Jaká je nejrychleji rostoucí platforma sociálních médií?

TikTok je nejrychleji rostoucí sociální sítí s 3,3 miliardami stažení, překonal i nástup Facebooku a Instagramu.

Jaká sociální síť má nejvíce uživatelů?

Pojmenování pochází ze sociologického pojmu sociální síť – skupina lidí, která spolu udržuje komunikaci různými prostředky. V současnosti nejznámější a největší sociální sítí na světě je Facebook s více než miliardou registrovaných uživatelů (květen 2019).

Jaká je nejrychleji rostoucí platforma sociálních médií?

Jaké jsou všechny sociální sítě?

Sociální sítě lze rozdělit do několika kategorií:

 • Profilově založené sociální sítě Facebook, Baidu Tieba, VKontakte, LinkedIn.
 • Obsahově založené sociální sítě YouTube.com, Instagram, Snapchat, Last.fm, Pinterest.
 • Virtuální sociální sítě
 • Micro-blogovací sociální sítě
 • Komunikační služby.

Kolik lidí je na Instagramu?

Instagram je v posledních letech velmi výrazně rostoucí platformou a počátkem roku 2022 dosáhl celosvětově 2 miliardy uživatelů měsíčně.

Co místo Facebooku?

Shrnuto do tabulky

Co nahradit …. čím nahradit Čím spíše ne, ale možná to chce zkusit
Facebook Twitter Ello, Diaspora, Mastodont, Vero, Linkedin
Instagram Snapchat, Pinterest
Místo pro fotografie Fotky Google, Dropbox, OneDrive, 500px, DeviantArt, Behance, Dribble Flickr
Kalendář/Události Google Kalendář, Eventbrite, Doodle

Na co si dát pozor na sociálních sítích?

Časté je především vytváření falešných účtů oběti na sociálních sítích s jasným cílem oběť zesměšnit či jinak veřejně ponížit. Pachatel může také na vlastním účtu zveřejňovat texty a obrázky poškozující oběť. Asi nejnebezpečnější je, pokud se pachateli podaří získat přístup přímo k účtu oběti.

Jak se chovat bezpečně na sociálních sítích?

KYBEZ

 1. Používejte silná hesla. …
 2. Používejte rozdílná hesla pro rozdílné sociální sítě.
 3. Nastavte si bezpečnostní otázky pro autentizaci.
 4. Pokud máte sociální sítě na svém mobilu, ujistěte se, že vašemu zařízení bude dopřána stejná ochrana.
 5. Buďte opatrní při schválení přátelství. …
 6. Dávejte pozor na co klikáte.

Kdy je nejlepší dát fotku na Instagram?

Obecně nejlepší časy pro postování na Instagram jsou 2 hodiny ráno (ano, čtete správně), 8:00 – 9:00 ráno, a 17:00 odpoledne.

Kdy je nejlepší čas dát fotku na Instagram?

Univerzální nejlepší čas pro zveřejňování příspěvků na Instagramu je ve středu v 11 hodin dopoledne. Zjistili jsme, že uživatelé Instagramu nejčastěji interagují s obsahem v pracovní době uprostřed dne a uprostřed týdne.

Co je lepší Viber nebo Whatsapp?

Viber: svobodný sok WhatsAppu

Samozřejmě, že Viber ale není jen chatovacím klientem. S fialovou aplikací můžete kromě posílání klasických textových zpráv posílat i obrázky, videa, hlasové zprávy nebo si rovnou s dotyčným zavolat. Zprávy v chatu můžete samozřejmě libovolně mazat či editovat.

Jak nahradit Messenger?

Viber – freeware

Lze s ním volat, posílat SMS, fotografie, a to jak přes internet, tak mobilní síť. Po instalaci a registraci si aplikace zjistí, jaké kontakty používáte (musíte mít instalovaného klienta ve smartphonu či tabletu), a pokud i ony mají nainstalovaný Viber, potom s nimi automaticky umožní komunikaci.

Jaké je nebezpečí na internetu?

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití.

Jak se chovat na sociálních sítích?

Pokusíme se ale shrnout základní poučky pro bezpečné chování na sociálních sítích:

 1. Selský rozum je nejlepší prevence. Každá sociální síť má své zabezpečení. …
 2. Používejte nastavení soukromí …
 3. Omezte sdílení polohy. …
 4. Nepřijímejte všechny žádosti o přátelství …
 5. Používejte silné heslo. …
 6. Edukujte své okolí

Jaké nebezpečí hrozí na internetu?

