Jaký je nejčastější způsob krádeže auta?

Nejčastější způsoby odcizení mechanická krádež krádež pomocí odcizených klíčků odtažení vozidla. odcizení zesílením signálu bezklíčového přístupu.

Jaká auta se nejvíce kradou?

Nejvíce v ohrožení jsou majitelé luxusních aut. Krádeže se relativně nejčastěji týkají vlastníků drahých Land Roverů, Porsche a BMW. V rámci výpočtů dosahuje pravděpodobnost krádeže Range Roveru 1:161, tedy jedno ukradené auto na 161 registrovaných. U Porsche Panamera platí totéž a u BMW řady 7 je poměr 1:206.

Jaký je nejčastější způsob krádeže auta?

Co se krade na autech?

Zloději kradou hlavně xenonové světlomety, hliníkové součásti, mlhovky, zpětná zrcátka, střešní nosiče, ale i katalyzátory, parkovací senzory a někdy se nezdráhali ani uříznout výfuk nebo vysát celou nádrž a odstřihnout hadice. Z vnitřní výbavy jde o airbagy, navigace, antiradary, sedačky, ale i rezervy nebo nářadí.

Jak se postupuje u vykradení auta?

Vykradené vozidlo je nutné nahlásit Policii ČR ihned, jak krádež zjistíte, a to je zejména v případech, kdy došlo k poškození vozidla a ukradení cenností. Sami si vykradené a poškozené vozidlo důkladně zdokumentujte a nafoťte. Od policie si vyžádejte veškerou dokumentaci a zápis.

Co dělat když mi ukradli auto?

Zavolejte policii na číslo 158 či 112.

Existuje také možnost, že vaše auto z nějakého důvodu odtáhli. V opačném případě od vás budou policisté potřebovat detailní informace o vozu (RZ, model, barva, případně i rozlišovací znaky, stav tachometru, zabezpečení auta proti krádeži apod.)

Co se nejvíce krade?

Zloději se nejvíce zaměřují na zboží, které lze rychle zpeněžit v zastavárnách či na černém trhu. Jedná se o elektroniku jako jsou mobilní telefony, tablety, herní konzole, dále pak o módu (obuv, módní doplňky, sportovní oblečení), nápoje a jídlo (čerstvé maso, tabákové výrobky, alkohol a víno) a parfémy a kosmetiku.

Jak ochránit auto před krádeží?

8 zařízení proti krádeži automobilů, které udržují vaše auto v…

 1. Palubní kamera. …
 2. GPS sledovací systém. …
 3. Svorka pneumatiky. …
 4. Autoalarm. …
 5. Zámek kola. …
 6. Vypnutí bezklíčového vstupu. …
 7. Zámek brzdy. …
 8. Ochranné pouzdro na klíče.

Jak zabezpečit auto?

Obecně platí, že pokud vám chce auto někdo ukradnout, tak ho zřejmě ukradne. Ideální je pak zřejmě kombinovat co nejsofistikovanější bezpečnostní systém, třeba GPS alarm s dobrým zámkem řadící páky. Ideálně také s dobrou pojistkou, na kterou dostanete, díky bezpečnostním zařízení, výraznou slevu.

Kde hlasit krádež auta?

Městská policie – linka 156, Policie ČR – linka 158.

Kdy nahlásit krádež?

Základní podmínkou spáchání trestného činu krádeže je skutečnost, že si pachatel přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní. Kromě toho však musí být splněn alespoň jeden další zákonem stanovený znak (např. že pachatel byl již za krádež v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán, tzv. recidiva).

Kde je nejvyšší kriminalita v ČR?

Míra kriminality v hlavním městě je dlouhodobě nejvyšší, na 100 tisíc obyvatel zde v roce 2021 připadalo 2 755 trestných činů, nejnižší byla naopak ve Zlínském kraji (842 trestných činů na 100 tisíc obyvatel).

Jak se krade v obchodech?

11 způsobů, jak kradete v obchodních centrech

 1. Na čipy používáte silnější magnet nebo nůžky na železo.
 2. Lepící kódy stačí jen trochu poškodit. …
 3. Jdete do krámu v partě. …
 4. Vy odvedete pozornost prodavače na druhý konec krámu, kámoš se mezitím činí.
 5. Posíláte své děti.

Jak zabezpečit auto proti vandalismu?

