Jaké je nejlepší rozlišení fotoaparátu iPhone 14?

iPhone 14 Pro má jeden z nejlepších fotomobilů na světě hlavní fotoaparát s rozlišením 48 Mpx, světelnost f/1.5.

Jak zlepšit kvalitu fotoaparátu iPhone?

Pomocí funkce Upřednostnit rychlé pořizování snímků můžete upravit způsob zpracování obrázků – to vám umožní pořídit více fotografií, když budete rychle klepat na tlačítko spouště . Chcete-li tuto funkci vypnout, přejděte do Nastavení > Fotoaparát a vypněte volbu Upřednostnit rychlé pořizování snímků.

Jaké je nejlepší rozlišení fotoaparátu iPhone 14?

Jak nastavit Fotoaparát na iPhonu?

Nastavení fotek pomocí nástrojů fotoaparátu v iPhonu

 1. Otevřete aplikaci Fotoaparát.
 2. Klepnutím na displej zobrazte oblast automatického ostření a nastavení expozice.
 3. Klepněte na místo, kam chcete oblast ostření přesunout.
 4. Chcete‑li upravit expozici, přetáhněte nahoru nebo dolů u oblasti ostření.

V jakém formátu fotit na iPhone?

 • Přejděte do Nastavení > Fotoaparát.
 • Klepněte na Formáty.
 • Klepněte na Nejkompatibilnější. Toto nastavení je k dispozici jen na zařízeních, která mohou média ukládat do formátů HEIF a HEVC a která používají iOS 11 nebo novější.
 • Všechny nové fotky a videa teď budou používat formát JPEG, resp. H. 264.

Kolik Mpx má Širokouhly senzor 13mm u iPhone 14?

Hlavní foťák rozlišení nenavyšuje, zůstáváme na 12 Mpx.

Co je to HDR u fotoaparátu?

Režim HDR (High Dynamic Range) vám v aplikaci Fotoaparát pomůže pořídit perfektní záběry ve vysoce kontrastních podmínkách. iPhone pořídí rychle za sebou několik fotek s různým nastavením expozice a spojí je do jedné, na které bude ve světlech a ve stínech vidět víc detailů.

Jak zapnout HDR iPhone?

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch otevřete Fotoaparát. Klepněte na volbu HDR a zkontrolujte, jestli je zapnutá nebo nastavená na automatiku.

Jak změnit rozlišení fotky iPhone?

Na Nastavení aplikaci, přejděte dolů a vyberte Ložnice záložka. Klikněte na tlačítko formáty vyberte možnost a poté vyberte možnost Vysoká účinnost volba. Tato funkce uloží fotografie ve formátu souboru HEIC a zvýší rozlišení fotografie na iPhone.

Jak fotit s filtrem na iPhone?

Nativní aplikace Fotoaparát od Applu jich nabízí spoustu.

Filtr navíc můžeš přidat už v momentě, kdy fotíš, takže rovnou vidíš, jak bude fotografie s filtrem vypadat. Stačí v aplikaci fotoaparátu přejet prstem nahoru a vybrat ikonu se třemi kruhy.

Jak fotit makro iPhone?

Přejděte do Nastavení > Fotoaparát a pak zapněte volbu Ovládání režimu makro. Otevřete aplikaci Fotoaparát a přibližte se ke snímanému objektu. vypnete automatické přepnutí do režimu makro. Tip: Pokud se záběr rozmaže, můžete se od objektu mírně vzdálit nebo klepnutím na volbu 0,5× přepnout na ultraširokoúhlý objektiv.

Jak dlouho se nabije iPhone 14 do 50%?

Používání rychlého nabíjení u některých modelů iPhonu. Baterii iPhonu můžete za 30 minut nabít až na 50 procent.

V čem je lepší iPhone 14?

Srovnání iPhone 14 a iPhone 14 Plus

Ten má oproti svému předchůdci iPhonu 13 hlavně silnější baterii a lepší fotoaparát. Nabízí také speciální filmařský režim pro kvalitnější video. A v neposlední řadě se pyšní také čipem A15 Bionic, který jsme mohli vidět už u iPhonu 13 Pro a díky kterému je telefon o dost rychlejší.

Jak spravne nastavit HDR?

Pokud váš počítač a monitor podporují HDR, zapněte je, abyste mohli začít.

 1. Vyberte tlačítko Start a potom zadejte nastavení. Vyberte Nastavení > Systém > Obrazovka.
 2. Pokud máte k počítači připojeno více monitorů, pak nahoře zvolte obrazovku s podporou HDR.
 3. Zapněte možnost Používat HDR.

