Co znamená červená kontrolka SOS?

Pokud se v moderním autě dostanete do nebezpečí, stačí jednoduše stisknout červeného tlačítko s nápisem SOS. Systém pojmenovaný eCall vás spojí s tísňovou linkou 112 a současně odešle data o voze.

Jak funguje eCall?

V případě nehody zařízení eCall vyšle tísňové volání, kterým se automaticky spojí s nebližší tísňovou službou (v ČR je to Telefonní centrum tísňového volání 112). Palubní systém eCall ve vozidle zajišťuje tísňové volání generované buď manuálně cestujícími ve vozidle, nebo po nehodě aktivací senzorů ve vozidle.

Co znamená červená kontrolka SOS?

Co se stane když omylem zavolám na tísňovou linku?

Tresty za zneužití tísňové linky

„Zneužití tísňové linky je trestné – ten, kdo tísňovou linku zneužije, se může dopustit přestupku, poruší tím zákon o elektronických komunikacích, a v takovém případě mu hrozí ve správním řízení sankce až ve výši 200 tisíc korun.

Co je to e call?

Služba eCall je systém používaný u vozidel v EU, který v případě vážné dopravní nehody automaticky zavolá na bezplatné číslo tísňového volání 112. Systém lze aktivovat i ručně stisknutím tlačítka.

Jak vypnout tíseň SOS?

Když odpočet spustíte omylem, můžete ho zrušit. Na iPhonu 8 nebo novějším uvolněte boční tlačítko a tlačítko hlasitosti, než odpočítávání skončí.

Jak vypnout SOS?

Jak vypnout funkci Tísňové SOS

  1. Krok ​1. Otevřete nabídku Nastavení.
  2. Krok​ 2. Klepněte na položku „Bezpečnost a nouzové situace“ v nabídce Nastavení.
  3. Krok​ 3. Klepněte na možnost „Tísňové SOS“.
  4. Krok​ 4. Klepnutím na přepínač možnost Tísňové SOS zapněte nebo vypněte.

Co znamená SOS v autě?

Pokud se v moderním autě dostanete do nebezpečí, stačí jednoduše stisknout červeného tlačítko s nápisem SOS. Systém pojmenovaný eCall vás spojí s tísňovou linkou 112 a současně odešle data o voze. Při těžké dopravní nehodě pak umí automaticky přivolat záchranáře pomocí přesných GPS souřadnic.

Co je SOS tlačítko na mobilu?

SOS tlačítko slouží k okamžitému přivolání pomoci a disponují jim především telefony pro seniory. Uživatel mobilu si nastaví jedno nebo více telefonních čísel (dle specifikací jednotlivých modelů), na které po stisknutí tlačítka automaticky začne volat nebo zašle SMSs předdefinovaným textem.

Co je to SOS?

Co znamená SOS? Určitě jste se s touto zkratkou setkali. Znamená anglickou větu Save our souls! Znamená to Zachraň naše duše! Je to signál, kterým dáváme najevo, že potřebujeme pomoc.

Jak vypnout SOS na mobilu?

Vypnutí tísňových funkcí

  1. V telefonu otevřete aplikaci Nastavení.
  2. Klepněte na Bezpečnost a stav nouze Tísňové volání.
  3. V sekci Jak to funguje klepněte na ikonu Nastavení.
  4. Klepněte na Vypnout tísňové funkce.