Začíná nástup do letadla 30 minut před odletem?

Nástup do letadla Na palubním lístku máte uveden čas odletu a bránu (gate), ze které budete odlétat. Gate se otevírá zhruba 30–45 minut před odletem. Na každém letišti jsou směrové informační tabule, takže se určitě neztratíte. Před nástupem do letadla opět předložíte palubní lístek a cestovní doklad.

Jak dlouho před odletem se nastupuje do letadla?

Na letiště alespoň 2,5 hodiny předem

Jak dlouho být na letišti před odletem? Většina leteckých společností doporučuje rezervu alespoň 2,5 až 3 hodiny. To se samozřejmě může lišit v závislosti na vytíženosti letu a velikosti letiště. Například Emiráty na svých stránkách doporučují rezervu až 6 hodin.

Začíná nástup do letadla 30 minut před odletem?

Kdy musím být na letišti před odletem?

Na většinu letišť je potřeba se dostavit 3 hodiny před odletem. V současné době však může tato doba na některých letištích činit až 6 hodin, proto si zkontrolujte svou letenku, abyste měli jistotu, v kolik hodin se na letiště máte dostavit.

Jak probiha nástup do letadla?

Nástup do letadla

Místo v letadle je pro všechny. Personálu ukážete palubní vstupenku a cestovní doklad. Následně buďto nástupním mostem, autobusem nebo pěšky po letištní ploše dojdete k letadlu. Při nástupu do letadla bývá zvykem ještě jednou ukázat palubní vstupenku a pozdravit se s palubním personálem.

Kdy se nastupuje do letadla?

Nastupujeme na palubu letadla

Vhodná doba být u své odletové brány je 30 minut před odletem. Před nástupem do letadla předložíte jen palubní lístek a cestovní doklad. Probíhá také kontrola rozměrů vašeho příručního zavazadla. Na to pozor, pokud by přesahovalo stanovené rozměry, mohou být účtovány vysoké poplatky.

Co potřebuji k letu letadlem?

Platnou občanku nebo cestovní pas – záleží do jaké země letíte. V rámci Schengenu stačí občanský průkaz, mimo Schengen je potřeba pas (do některých zemí je potřeba, aby měl platnost min. 6 měsíců po návratu). Do rizikovějších oblastí je dobré mít s sebou i kopii pasu.

Jak moc předem být na letišti?

Pokud potřebujete odbavit své zavazadlo, doporučujeme dorazit 2 hodiny před pravidelným časem odletu. Cestujete-li pouze s příručním zavazadlem a již máte svoji palubní vstupenku, není tak velká časová rezerva nezbytně nutná, přesto byste měli na letiště dorazit s dostatečným předstihem.

Co delat na letišti před odletem?

Shrnutí

 1. Na letiště se dostavte 2 – 3 hodiny před odletem.
 2. Zjistěte, ze kterého terminálu vám to letí
 3. Vstupte do letiště a najděte tabuli s odlety.
 4. Jakmile se na tabuli objeví “check-in”, běžte k přepážce, jejíž číslo je na tabuli u vašeho letu.
 5. Na přepážce dostanete boarding pass a případně odbavíte zavazadlo.

Co udělat před odletem?

Co zařídit před odletem na dovolenou

 1. Platnost pasu. zkontrolovat platnost cestovního pasu nebo občanského průkazu.
 2. Vízum v destinaci. …
 3. Registr DROZD. …
 4. Očkování a cestovní pojištění …
 5. Tisk dokumentů …
 6. Naplánovat příjezd na letiště …
 7. Zvážit si zavazadla. …
 8. Zbytečně se nestresovat.

Co si dát před letem?

Předcházet jí můžeme nejen stahovacími podkolenkami nebo léky předepsanými lékařem, ale také pohodlným oblečením, dostatkem tekutin nebo protažením a rozhýbáním končetin několikrát během letu. Lékaři navíc nedoporučují pít před letem a během něj alkohol, kávu a limonády, někdy radí vyhnout se i čokoládě.

Na co si dát pozor při cestě letadlem?

Co nesmí vůbec do letadla ani v odbaveném zavazadle

 1. Výbušniny a hořlaviny – takže nelze převážet ani plynové kartuše k vařiči.
 2. Chemické a toxické látky.
 3. Tlakové nádoby.
 4. Některé druhy nabíječek a/nebo velkokapacitních nabíjecích baterií
 5. Nadměrná zavazadla, která nejdou zkontrolovat na rentgenu.

Co si dát před létem?

