Kdo má bílý světelný meč?

V důsledku galaktické občanské války měla Ahsoka Tano stále své bílé světelné meče.

Co znamená oranžový světelný meč?

Jedi konzulové nosívali meč se zelenou čepelí, tito Jediové se zaměřovali převážně na schopnosti Síly. Stráž Jedi nosívali meče žluté barvy, tito Jediové byli střední cestou mezi Ochráncem a Konzulem.

Kdo má bílý světelný meč?

Co znamená zelený světelný meč?

Podle kánonu zelená barva náleží mistrům Jediům, Lucas po ní nicméně poprvé sáhl proto, aby si lidé nemysleli, že Luke někde našel svůj modrý meč, který v Epizodě V ztratil společně s rukou. Zároveň se pak traduje, že zelený meč využívají zejmna diplomaticky zaměření Jedi Consulars.

Co znamená barva světelného meče?

Asi nejznámějším jediem se zeleným měčem byl mistr Yoda. Modrá – Jediové s modrou čepelí se zaměřovali hlavně na boj a nejméně se zabývali Silou. Asi nejznámějším jediem s modrou čepelí byl mistr Obi-Wan Kenobi. Červená – Světelné meče s červenou čepelí náleží příslušníkům Sithského řádu.

Jak funguje světelný meč?

Světelný meč je nejen elegantní unikum mezi zbraněmi, je také emblémem rytířů Jedi a jejich řádu. V rukojeti je umístěn krystal, který ve spojení s energetickým článkem vyvolává kontrolovaný a povětšinou stálý paprsek energie.

Proč má Mace Windu fialový meč?

Ta druhá, vyplývající z knihy, říká, že Mace Windu měl opakující se sen, kde viděl sestavený meč, který se mu z klasického krystalu nepodařilo sestavit. Pro získání fialového kusu musel podstoupit obrovskou zkoušku na planetě Hurikane, kde ho místní obyvatelé nakonec obdařili tímto krystalem.