Jakou barvu vajec snášejí slepice Olive Egger?

Velikonoční slepice Tyto slepice bývají chované právě pro zajímavě vybarvené skořápky vajec. Další kříženci, nazývaní Olive Egger, zase snášejí pouze olivově zbarvená vejce.

Kolik Nasadovych vajec pod slepičí?

Současný vzorník drůbeže jich u zakrslých plemen uvádí kolem třiceti. Slepičky během roku snášejí 120-140 vajec o hmotnosti 35-40 g. Zakrslé vyandotky jsou krotké, přítulné, jsou dobrými kvočnami a nemají problém vyvádět i podložená kuřátka. Dávám pod kvočnu jedenáct vajec, to mám odzkoušené, že je dobře obsedne.

Jakou barvu vajec snášejí slepice Olive Egger?

Jak dlouho slepice snáší vejce?

Snáška probíhá v určitých cyklech, u produkční hybridní nosnice nastupuje zpravidla kolem věku 150 dní, trvá kolem 11 měsíců, kdy snese 250 – 280 (300) vajec. Pak přestane snášet a přepeřuje 5 – 8 týdnů. Ve druhém snáškovém období nese méně vajec (udává se pokles počtu vajec až o 20%), ale větších (o cca 5 – 8 %).

Jak často slepice snáší vejce?

Nejlepší nosnice snese vajíčko denně, většinou snáší ale obden, přičemž je v zimě období, kdy nese minimálně. Sedmihlavé hejno v nejlepší kondici nám může dát týdně 40 – 49 vajec. Také se říká, že slepice snese 150 – 180 vajec ročně.

Která slepice nejvíc snáší?

Rhode islandské červené slepice jsou vyhodnoceny jako jedny z nejtišších vůbec a zároveň nejvíce snášejících. Snesou za rok přibližně 250 vajec, a tak není divu, že mezi chovateli patří k velice oblíbeným.

Jak vysoký plot pro slepice?

Stručně lze napsat, že vhodná je výška od 1 do 2 metrů. Záleží na plemeni slepic, lehčí slepice snadněji přeletí, a tak potřebují vyšší plot. A nebo můžete horní část plně zastřešit, máte tak i jistotu, že se vám na zvířata nedostanou třeba kuny a dravci, kteří bohužel představují časté nebezpečí.

Jak zvýšit nosnost slepice?

Drcené skořápky

To, že mají příznivé účinky na snášku vajec ví i chovatel začátečník. Do koše prázdné skořápky určitě nepatří. Vajíčková skořápka je bohatá na vápník, forfor a další látky, které se v těle slepičky rozloží tak dokonale, že zvýší její snůšku.

V jakou denní dobu snáší slepice?

Denní doba snášky

Slepice snáší od 5 do 15h, s vysokým podílem vajec snesených kolem 9h ranní. Krůty snáší celý den s nejvyšším podílem vajec snesených v dopoledních hodinách. Kachny začínají snášek kolem 2h ranní a končí mezi 8 a 9h. Husy snáší převážné množství vajec v časných ranních hodinách mezi 2 a 6h.

Kdy začne slepice snášet vajíčka?

Obvykle nosnice zcela přestanou snášet vejce nejpozději v sedmém roce věku. Počítejte s tím, že s každým rokem se produkce vajec o něco sníží. Nejvíce jich můžete očekávat v prvním roce života poté, co nosnice začne kolem 20. týdne života snášet první vejce.

Kdy začínají slepice snášet vajíčka?

Začátek období snášky a tedy období, kdy se kuřičky stanou nosnicemi, se liší plemeno od plemene. Některé kuřičky vám tedy začnou snášet v 18. týdnu, jiné si dávají na čas a první snáška nastává až v týdnu dvacátém.

Které slepice mají největší vejce?

Jedna ze slepic chovatelky Jitky Korbačkové z Kahova u Prachatic snesla 13. března 2009 rekordně velké vejce. Vajíčko je vysoké 100,06 mm, obvod má 250 mm a váží 200 g. Vejce bylo zaregistrováno do České databanky rekordů a kuriozit 4.

Jaké slepice na vajíčka?

Sussexky. Také sussexky patří se schopností snášet až 250 vajec ročně mezi nejlepší nosnice, které můžete mít ve svém chovu. Skořápky vajec nemají jednotné zbarvení, mohou mít krémový odstín až poměrně sytě hnědou barvu. Na čem si kromě hromady vajec pochutnáte je jejich maso, chuťové je opravdu výborné.