Předcházet jí můžeme nejen stahovacími podkolenkami nebo léky předepsanými lékařem, ale také pohodlným oblečením, dostatkem tekutin nebo protažením a rozhýbáním končetin několikrát během letu. Lékaři navíc nedoporučují pít před letem a během něj alkohol, kávu a limonády, někdy radí vyhnout se i čokoládě.

Co mě ceka na letišti?

Poté, co dorazíte na letiště, zjistěte na tabuli odletů čísla odbavovacích přepážek (check-in) pro svůj let a zavazadla – pokud máte něco k odbavení. Připravte si občanský průkaz nebo cestovní pas, vytištěnou letenku, případně vízum. Odbavte zavazadlo u dané přepážky. Přejděte k bráně bezpečnostní kontroly.

Co znamená že je letadlo na bráně?

Číslo brány (gate), máš vždy uvedeno na svém palubním lístku. Odbavení, zobrazuje se na tabuli odletů s číslem přepážky pro odbavení Tvého letu. "Jdi na bránu", zobrazuje se na tabuli odletů u čísla daného letu a informuje Tě o tom, že musíš jít k bráně (gate).

Co znamená přednostní nástup do letadla?

Pokud jste si zakoupili letenky vyšší třídy než economy nebo dokoupili přednostní nástup, tak nastoupíte do letadla mezi prvními. Některé aerolinky vyzývají k přednostnímu nástupu i rodiny s malými dětmi.

Co potřebuji k odbavení na letišti?

Připravte si občanský průkaz nebo cestovní pas, vytištěnou letenku, případně vízum. Odbavte zavazadlo u dané přepážky. Přejděte k bráně bezpečnostní kontroly. Příruční zavazadla položte na pás letištního skeneru.

Co nedělat v letadle?

8 věcí, které byste v letadle dělat neměli

 • 1) Spaní při vzletu a přistání …
 • 2) Sundávat si boty. …
 • 3) Používání slov jako terorista, bomba a tak dále. …
 • 4) Kouřit. …
 • 5) Vyhýbat se pití …
 • 6) Držet to v sobě, dokud tam nebudeme. …
 • 7) Vést hlasité rozhovory. …
 • 8) Obtěžovat letušky.

Co Nedelat před letem?

Před letem a v průběhu letu se doporučuje omezit konzumaci alkoholických nápojů, kávy nebo čaje. Naopak je vhodné pít větší množství vody, ovocných šťáv a džusů. Proto se nestyďte požádat letušku o dostatek nápojů.

Kam dát nabíječku v letadle?

Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.

Co se nesmí vzít na palubu letadla?

V příručních zavazadlech je zakázáno přepravovat zbraně, výbušniny, hořlaviny, chemické a toxické látky, tekutiny a gely. V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva.

Co je check-in v letadle?

Check-in značí přepážku, u které odevzdáte batohy a dostanete boarding pass (palubní lístek), gate (číslo brány, ze které vaše letadlo letí), a poznámka v jakém stádiu váš let je např. check-in (odbavování) nebo boarding (nástup do letadla).

Co říká letuška v letadle?

Konkrétní provedení a výběr slov záleží na společnosti, někdy říkají jen "Cabin crew/flight attendants cross check", někdy "disarm doors, cross check".

Jaké jídlo si mohu vzít do letadla?

Obecně platí, že cestující si mohou na palubu letadla vzít vlastní potraviny, pokud se nejedná o tekutinu nebo gel přesahující maximální objemový limit – tento limit je 3,4 unce nebo 100 ml. Mezi tyto omezené potraviny lze zařadit ovoce a zeleninu, které nejsou balené.

Jak vypadá elektronická letenka?

Letenka v elektronické podobě je v podstatě šestimístný kód složený s čísel a písmen, který prodejce zašle mailem nebo předá vytištěný na papíře. Pod tímto kódem je cestující veden na seznamu cestujících. "Zjednoduší to odbavení. Teoreticky by cestující letenku ani nemusel mít, stačí jenom, aby si pamatoval kód.

Co si nebrat do letadla?

Obecně nesmíte v příručním zavazadle přepravovat všechno, co by mohlo ohrozit vaše spolucestující: výbušné hořlavé, chemické anebo jedovaté látky. Dále zbraně a výbušniny (včetně jejich imitací) a paralyzující spreje. A na seznam zakázaných předmětů patří i jednorázové zapalovače.

Kam s léky v letadle?

Přeprava v odbaveném zavazadle je zakázána. Tekuté léky musí být přepravovány v lahvičkách do 100 ml umístěných v uzavíratelném průhledném sáčku do objemu max. 1 l na osobu. Injekční stříkačku lze na palubě přepravovat pouze s písemným potvrzením od lékaře, že ji cestující nezbytně potřebuje.