Kdo prodal nejvíce desek v historii?

1.

Kdo prodal nejvíc desek?

Michael Jackson, jehož album Thriller je nejprodávanější v historii.
CachedSimilar

Kdo prodal nejvíce desek v historii?

Jaký byl největší koncert na světě?

Tento dosud největší koncert v dějinách rockové a populární hudby zorganizoval pod názvem Live Aid irský hudebník Bob Geldof jako charitativní akci ve prospěch obětí hladomoru v Etiopii. Šestnáctihodinový maraton živě sledovalo zhruba 160 000 fanoušků a s nimi 1,5 miliardy televizních diváků.

Kdo měl nejvic lidi na koncerte?

1) Rolling Stones (Rok 1995, 127 tisíc lidí)

Parta okolo Micka Jaggera drží český koncertní primát. Pátého srpna roku 1995 se na strahovském stadionu sešlo více než 127.000 lidí!

Kde přišlo na koncert kapely Pink Floyd více než 100 000 návštěvníků?

I přes nepřízeň počasí se 7. září 1994 na Strahově shromáždilo více než 115 tisíc návštěvníků, kteří netrpělivě očekávali bájnou show kapely Pink Floyd. To, že půjde o skutečně výjimečnou podívanou, bylo jasné už při pohledu na obrovskou stavbu, která měla sloužit jako pódium.

Jak dlouho trvá koncert kabátů?

Tak Kabáti ty back vokály v refrénech v některých písničkách používají už řadu let. Divím se, že si toho někdo všimnul až teď. Jak dlouho před koncertem je asi třeba být na místě ? Etiku, přestávku nemají, kromě tý klasický před přídavkem posledních třech pecek a koncert trvá bez asi 10 minut 2 hodiny.

Kdy bude nové album kabát?

První říjnový týden vyjde nové album a kapela vyrazí na turné. To začíná 6.10. v Chomutově a končí 19.11.2022 v Olomouci. Nové album Kabátů "El Presidento" vyjde první říjnový týden a bude obsahovat 13 skladeb.

Kdy tleskat na koncertě?

Na koncertech klasické hudby se netleská po jednotlivých větách skladby, ale až na jejím konci. Pokud si nejste jistí, je dobré vyčkat, až začnou tleskat ostatní posluchači.

Kdo založil skupinu Kabát?

Hudební skupinu Kabát založil v roce 1983 v Teplicích spolu s kamarády ze školy baskytarista Milan Špalek a kytarista Tomáš Krulich.

Odkud je kapela Kabát?

Teplice, ČeskoKabát / PůvodTeplice jsou lázeňské statutární město v okrese Teplice v Ústeckém kraji. Leží patnáct kilometrů západně od Ústí nad Labem v široké kotlině mezi Krušnými horami a Českým středohořím. Dominantou města viditelnou zdaleka je Doubravská hora. Wikipedie

Jak dlouho před koncertem prijit?

Kdy na koncert nebo představení přijít

U akcí s volným sezením doporučujeme příjít 30 minut před začátkem. Tak máte mnohem větší šanci si vybrat místa, která se Vám nejvíce líbí. Na druhou stranu by nemělo smysl chodit ještě dříve, protože většina sálů se návštěvníkům otevírá půl hodiny před začátkem akce.

Jak dlouho trvá koncert?

Jak dlouho koncert trvá? Bývá to různé. Většina koncertů trvá zhruba 90 minut až 2 hodiny s přestávkou v polovině. Pořadatelé uvádí obvykle délku koncertu v programu na svých webových stránkách.

Proč se jmenuje Chinaski?

Jméno této kapele dal Henry Chinaski, literární alter ego spisovatele Charlese Bukowského. „Název jsme vybírali ve dvaceti, kdy jsme trávili většinu času ve zkušebně. Částečně jsme tam i bydleli a bylo to divoké období. Henry Chinaski nám v té době byl blízký,“ říká zpěvák a kytarista Michal Malátný.

Kdo zpívá v kabátech?

Nazpívané písně

Hlavním zpěvákem skupiny Kabát je Josef Vojtek, ale některé pomalejší (někdy také baladičtější) zpívá právě Milan Špalek.

Kdo hraje v kabátech?

Skupina Kabát byla založena v roce 1983 v Teplicích. Zakládajícími členy byl Milan Špalek a Tomáš Krulich; později se k nim přidal Hurvajs a Josef Vojtek, a jako poslední Ota Váňa.

