Mohu si v případě zrušení letu změnit rezervaci?

Letecká společnost vám pošle e-mail, ve kterém vám oznamuje, že váš let byl změněn nebo zrušen a nabídne vám tři možnosti: přijmout změnu, změnit rezervaci, požádat o vrácení peněz. Jednu z těchto změn musíte potvrdit nejpozději 3 hodiny před plánovaným odletem původního letu.

Jak zrušit rezervaci letenky?

Letenku můžete stornovat online skrze leteckého dopravce, u kterého byla zakoupena. Můžete se také obrátit na zákaznický servis aerolinky. Aerolinka vám následně řekne, jaká částka vám bude vyplacena (pokud máte na vyplacení nárok, např. nízkonákladové aerolinky mnohdy možnost storna vůbec nemají).

Mohu si v případě zrušení letu změnit rezervaci?

Na co mám nárok při zrušení letu?

Dojde–li ke zrušení vašeho letu, máte bez ohledu na to, kdy vás dopravce o zrušení informoval, nárok na občerstvení úměrné délce čekání na nový let, ubytování za podmínky odletu alespoň o jednu noc déle než byl původní let a taktéž vám dopravce musí nabídnout alternativní dopravu.

Kolik stojí storno letenek?

Výše transakčních poplatků (za 1 letenku pro 1 osobu)

1. Rezervace a vystavení letenky
storno po zaplacení 1 000 Kč**
– COVID-19: změna voucheru nebo otevřené rezervace na novou letenku 400 Kč
– administrativní poplatek za zpracování refundace a vystavení dobropisu v případě plné vratky od letecké společnosti 245 Kč

Jak zrušit letenky u letušky?

3.6.2 Odstoupení od Smlouvy (storno) musí být provedeno výhradně písemnou formou s podpisem Zákazníka a zasláno buď na e-mailovou adresu zajezdy@letuska.cz nebo osobně předáno během otevírací doby společnosti ASIANA na některé z jejích poboček, kde si nechá odpovědným pracovníkem potvrdit jeho přijetí.

Co je to refundace letenek?

Znamená to tedy, že pokud se rozhodnete v tomto případě nepokračovat v cestě, máte nárok na vrácení ceny letenky za všechny nevyužité části cesty a zároveň Vás letecká společnost musí dopravit zpět do místa, kde Vaše cesta začala.

Jak změnit datum letu?

U klasických aerolinek nejlevnější tarify obvykle měnit nejdou vůbec a musíte si koupit novou letenku. A pokud náhodou máte tarif, který je trochu dražší a je měnitelný za poplatek, funguje to stejně jako u low-costů, tedy poplatek za změnu + doplatek do aktuální ceny letenky, pokud je ta cena vyšší.

Na co máte nárok při zpoždění letu?

Každý cestující v případě zpožděného letu má zdarma nárok na následující kompenzace: občerstvení úměrné době zpoždění 2 telefonické hovory a e-maily. ubytování v hotelu, je-li zpoždění přes noc.

Na co se vztahuje storno poplatek?

Na co se vztahuje pojištění storna zájezdu

 • Zmeškání spoje (například zpoždění vlaku nebo v důsledku dopravní nehody na dálnici)
 • Zrušení dovolené z důvodu onemocnění či úrazu.
 • Úmrtí v rodině
 • Utrpění rozsáhlé škody na majetku.
 • Změna v rodinné situaci (podání žádosti o rozvod)

Kdy uzavřít storno zájezdu?

Pojištěný je povinen uzavřít storno cesty do 5 dnů od zakoupení zájezdu. Je-li cesta či zájezd zakoupena méně než 15 dní před plánovaným odjezdem, musí být pojištění storna cesty sjednáno a zaplaceno nejpozději do 24 hod. od uhrazení zájezdu.

Jak zrušit rezervaci Ryanair?

Po přihlášení zamíříte do sekce „Moje rezervace“, kde si zvolíte konkrétní cestu. Následně ve správě dané cesty zvolíte „Spravovat rezervace“ a z nabídky vyberete „Provést změny na mém letu“. Kompletní podmínky aktuálních změn letenek u letecké společnosti Ryanair naleznete přímo na jejich webu.

Jak dlouho trvá refundace?

Refundace z pohledu plátce

Vrácení platby plátci vždy probíhá původní platební metodou. Pokud plátce platil kartou, vrací se mu peníze zpět na stejnou kartu. Vrácenou platbu obdrží plátce standardně následující pracovní den. V případě zahraničních měn může refundace trvat až několik dní.

Kdy nejpozdeji koupit letenku?

Nejnižší ceny jsou 4 až 6 týdnů před odletem. Při cestách po Evropě 1 až 2 měsíce před odletem, mimo Evropu 2 až 3 měsíce do odletu. V případě exponovaných časových období letenky kupujte i s 10 měsíčním předstihem.

Co se stane když nestihnu navazující let?