Jaký výběh pro slepice?

Obecně se udává, že jedna slepice by měla mít 4-10 m2 volného prostoru. Vždy však záleží na samotném chovateli, jaké má možnosti. Čím větší slepičí výběh vytvoříte, tím samozřejmě lépe. Výška ohrady pro slepice by se měla být minimálně 1m, ale záleží na plemeni slepic.

Jak velký výběh pro 5 slepic?

Menší kurník pro 5 slepic nedoporučujeme, aby se v něm holky nemačkaly, ale zároveň by kurník pro slepice neměl být ani o moc větší, aby v něm bylo drůbeži příjemně i v chladném počasí. Při plánování kurníku však počítejte také s výběhem, který by měl mít výměru minimálně 20m2.

Čím nikdy Nekrmit slepice?

Fuj, to mi nedávej

  • Shnilé kusy. Slepice obvykle nejvíce touží po tom, co nesmějí. …
  • Šlupka. Ovoce a zeleninu s tuhou šlupkou nakrájejte nebo rozlamte, třeba u dýně. …
  • Staré pečivo. Krmit starým pečivem vaše slepice sice dobré není, ale je to normální a běžný jev. …
  • Obilí. Vyhýbejte se obilí, které má ostré špičky, jako např.

Co nesmí slepice?

Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.

Kdy nejlepe koupit slepice?

Všichni chovatelé – prodejci drůbeže jsou na jaro připraveni více než v zimě. K dostání obvykle bývají všechna chovaná plemene slepiček a jejich nákup je tak pro budoucí chovatele mnohem snazší a dostupnější. Na jaře bývají i přijatelnější ceny, neboť kuřiček je na trhu opravdu velké množství.

Jak začlenit nové slepice?

Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.

Jak poznám že slepice začne snášet?

Slepice začne být velmi neklidná, bude hledat místo, kde by se ukryla a začala snášet vajíčka. V kurníku začne vyhledávat tmavší a klidný prostor. Dostane se jí častější pozornosti od kohouta. Jakmile ji budete chtít pohladit nebo vzít do náruči, přikrčí se k zemi.

Kdo snáší bílé vejce?

Bílých slepic se chová výrazně méně, proto běloučkých vajec není tolik jako hnědých. A jaká že slepička vás tím bílým vajíčkem obdaruje? Lohman bílý. Lohmanka vám při velmi nízké spotřebě krmiva snese až 330 ks bílých vajíček během celého roku, tedy i v zimních měsících.

Které slepice snáší modré vajíčka?

Araucana (araukana)

Bezocasé slepičky, jejichž předky byly slepice chované indiány v oblasti Araucanía v Chile. Snášejí modrá, zelená či modrozelená vejce. Modrou barvu vajec a licousy získaly Araucany pravděpodobně od bažantů, jejichž vejce jsou hnědá, skvrnitá, ale i olivová.

Které slepice snáší barevná vajíčka?

Slepice původně indiánského plemene arakauny snesou denně jedno tyrkysově zbarvené vajíčko. Navíc jsou podle Horkého zajímavé také svými péřovými ozdobami a tím, že nemají ocasy jako ostatní plemena slepic. Chovatelů této drůbeže, která pochází z Chile v jižní Americe, není ale v České republice mnoho.

Co obnáší chov slepic?

Dobré bydlo. Slepice potřebují výběh, nejlépe zatravněný a osázený stromy, aby měly podle potřeby sluníčko i stín. Doporučuje se 10–25 metrů čtverečních výběhové plochy na jednu slepici. Nezapomeňte ani na kurník, chrání především v noci před případnými nájezdy predátorů.

Co zasadit ke slepicím?

Na některých místech jsou rozestupy stromů a keřů větší, aby pod nimi mohly růst kopřivy, kostival, čekanka, vojtěška, jetel, svízel, šťovík, pampelišky a řada dalších bylin, které slouží jako pastva pro drůbež.

Co mají nejradeji slepice?

Základem je pestrá strava

Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.

Co mají nejraději slepice?

Základem jídelníčku slepice (nosnice) by měla být krmná suchá směs nebo šrot (směs drcených obilovin/luštěnin/zrnin/dalších přísad ve správném poměru). Šrot si lze doma udělat úplně od pídě, je potřeba si ale předem nastudovat, jaké množství čeho do něj patří, důležité je nezapomínat na bílkovinnou složku a vápník.