Pomáhá zelenina při nadýmání?

Potraviny proti nadýmání Některé obsahují látky prospěšné pro střevní mikroflóru. V boji proti nafouknutému břichu vsaďte na tyto potraviny: salátová okurka, rebarbora, celer. avokádo, banán a bobulovité ovoce.

Co nejíst při nadýmání?

Příčiny nadýmání

Mezi nadýmavé potraviny patří zelí, kapusta, brokolice, květák, luštěniny, cibule či mléko. Za plynatostí ale může stát také alergická reakce na konkrétní typ potraviny (sója, vejce…), případně nesnášenlivost lepku (celiakie) či laktózy.

Pomáhá zelenina při nadýmání?

Která zelenina není Nadýmavá?

U luštěnin, jako jsou fazole, čočka, hrách či sójové boby, je to podobné jako u nadýmavé zeleniny. Pokud je tedy tělo bude přijímat pravidelně v menších porcích, tak se nadýmání nebude tak projevovat. Jsou bohatým zdrojem bílkovin, ale rovněž v sobě mají sacharidy a vlákninu, které naše tělo nedokáže strávit.

Jak upravit zeleninu aby Nenadýmala?

Jak tedy upravit zeleninu, aby zůstala zdravá, ale nenadýmala? Citronová šťáva – pokapejte zeleninu citronovou šťávou, která podporuje tvorbu trávicích enzymů. Namáčení – fazole před konzumací namočte, ideálně je nechte ve vodě přes noc. Fenykl – přidejte si do jídla trošku fenyklových semínek (stačí půlka lžičky).

Co způsobuje nadměrné nadýmání?

Z potravin jsou za nadměrný zápach střevních plynů jsou odpovědné zejména jídla živočišného původu (maso, vejce, mléčné výrobky), některé druhy zeleniny (brokolice, zelí, kapusta, chřest, česnek) či pivo, víno nebo nápoje s umělými sladidly.

Co snižuje nadýmání?

Potraviny proti nadýmání

 • salátová okurka, rebarbora, celer.
 • avokádo, banán a bobulovité ovoce.
 • mátový a zelený čaj.
 • jogurty, kysané výrobky.
 • quinoa.
 • oves.
 • fenykl.

Jak uvolnit plyny z těla?

Pro uvolnění břišních svalů použijte teplý obklad, například si na břicho položte termofor, nahřáté polštářky s gelem či peckami. Používejte tzv. karminativa, např. kmín.

Jak se zbavit nafouklého břicha po jídle?

Mějte na jídlo dostatek času, dostatečně žvýkejte, nemluvte při jídle a nehltejte. Přestaňte kouřit nebo se snažte kouření omezit. Nepijte příliš horké ani příliš studené. Omezte příjem potravin, které nadýmají: luštěniny, čerstvé kynuté pečivo, sycené nápoje, košťálová zelenina, silně kořeněná jídla, cibule a česnek.

Kde bolí břicho při nadýmání?

Bolest pod žebry a v zádech

Po jídle většinou cítíte nepříjemný pocit plnosti, slyšíte kručení nebo klokotání v břiše, které doprovází nevolnost, někdy i křeče. Po těle může putovat bolest, kterou pociťujete pod žebry nebo v zádech.

Jak si Prdnout když to nejde?

Pokud vám nejde si prdnout ale cítíte nadýmavou bolest, můžete jemně masírovat břicho abyste tělu pomohli posunout vzduch skrz trávicí systém. Tohle se taktéž dělá u malých štěňat nebo dětí. Zadržování větrů nebo snaha jakkoli kontrolovat jejich vypouštění může ublížit vašemu tenkému střevu a zanítit hemeroidy.

Jak vyvolat prd?

Položte se na záda. S nádechem pokrčte levou nohu, obejměte koleno a s výdechem zvedněte hlavu proti kolenu. Hluboce se v pozici nadechněte a s výdechem vraťte na zem. Je vhodné, když je návrat nohou i paží rychlý, aby došlo ke správnému vyprázdnění plynů.

Jak uvolnit plyny v břiše?

Co pomáhá také na nafouknuté břicho je procházka po jídle nebo i lehká pohybová aktivita podpoří trávení tak, že zvýší průtok krve včetně trávicího traktu. Navíc se zrychlí peristaltika střev, které posouvají stravu trávicím traktem dál. Zkuste třeba jednoduché jógové cviky na nafouklé břicho.

Které potraviny způsobují nafouklé břicho?

Potraviny, které nejvíce nadýmají

 • Brokolice, zelí, kapusta. Tato brukvovitá zelenina obsahuje rafinózu, což je trisacharid, který je tráven bakteriemi v tlustém střevě, jež produkují plyn. …
 • Luštěniny. …
 • Mléčné výrobky. …
 • Jablka. …
 • Slané pokrmy. …
 • Okurky. …
 • Papája.

Jak si ulevit od nafouklého břicha?

Nasaďte petržel, probiotika a pohyb. Čerstvě nasekaná petrželová nať funguje jako přírodní močopudný prostředek, a proto by ji měl mít v kuchyni každý, kdo trpí pocitem nafouklého břicha a nadýmáním. Výživová specialistka Jeannie Gazzaniga-Moloová na nadýmání doporučuje také probiotika obsažená v mléčných výrobcích.

Jak se rychle zbavit nadýmání?

Jestliže vás trápí nadměrné nadýmání, které se objevuje téměř po každém jídle, měli byste do svého jídelníčku zařadit více vlákniny, a to například v podobě ovoce (banány, jablka) nebo také kysané mléčné výrobky, celozrnné obiloviny, brambory, ořechy a některou čerstvou zeleninu, konkrétně okurky, rajčata, červenou …