internetovým slangu a znamená „ok“ nebo „rozumím“ . Je to jednoduchá odpověď na nějakou otázku nebo komentář, která potvrzuje, že se s tím daný uživatel ztotožňuje nebo že rozumí tomu, co bylo řečeno.

Co je to TF?

TransFlash karta, zkráceně TF karta, je typ externího úložiště neboli paměťové karty. Používá se pro rozšíření paměti například u fotoaparátů. Co se týká mobilních telefonů, ty mají prostor pro paměťovou kartu uzpůsobený velikosti SD karty.

Co je to zkratka CS?

Cervix score je číselné hodnocení zralosti děložního hrdla, jeho připravenosti k porodu. U těhotných vzbuzuje číslo CS velkou pozornost, přitom se mnohdy jedná o velmi nekonkrétní údaj, navíc na základě subjektivního hodnocení lékaře.

Odkud pochází quiche?

Historie koláče quiche je trochu německá a trochu francouzská. Ostatně, to se stává všemu, co se narodí na pomezí Francie a Německa, tedy konkrétně v regionu Lotrinsko, jehož je quiche národním pokrmem. Slovo quiche pochází z německého kuchen, což znamená koláč.

Jaký sýr do quiche?

V již zmiňovaném quiche lorraine najdete slaninu, pórek, tvrdý sýr (nejčastěji gruyére nebo gouda) i crème fraîche (tučná smetana). Je to tedy pořádná kalorická bomba. Vy si tedy můžete připravit trochu lehčí náplň – hodí se brokolice, cibule, cuketa, ale také třeba chřest.

Co je to pov?

POV, nebo také PoV, je zkratka anglického termínu point of view, což by se doslovně dalo přeložit jako úhel pohledu. Tato zkratka je ve fandomu užívána typicky v záhlaví fanfikcí či v autorských poznámkách pro informaci čtenáře, z pohledu které postavy autor příběh vypráví.

Co to je btw?

BTW – By the way

Tedy mimochodem.

Co to je Cervix?

Děložní hrdlo (syn. děložní krček, lat. cervix) je nejspodnější část dělohy, která představuje bariéru mezi dutinou děložního těla a pochvou. Má velmi silnou stěnu, která je tvořena hladkou svalovinou a velkým množstvím hustého kolagenního vaziva.

Co je to zkratka CD?

Informace o zkratce 'CD'

Překlad: Kompaktní Disk, Popis: Dnes jedno z nejrozšířenějších médií. Optický disk schopný digitální reprodukce zvuku nebo dat.

Jakou mouku na quiche?

A co budeme potřebovat na přípravu quiche?

  • 180 g polohrubé mouky.
  • 80 g másla.
  • 2 lžíce vody.
  • Menší lžičku soli.

Jak se dělá quiche?

Z mouky, másla, vejce, vody a špetky soli si připravíme hladké těsto, které necháme 2 hodiny odležet v chladu. Poté těsto vyválíme a vložíme do formy. Dno propícháme vidličkou, přikryjeme alobalem a nasypeme na ně suché fazole či jinou luštěninu. Pečeme cca 10–15 minut v troubě vyhřáté na 180 °C.

Jak se jí quiche?

Quiche se dá jíst teplý, studený i vlažný, na snídani, k obědu i večeři a báječný je třeba na piknik. Základní recept můžete prakticky nekonečně obměňovat: jako pevná složka náplně se hodí krátce povařená brokolice, žampiony, cuketa, ale taky špenát, chřest či rajčata.

Jak dlouho se peče quiche?

Quiche jsem pekla cca 30 minut na 180°C (já peču na horký vzduch – zařiďte se ale podle vaší trouby). Náplň se bude během pečení nafukovat a ve výsledku by měla mít krásnou zlatavou barvu.

Co je to zkratka SS?

Oddíly SS (Schutzstaffel, Ochranný oddíl) vznikly původně jako osobní stráž Adolfa Hitlera a vedení NSDAP. Z malé bojůvky složené především z urostlých boxerů a bitkařů z mnichovských hospod a barů se během dvaceti let vytvořila elitní jednotka nacistické branné moci.

Co je to zkratka GG?

GG = „Good game,“ neboli „dobrá hra. Znamená buď slušnou poznámku vyslovenou po zkončení kola nebo hry, která ukazuje, že zápas byl spravedlivý a příjemný. Obvykle ji kolektivně používají uživatelé herních serverů. Opakem je BG.

Co je to PS?

Postskriptum (z lat. post scriptum, doslova „po napsání“) označuje původně dodatek dopisu, obvykle za podpisem. Česky se dříve nazývalo také douška. Zkracuje se jako PS, P.S. nebo P.

Co to je njn?

Pokud si nastavíte vhodnou náhradu textu, můžete zadat slovo nebo frázi napsáním pouhých několika znaků. „No jo, no. “ můžete například zadat tak, že napíšete „njn“. Tato zkratka je pro vás již nastavena, můžete však přidat další.

Co to je hrdlo?

Název hrdlo znamená: jiný název pro krk. označení úzké části na nějakém předmětu či tělese – např. hrdlo láhve.

Co je to čípek?

Čípek (oko) – světločivá buňka oční sítnice, umožňující vnímání barev. Čípek patrový – Uvula palatina. Čípek (rostlina) – rod rostlin Streptopus čeledi liliovité (Liliaceae) Čípek (léková forma) – léková forma, určená k aplikaci do pochvy nebo konečníku.

Co je to DVD?

DVD (neoficiálně Digital Versatile Disc nebo Digital Video Disc) je formát digitálního optického datového nosiče, který může obsahovat filmy ve vysoké obrazové a zvukové kvalitě nebo jiná data. Při vývoji DVD byl kladen důraz na zpětnou kompatibilitu s CD, takže se mu DVD disk velmi podobá.

Jaké těsto použít na quiche?

Existují sice varianty s kupovaným listovým těstem, ten pravý quiche by měl být ale z těsta křehkého. Na křehké těsto potřebujete jen tři základní suroviny – hladkou mouku, máslo a vodu v poměru 3:2:1 (tedy 3 díly mouky, 2 díly másla a 1 díl vody).

Jak se vyslovuje quiche?

Slané koláče jsou známé po celém světě – jeden z nejoblíbenějších je zcela jistě francouzský quiche (vyslovuj “kiš”).

Co je to zkratka Ig?

Vznik. Instagram byl založen na podzim roku 2010, a jeho název vznikl spojením slov Instant Camera a Telegram. Tvůrci byli američtí podnikatelé, Kevin Systrom a Mike Krieger. Název měl za úkol být jednoduchý a co možná nejsnáze vyslovitelný, brzy se ale ujala zkratka IG, a to ještě v roce 2010.

Co je to HP?

koňská síla, horsepower

HP (horsepower) neboli koňská síla je starší fyzikální jednotka výkonu. V 18. století ji zavedl James Watt a i přes oficiální jednotku výkonu dle mezinárodní soustavy jednotek fyzikálních veličin, kterou je Watt (W), se dodnes používá pro označení výkonu automobilových a motocyklových motorů.