Jak nastavit HDR na iphone?

generace a iPhony modelové řady 12: Přejděte do Nastavení > Fotoaparát a pak vypněte volbu Chytrý HDR. Potom na obrazovce fotoaparátu klepnutím vypněte nebo zapněte volbu HDR.

Co je to HDR?

Zkratka HDR (High Dynamic Range) znamená vysoce dynamický rozsah. Někteří z vás ji budou znát hlavně z profesionálního fotografování, kde jde o proces zachycování obrazu. Konkrétně jde o zachycení většího rozsahu osvětlení a zastínění části snímku, které je mezi nejsvětlejším a nejtmavším bodem.

Jak zmenšit velikost fotografií?

Zmenšení velikosti souboru pomocí komprese obrázků

 1. Vyberte obrázky, které chcete zmenšit.
 2. V části Nástroje obrázku vyberte na kartě Formát ve skupině Upravit. možnost Komprimovat obrázky. …
 3. Vyberte možnosti komprese a rozlišení a pak vyberte OK. U obrázků, které se nebudou tisknout, je nejběžnější rozlišení Web (150 ppi).

Jak zvětšit velikost fotografie?

Pokud chcete změnit velikost obrázku, zadejte na kartě Nástroje obrázku – Formát ve skupině Velikost nové rozměry do polí Výška a Šířka. Pokud chcete změnit velikost obrazce nebo jiného objektu, zadejte na kartě Nástroje kreslení – Formát ve skupině Velikost požadované rozměry do polí Výška a Šířka.

Jak fotit dlouhou expozici iPhone?

Klepněte na tlačítko Live Photos v blízkosti horní části obrazovky. Zvolte Smyčka, Odrážení nebo Dlouhá expozice.

Jak fotit s iPhone 14 pro?

Jak fotí a točí nový iPhone 14 Pro? Přečti si, čím tě jeho objektivy dostanou

 • Rozlišení 48 megapixelů zachytí každý detail. …
 • Větší snímač pojme víc světla. …
 • Skvělé fotky pořídíš i za šera. …
 • Filmový režim pro YouTubery a filmaře. …
 • TrueDepth kameře neunikne jediný detail.

Jak správně nastavit fotoaparát v mobilu?

Při focení na slunci je nejlepší nastavit ISO na nejnižší hodnotu – například 50 nebo 100. Naopak, během zamračených dnů nebo v interiéru můžete použít vyšší citlivosti iSO, například 400 nebo 600, ale je lepší nepřekračovat hodnotu 800, protože to může způsobit celkový horší. výsledek a efekt fotografie.

Jak spravne Nabijet iPhone 14?

Optimálním způsobem je částečné vybití. Když udržujete nabití baterie mezi 30 a 80 %, zvyšujete její životnost. V ideálním případě začnete telefon nabíjet, když dosáhne přibližně 30 %, tedy dříve, než vás požádá o přechod do režimu nízké spotřeby. Odpojte jej při nabití na 80 až 90 %.

Jakou Nabijecku na iPhone 14?

K rychlému nabíjení potřebujete Kabel Apple USB-C/Lightning a jeden z těchhle adaptérů: 18W, 2 20W,2 29W, 30W, 35W, 61W, 67W, 87W, 96W nebo 140W USB-C napájecí adaptér Apple. Srovnatelný USB-C napájecí adaptér jiného výrobce, který podporuje napájení přes USB (USB-PD)

Co je lepší iPhone 13 nebo 14?

Pokud se rozhodujete mezi mobilními telefony Apple iPhone 13 Pro 128GB a Apple iPhone 14 Pro 128GB, pak je mobil Apple iPhone 14 Pro 128GB jasná volba – má celkově lepší parametry a také poměr cena/výkon!

Jaký je rozdíl mezi iPhone 14 pro a iPhone 14 pro max?

O trochu méně patrné jsou rozdíly další – na rozdíl od iPhonu 14 Pro je iPhone 14 Pro Max mnohem výkonnější z hlediska výdrže baterie, která bez nabití zvládne až 29 hodin. Stejně tak uvidíme (nebo spíš uslyšíme) rozdíl u hudby. Reproduktory iPhonu 14 Pro Max totiž vydávají kvalitnější zvuk.

Co je HDR iPhone?

Režim HDR (High Dynamic Range) aplikace Fotoaparát vám pomůže pořídit skvělé fotky scén s vysokým kontrastem. Na podporovaných modelech pořídí fotoaparát v iPadu rychle za sebou několik fotek s různým nastavením expozice a pak je vzájemně prolne.

Co je HDR u fotoaparátu?

HDR je zkratka anglického termínu High Dynamic Range (vysoký dynamický rozsah). Tímto termínem se popisuje metoda umožňující zachytit detail v nejsvětlejších a nejtmavších částech fotografie.