Je levnější pořídit si nový telefon nebo vyměnit displej?

Oprava displaye mobilního telefonu Pokud máte levnější model telefonu (pořizovací cena do 3 tis. kč), zejména, pokud není nejnovější, oprava nebývá rentabilní a je vhodnější pořídit telefon nový.

Kolik stojí nový displej na telefon?

Cena se odvíjí od velikosti vašeho displeje, náročnosti práce na výměně displeje a také na použitých materiálech. Proto je obecné určení opravy ceny displeje telefonu poměrně náročné. Oprava se pohybuje v rozmezí od 300 do 1 300 Kč.

Je levnější pořídit si nový telefon nebo vyměnit displej?

Kolik stojí výměna displeje u Samsungu?

Ceník oprav značky Samsung

Model Výměna LCD Výměna baterie
Galaxy S20 FE 3990 1690
Galaxy S20 Plus 7490 1790
Galaxy S20 Ultra 7490 1890
Galaxy S21 6690 1890

Jak dlouho trvá výměna displeje?

Výměna samotného skla je časově mnohem náročnější než výměna celého modulu displeje se sklem a trvá zhruba 90 minut u levnějších telefonů. V případě složitějších telefonů, kterými jsou například Apple iPhone 7, Samsung Galaxy S6, S7 a S8, však celý proces trvá i čtyři hodiny.

Jak často kupovat nový telefon?

Telefon je součástí jeho každodenního života. Na rozdíl od náročného uživatele, který se spokojí jen s tím nejlepším, si klidně pořídí i dostupnější model. Obecně však platí, že takoví lidé si nové zařízení kupují alespoň jednou za rok.

Jak opravit rozbitý displej?

Prasklý displej telefonu můžete podobně jako v případě poškrábaného laku u auta vyřešit retušovacím fixem. Před použitím fixu či štětce je třeba displej odmastit, pak už stačí jen několikrát přejet. Menší škrábance z displeje zcela zmizí a ty větší se alespoň překryjí.

Jak poznat jestli mám prasklý displej?

Pokud Váš mobil funguje jako do posud, tak máte rozbité pouze sklo. Ale pokud mobil vůbec nefunguje, nebo ukazuje něco špatně, nebo v některých případech i něco na víc (např. černý flek, barevné mapy, atd.) – tak máte bohužel rozbitý i displej.

Co dělat s rozbitým displejem?

Poškození dotykové části displeje se typicky pojí s vytvořením „pavouka“, který nebrání v běžném používání telefonu. Jedná se tedy pouze o estetickou vadu. Druhý případ – prasknutí LCD displeje telefonu je už horší. Zde nezbývá nic než displej vyměnit.

Jak dlouho vydrží Android telefon?

Mobilní telefon bez problémů vydrží tři až pět let (něco z čeho výrobci ani operátoři moc radost nemají) ale výměnu může uspíšit poškození – od poškrábání až po rozbití skla, těla, konektorů, mechanických tlačítek – vždy tam máte možnost zvážit opravu vs pořízení nového.

Jak často by se měl měnit telefon?

Průzkum Ting Mobile ukazuje, což už všichni tak trochu tušíme. V nenávratnu jsou doby, kdy si lidé prakticky každý rok kupovali nové zařízení, aby získali přístup k nejmodernějším funkcím.

Jak poznat rozbitý displej na mobilu?

Jak poznáme rozbitý displej?

 1. Obraz se nezobrazuje po celé ploše.
 2. Jsou vidět barevné čáry přes celý displej zakrývající původní obraz.
 3. Jsou vidět černá/šedá místa.
 4. Kompletně zčernal celý displej.

Co dělat když mi nefunguje displej na mobilu?

Mělo by určitě pomoci, když zapínací tlačítko podržíte na delší dobu (15 – 20 sekund), dokud se telefon nevypne / nerestartuje. Pokud znovu po naběhnutí do systému displej nebude reagovat, chyba bude hardwarová a bude nutné displej zdiagnostikovat. Věřím ale, že chyba bude softwarová a displej bude znovu reagovat.

Jak otestovat displej?

Pokud potřebujete zjistit, zda je displej vašeho telefonu v pořádku, je Display Tester určitě užitečným programem, který nabídne vše, co v takové situaci můžete potřebovat. Trochu skepticky se díváme na údajné “opravování vypálených displejů”, byť věříme, že k částečnému dočasnému zlepšení situace mohou přispět.

Jak dlouho vydrží baterie v mobilu?

Nabíjíte-li každý den až dva, odpovídá to zhruba 1,5 – 2,5 rokům užívání, ale je to individuální, protože životnost baterie ovlivňuje spousta faktorů. Maximálně by pak měly vydržet zhruba 1 000 nabíjecích cyklů, dokud ta výdrž není ještě tak žalostná.

Jaký chytrý telefon koupit?