Garantovaný přestup znamená, že má–li vaše letadlo zpoždění a vy nestihnete přestoupit na navazující let, musí se o vás letecká společnost postarat. Zdarma vás přesadí na nejbližší možný následující let a v mezičase případně nabídne občerstvení či ubytování.

Co se stane kdyz nestihnu let?

Co dělat, pokud zmeškáte let? Zachovejte klid, aerolinky jsou na takové situace připraveny

 1. Neztrácejte nervy a hledejte řešení …
 2. Zkuste to řešit s leteckou společností …
 3. Zkontrolujte si cestovní pojištění …
 4. Nezapomeňte na zavazadla. …
 5. Kontaktujte svůj hotel v cílové destinaci. …
 6. Letenka vám u velkých společností nepropadne.

Kdy lze pojistit storno zájezdu?

Pokud je sjednáno pojištění storna zájezdu, musí být pojistné uhrazeno nejpozději den následující po zaplacení zájezdu (cestovní služby). V době méně než 15 dní před plánovaným datem zahájení čerpání cestovní služby lze připojištění storna cesty sjednat nejpozději v den úhrady ceny cestovní služby.

Jak pojistit storno pobytu?

Pojištění oceníte, pokud jste si koupili zájezd dlouho dopředu, a nakonec musíte dovolenou neplánovaně zrušit. Pojištění kryje 80 až 100 % storno poplatku, který musíte cestovní kanceláři vyplatit. Díky pojištění tak dostanete peníze zpět, a už můžete začít vybírat novou dovolenou.

Na co se vztahuje storno zájezdu?

Na co se vztahuje pojištění storna zájezdu

 • Zmeškání spoje (například zpoždění vlaku nebo v důsledku dopravní nehody na dálnici)
 • Zrušení dovolené z důvodu onemocnění či úrazu.
 • Úmrtí v rodině
 • Utrpění rozsáhlé škody na majetku.
 • Změna v rodinné situaci (podání žádosti o rozvod)

Co je to storno poplatek?

storno poplatek – sankce pro případ zrušení objednávky, neboli odstupné. Vyjadřuje se zpravidla procentem z částky v závislosti na čase. storno podmínky – úprava postupu pro případ zrušení objednávky, zpravidla obsahuje pouze výši storno poplatku.

Jak změnit letenky Ryanair?

Změny letu

 1. Klikněte na „Moje rezervace“ na webových stránkách společnosti Ryanair nebo na „Moje cesty“ v mobilní aplikaci.
 2. Přihlaste se ke svému účtu myRyanair.
 3. V rezervaci, kterou potřebujete změnit, zvolte „Spravovat tuto rezervaci“.
 4. Zvolte možnost „Změnit let“ a vyberte let, který chcete změnit.

Co je refundace platby?

Refundace neboli vratka znamená náhrada výdajů, vrácení peněz nebo odškodnění. Ve většině případů se s pojem refundace setkáme ve formě finanční kompenzace. Typickým příkladem je refundace platby, například při reklamaci produktu v zákonné lhůtě nebo při nedodání zboží obchodníkem.

Jak požádat banku o vrácení platby Air Bank?

Pokud se platba nevrátí, pošlete nám potřebné údaje zprávou ze svého internetového bankovnictví a my příjemci platby zašleme výzvu k navrácení. Pokud jste platbu posílali z účtu jiné banky, obraťte se na ni. Ta nám pak bude moci poslat výzvu, kterou příjemci předáme.

Který den v týdnu jsou nejlevnější letenky?

Kdy jsou nejlevnější letenky v rámci týdne? V úterý, středu a čtvrtek. Nejdražší letenky pak zpravidla najdete s odletem o víkendu, o svátcích nebo v dovolenkové sezoně. Svou roli hraje samozřejmě také hodina odletu – levně nakoupíte především v okrajových denních hodinách.

Jak často se mění cena letenek?

Naopak o víkendech a hlavně o svátcích, prázdninách či v sezóně cena letenek narůstá každou minutou. Ceny letenek se mohou měnit až třikrát denně. Samozřejmě platí i fakt, že aerolinky mohou mít jednou za čas speciální akce, kdy letenky vychází opravdu výhodně a může se jednat i o blížící se termín.

Co dělat když vám uletí letadlo?

Pokud jste let zmeškali na poslední chvíli, budete muset zajistit zavazadla, která byla odbavena a do jiné země vyrazila bez vás. Informujte o tom zaměstnance u přepážky společnosti, s kterou jste měli letět. Zjistí, kde se zavazadla nacházejí, a zařídí, aby na vás počkala na letišti.

Jak probíhá let s přestupem?

Na přestupu z jednoho letadla do druhého není nic složitého. Většinou už při prvním odbavení dostanete do ruky všechny palubové lístky na navazující lety. Při přestupu tak pouze opustíte jedno letadlo a na odletové tabuli si ověříte, u jaké brány je přistaveno vaše navazující letadlo.