Řešením může být extra širokoúhlá kamera s tzv. rybím okem, která ovšem stejně nikdy není schopna pokrýt všechny strany. Druhou možností je použít kamer více. Je tedy na rozhodnutí klienta, jestli bude chtít hlídat vůz v rozsahu 360°, a nebo jestli mu bude stačit pokrýt jenom strany, kde je útok nejpravděpodobnější.

Jak sledovat svoje auto?

GPS lokátor do auta vám zajistí přehled o voze

Můžete monitorovat pohyb aut, kdy stojí, či kde došlo k tankování pohonných hmot. Velkou výhodou, kterou systém disponuje, je možnost sledování vozidla v reálném čase včetně zobrazení jednotlivých jízd v Google mapách.

Co je pasivni vyhledavaci systém?

Satelitní vyhledávací systémy

Systémy pro aktivní nebo pasivní vyhledávání vozidel jsou považovány za špičku v oblasti zabezpečení vozidel. Tyto systémy nabízejí lokalizaci vozidel na bázi GSM nebo GPS lokátorů, možnost vytváření knihy jízd, programy pro přepínání řidičů vozidla apod.

Kam volat při kradezi?

kontaktujte nejbližší policejní stanici Policie ČR v místě Vašeho bydliště, pobytu:

 • telefonicky na lince 158,
 • osobně.

Kdo řeší krádeže?

Shrnutí: V případě trestního oznámení se obracejte na nejbližší služebnu Policie České republiky (www.policie.cz/kontakty). Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.

Kde se nejvíc krade?

MAPA ZLOČINU: Víte, kde se v Česku nejvíce krade?

Kraj Zjištěné trestné činy Počet zjištěných trestných činů na 10 tisíc obyvatel
Praha 54113 436
Středočeský 22544 176
Jihočeský 7520 118
Plzeňský 7646 134

Jaký je nejbezpečnější stát?

1. Island – safety index – 95. Již 14. rok po sobě je Island podle Globálního mírového indexu nejbezpečnější zemí světa.

Co se nejvíc krade?

Zloději se nejvíce zaměřují na zboží, které lze rychle zpeněžit v zastavárnách či na černém trhu. Jedná se o elektroniku jako jsou mobilní telefony, tablety, herní konzole, dále pak o módu (obuv, módní doplňky, sportovní oblečení), nápoje a jídlo (čerstvé maso, tabákové výrobky, alkohol a víno) a parfémy a kosmetiku.

Jak poznat zloděje v obchodě?

Přelepení slevového kupónu z akčního zboží na zboží bez slevy. Vyvolání chaosu při placení a zmatení pokladního personálu při vracení hotovosti. Odstřižení bezpečnostních prvků z nového oblečení, jeho pokus o pronesení přímo na těle zloděje. Schování drahých produktů do krabic s levným rozměrným zbožím.

Jak zjistit jestli je v autě GPS?

Poznáte ji tak, že má na sobě logo, na kterém je červeným písmem v bílém poli vyznačen nápis GPS. Upozorňuji však na nutnost i při pozorovacích zastávkách věnovat zvýšenou pozornost dopravní situaci zejména za návěsem, abyste neohrozil pravidla bezpečnosti silničního provozu.

Kde jsem zaparkoval auto?

Uložení místa, kde jste zaparkovali

 1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Mapy Google .
 2. Klepněte na modrý bod, který označuje vaši polohu.
 3. Klepněte na Uložit vaše parkování.

Jak zabezpecit vozidlo?

Satelitní vyhledávací systémy

Systémy pro aktivní nebo pasivní vyhledávání vozidel jsou považovány za špičku v oblasti zabezpečení vozidel. Tyto systémy nabízejí lokalizaci vozidel na bázi GSM nebo GPS lokátorů, možnost vytváření knihy jízd, programy pro přepínání řidičů vozidla apod.

Jak někoho udat?

u kteréhokoli policejního orgánu – oznámení je možné podat na kterémkoliv oddělení policie, ideální je podat ho na službu kriminální policie a vyšetřování v místě, kde došlo ke spáchání trestného činu, na státním zastupitelství, trestní oznámení může být učiněno i ústně u soudu.

Co se stane po podání trestního oznámení?

Po podání oznámení zahájí policejní orgány tzv. prověřování, v rámci kterého dochází k zajištění důkazů, stop a podání vysvětlení prověřovaných osob.