Nejlepší mobilní telefony

 • Apple iPhone 14 Pro Max 128GB. 94 % 32 recenzí …
 • Samsung Galaxy S23 Ultra S918B 12GB/512GB. 94 % 70 recenzí …
 • Google Pixel 7 Pro 5G 12GB/128GB. 70 % 4 recenzí …
 • Xiaomi 13 Pro 12GB/256GB. 98 % …
 • Samsung Galaxy Z Fold4 5G 12GB/256GB. 80 % …
 • Apple iPhone 13 mini 128GB. 94 % …
 • OnePlus 11 5G 16GB/256GB. 92 %

Jak poznam že odchazi displej?

I přes stále pokročilejší technologie hrozí u moderních AMOLED displejů na mobilních telefonech vypalování pixelů. Vypálený AMOLED displej poznáte tak, že se na něm objevují duchodé obsahu, který byl zobrazen dlouhodobě. Připomíná tak například velmi použité CRT monitory, se kterými jste se mohli v minulosti setkat.

Jak se dostat do telefonu bez displeje?

Rozbil se vám displej tak, že nereaguje na dotyk? V tomto případě je cesta k datům snadná. Jednoduše připojte k telefonu USB kabel a data přetáhněte do počítače. Pokud se vám nepodařil ani jeden uvedený způsob pro záchranu dat, vždy je možnost navštívit specialistu, který je schopný ledacos přičarovat zpět.

Jak vypnout telefon s Rozbitym displejem?

U telefonů s Androidem stačí dlouze podržet power tlačítko (zamykací tlačítko). Po pár sekundách se na displeji zobrazí nabídka s možností restartu, vypnutí telefonu či přechodu zařízení do nouzového režimu.

Jak oživit mrtvý telefon?

Kroky, jak restartovat, nezapne nebo nenabije mrtvý telefon: Android: Současně stiskněte a podržte tlačítko O nás a Power tlačítko po dobu 8-10 sekund. Nebo stiskněte tlačítka Power a objem Down or objem Up po dobu 8-10 sekund. Počkejte, až se obrazovka zapne, a poté tlačítka uvolněte.

Co ničí baterii v telefonu?

Aktuální li-on/li-pol netrpí paměťovým efektem a ideální stav mají někde mezi 30-80 procenty kapacity. Cokoli pod baterii zkracuje životnost. Zbytečně dlouhé nabíjení (třeba 10 až 100 procent) baterii zahřívá a rovněž ji nesvědčí. Raději nabíjejte přes den 4× po 25 procentech, než jednou večer do maxima.

Jak se pozná špatná baterie v mobilu?

Pokud se chcete vyhnout zdlouhavému vybírání, doporučujeme stáhnout si rovnou aplikaci AccuBattery. Je spolehlivá, přehledná a hlavně zdarma. Po nainstalování aplikace ji stačí otevřít a po kliknutí na záložku Zdraví (Health) můžete zkontrolovat stav vaší baterie.

Jaká je nejlepší značka mobilů?

Nejlepší mobily dle srovnání

Hodnocení Produkt Úhlopříčka (v palcích ")
Top 1 Výborné Vítěz srovnání Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512 GB Přečíst recenzi 6,80
Top 2 Velmi dobré Top cena-výkon Google Pixel 7a 8GB/128GB Přečíst recenzi 6,1
Top 3 Dobré Pro nenáročné Poco M5s 4GB/128GB Přečíst recenzi 6,43

Jaké telefony jsou nejlepší?

Nejlepší mobilní telefony

 • Apple iPhone 14 Pro Max 128GB. 94 % 32 recenzí …
 • Samsung Galaxy S23 Ultra S918B 12GB/512GB. 94 % 68 recenzí …
 • Google Pixel 7 Pro 5G 12GB/128GB. 70 % 4 recenzí …
 • Xiaomi 13 Pro 12GB/256GB. 98 % …
 • Samsung Galaxy Z Fold4 5G 12GB/256GB. 80 % …
 • Apple iPhone 13 mini 128GB. 94 % …
 • OnePlus 11 5G 16GB/256GB. 92 %

Po jaké době měnit mobilní telefon?

Toto jsou varovné signály, které byste neměli přehlížet.

 • Baterie už vydrží jen několik hodin. …
 • Smartphone je nesmírně pomalý …
 • Aplikace se neustále zasekávají a vypínají …
 • Mobil se z ničeho nic vypíná a restartuje. …
 • Fotografie již nejsou tak kvalitní …
 • Váš telefon se rychle přehřívá

Jak vypnout Samsung s Rozbitym displejem?

Když obrazovka zhasne, uvolněte klávesu snížení hlasitosti a podržte stisknutou klávesu napájení, stiskněte a podržte hlasitost nahoru. Až se zobrazí logo SAMSUNG, uvolněte podržená tlačítka.

Jak ovladat telefon bez displeje?

Většina moderních mobilních telefonů podporuje USB OTG (USB On The Go), pomocí kterého můžete k telefonu připojit obyčejnou USB myš a mobil pomocí ní ovládat. Že mi nevěříte? Tak to vyzkoušejte! Je to velmi jednoduché, potřebujete jen levnou redukci nesoucí obvykle stejný název (USB OTG).