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití.

Kdy Postovat v pátek?

V sobotu a neděli mezi 12:00 – 13:00.

Dále ve čtvrtek a v pátek mezi 13:00 – 16:00 a ve středu v 15:00. Dny jako sobota a neděle mají o 32 % vyšší odezvu než jiné dny, čtvrtek a pátek potom o 18 %. Co se týká časů, celkově vyšel jako nejvhodnější čas 9:00 ráno a dále 13:00 – 15:00 odpoledne.

Kdy je nejlepší dávat příspěvky na Facebook?

Podle analýzy je nejlepším dnem pro zveřejňování příspěvků na Facebooku úterý až pátek. Nejlepší doba je přitom 10:00 hodin ráno a 16:00 až 17:00 hodin odpoledne našeho času. Nejsilnějším dnem je obecně úterý. Naopak víkendu se podle doporučení ideálně vyhněte, protože v těchto dnech je zapojení uživatelů nejnižší.

Jak vybrat Hashtagy?

Ideální hashtag odpovídá obsahu fotografe a zároveň by měl patřit mezi ty používané. Hashtagy jsou rozšířené především v angličtině, ale musíte dbát na vaše cílové publikum, a pokud máte české fanoušky a sdílíte příspěvky česky, mělo by to platit také u hashtagů.

Kdo je majitel Viber?

Program byl vyvinut kyperskou společností Viber Media Ltd v roce 2010. V březnu 2014 ji koupila japonská nadnárodní společnost Rakuten, se sídlem v Tokiu. Ta zakoupenou společnost Viber v roce 2017 přejmenovala na Rakuten Viber.

Kdo vlastní WhatsApp?

Náš tým. WhatsApp založili Jan Koum a Brian Acton, kteří v minulosti v součtu pracovali 20 let ve společnosti Yahoo. Společnost WhatsApp se připojila k Facebooku v roce 2014, ale nadále funguje jako samostatná aplikace se zaměřením na služby pro posílání zpráv. Funguje rychle a spolehlivě, a to kdekoli na světě.

Co je lepší než WhatsApp?

Jako nejlepší náhradu WhatsAppu můžeme doporučit Telegram, který je na tom o trochu lépe a je WhatsAppu více podobný. Signal je zase lepší pro ty uživatele, kteří preferují hlavně anonymitu a své soukromí. Každopádně obě aplikace jsou lepší než WhatsApp, protože ten předává maximum možných informací Facebooku.

Co používat místo WhatsApp?

 • Telegram: nejbezpečnější na trhu. Pokud celý život používáte jen Facebook Messenger a WhatsApp, dříve třeba ICQ a Skype, pravděpodobně jste o Telegramu vždy jen slyšeli a nikdy jej nevyužili. …
 • Signal: rychle, jednoduše, bezpečně …
 • Zapomněli jsme na nějaký váš oblíbený messenger?

Na co si davat pozor na sociálních sítích?

Časté je především vytváření falešných účtů oběti na sociálních sítích s jasným cílem oběť zesměšnit či jinak veřejně ponížit. Pachatel může také na vlastním účtu zveřejňovat texty a obrázky poškozující oběť. Asi nejnebezpečnější je, pokud se pachateli podaří získat přístup přímo k účtu oběti.

Co nedělat na internetu?

Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému.

Kdy Postovat na LinkedIn 2023?

KDY JE NEJLEPŠÍ ČAS PRO PŘIDÁNÍ PŘÍSPĚVKU NA LINKEDIN? Uprostřed týdne mezi 17:00 – 18:00. Nejlepší dny pro přidávání příspěvků na LinkedIn jsou úterý, středa a čtvrtek v 7:00 – 8:00 hodin ráno, ve 12:00 nebo mezi 17:00 – 18:00.

Jak často Postovat na Facebook?

Za sebe vždy klientům doporučuji postovat příspěvky jednou za 2 až 3 dny. To tedy znamená zhruba 10 – 15 příspěvků měsíčně. Podle mě je to ideální četnost, která vaše fanoušky nezahltí, příliš je nezatíží, ale zároveň stále zajistí aktivitu na vašem profilu.

Jak vytvořit vlastní hashtag?

Vytvoření vlastního hashtagu je jednoduché, nejdříve se doporučuje udělat malý průzkum, zda zamýšlený hashtag už není používán. Stačí pouze napsat do vyhledávače konkrétní hashtag. Vlastní hashtag si vytvoříme tak, že před naše klíčové slovo vložíme symbol #.