Co se nesmi brát na koncert?

Výslovně zakázáno je zejména vnášet zbraně, omamné a psychotropní látky (drogy), vlastní alko/nelako nápoje (výjimkou je výživa pro malé děti), profesionální fotografické, či kamerové vybavení, deštníky, rozkládací křesílka, lasery, či pyrotechniku.

Co na sebe na koncert v kostele?

Koncerty v kostelech, pokud není uvedeno jinak nevyžadují formální oděv, nicméně doporučujeme v letních měsících spíše dlouhé kalhoty a sukně (ne šortky a minisukně) a zakrytí holých ramen lehkým šátkem. V zimních měsících pak je pravidlem pro pány sejmout v kostele pokrývku hlavy.

Co si vzít s sebou na koncert?

Co si obléct na koncert?

 1. Prošoupané džíny jsou in.
 2. Tílka, trička, topy.
 3. Svetr nechte tentokrát doma.
 4. Džíska, křivák nebo bomber.
 5. Sluneční brýle jako praktický doplněk.
 6. Pokrývka hlavy je důležitá
 7. Nohy pěkně v pohodlí
 8. Praktická ledvinka.

Proč končí ztracený?

Oblíbený interpret nechtěl zatím sdělit, co ho k jeho rozhodnutí vede. Mezi fanoušky se ale ihned po tomto oznámení začaly rojit spekulace, že zpěvák tak učinil ze závažných rodinných či zdravotních důvodů. Marek však okamžitě všechny uklidnil, že po zdravotní stránce se cítí skvěle.

Proč odešel Rajchert z Chinaski?

V lednu 2000 pak pro změnu odchází Petr Rajchert. Údajně z osobních důvodů, nepodařilo se mu skloubit herectví, hudbu a rodinný život. Saxofon prý okamžitě prodal. „A už jsem na něj nikdy v životě nesáhl,“ uvedl loni pro Týden s tím, že Chinaski od té doby ani neposlouchá.

Jak vymyslet název pro kapelu?

"Hned na začátku je dobré si zkontrolovat, jestli kapela stejného názvu neexistuje nebo jestli to třeba není nějaká firma, YouTuber či jinak známý subjekt. Projet klíčová slova, domény atp. Usnadnit to všechno může mimojazyčný název, prostě originální slovo, které bude jenom vaše.

Jak vznikla skupina Kabát?

Hudební skupinu Kabát založil v roce 1983 v Teplicích spolu s kamarády ze školy baskytarista Milan Špalek a kytarista Tomáš Krulich. V roce 1985 byli někteří členové skupiny odvedeni na tehdy povinnou vojenskou službu a Kabát přibližně na tři roky zastavil svoji činnost.

Kdo zpívá houby magický?

Kabát

Název písně Autor Album
"Do Bolívie na banány" (Váňa/Špalek) Do pekla/do nebe
"Houby magický"
"Brousíme nože"
"Pakliže"

Co si můžu vzít do o2 Areny?

Do O2 areny není dovoleno vnášet:

 • alkohol.
 • potraviny a nápoje (s výjimkou doložených zdravotních důvodů)
 • lahve, nádoby všeho druhu (skleněné či PET lahve, plechovky, dózy apod.)
 • natlakované předměty.
 • sklo či skleněné předměty.
 • drogy, toxické a omamné látky.
 • výbušné látky (trhaviny, třaskaviny a výbušné hořlaviny)
 • hořlaviny.

Co si s sebou můžu vzít do o2 Areny?

Do O2 areny není dovoleno vnášet jakýkoli alkohol, deštníky (s výjimkou skládacích v případě deště), potraviny a nápoje (s výjimkou doložených zdravotních důvodů), lahve, natlakované předměty, nádoby všeho druhu (skleněné či PET lahve, plechovky, dózy apod.), nenošené oděvy, politické a reklamní materiály (je možno …

Jak se obléci do synagogy?

Obecně do synagogy nosí muži jarmulku, vdané ženy obvykle šátek nebo klobouk, ale není to považováno za nutné. Židovské ženy nosí sukně, které zakrývají minimálně kolena. Jde o to, jak ortodoxní či liberální ta která rodina je. Jestliže to není bohoslužba, tak platí pouze pravidla slušného oblékání.