Jaká je nejmenší velikost košíčků?

Vybírejte podle velikosti, kterou nosíte S, M, L) nebo klasické číslování podprsenek (např. 70C, 85B), které označují obvod podprsenky a velikost košíčků podprsenky. Nejmenší velikost podprsenky je obvykle 70A či XS. Většinou odpovídá velikost podprsenky na sport klasické konfekční velikosti, kterou běžně nosíte.

Co je po velikosti 75B?

75B je velikost, která by nejlépe seděla ženě s obvodem hrudníku asi 81 až 86 centimetrů ve výdechu a obvodem okolo 89 centimetrů přes prsa.

Jaká je nejmenší velikost košíčků?

Jak se pozna velikost prsou?

Budete k tomu potřebovat pouze krejčovský metr, kterým jednoduše změříte obvod přes prsa a pod prsy. Postupujte následovně: Změřte obvod hrudníku pod prsy, kde jsou prsa nejužší. Měření proveďte v centimetrech a měřítko přiložte pevně, ale ne příliš utaženě, aby nedošlo k deformaci prsů.

Jak zjistit velikost košíčků podprsenky?

Od obvodu přes prsa odečteme obvod podprsenky a výsledným rozdílem získáme velikost košíčku podle tabulky. Příklad: Pokud si klientka naměří pod prsy 84 cm a přes prsa 101 cm, bude postupovat následujícím způsobem: v první tabulce zjistí, že vhodný obvod podprsenky bude 75.

Kolik má mít žena podprsenek?

Horní limit neexistuje, minimum jsou podle odborníků alespoň 4 podprsenky. I to je však velká bída. Průměrně by ženy měly vlastnit alespoň osm podprsenek. Pravdou však je, že existují ženy, které mají šuplík s podprsenkami sice plný, ale ve skutečnosti z nich nosí pouze dvě.

Co je velikost 80C?

Naše podprsenky ve velikosti 80C odpovídají těmto mírám: obvod pod prsy v rozmezí 78-82 cm. obvod přes prsa v rozmezí 96-98 cm.

Co znamená velikost DD?

Košíček “D” označuje velká prsa

Tak třeba podprsenka s označením D a obvodem 65 je menší o rovné 4 velikosti od déčka označeného číslem 85! Pravdou je, že velikosti košíčků jako D nebo DD jsou průměrnou nejběžnější velikostí poprsí, kterou dennodenně vídáme na ulicích.

Jaké jsou velikosti prsou?

Velikost prsou

Velikost Velikost prsou (v cm)
A 12-14
B 14-16
C 16-18
D 18-20

Na čem závisí velikost prsou?

Nejdůležitější roli v tom, jakou velikost a tvar budou mít vaše prsy, hraje právě genetika. Vaše geny totiž ovlivňují hladinu hormonů, které působí na vaše prsní tkáň. Geny určují také hustotu prsů a pružnost vaší pokožky, která také ovlivňuje tvar prsů.

Jaké jsou velikostí prsou?

Velikost prsou

Velikost Velikost prsou (v cm)
A 12-14
B 14-16
C 16-18
D 18-20

Jaká je průměrná velikost prsou?

Česká republika se s uváděnou průměrnou velikostí D řadí mezi vnadnější země. Ženy žijící v Africe či asijských zemích mají průměrnou velikost košíčků A nebo B, zatímco v Británii, střední Evropě či Spojených státech je průměrná velikost C nebo D, v Austrálii pak C.

Jak vyrovnat velikost prsou?

Pokud se potýkáte s výraznější asymetrií poprsí, na kterou ani vhodný střih podprsenky nestačí, vyplňte prázdné místo v košíčku u menšího prsa vycpávkou, kterou seženete v každé galanterii. Prso tím zvednete a velikost poprsí dorovnáte.

Kdy vyhodit podprsenku?

Kdy se zbavit podprsenky?

 • Podprsenku vyhoďte ve chvíli, když se podprsenka natáhne natolik, že ji zapínáte na to nejtěsnější zapínání a stále je vám volná.
 • Když kostice podprsenky uniknou ze svého pouzdra.
 • Když je děravá nebo se začne párat.
 • Když se zlomí kostice podprsenky.
 • Pokud mají košíčky deformovaný tvar.

Co je velikost AA?

Toto britské číslování má ještě specifika v označení velikostí košíčků, které narůstají po 2,54 cm = 1 palci (AA, A, B, C, D, DD, E, F, FF, atd.) “

Co znamená písmeno u podprsenky?

Seznamte se s tabulkou velikostí

Písmeno (A–F) označuje velikost košíčku a odvozuje se od míry přes prsa. Číslice (70–85) značí míru pod prsy, tedy obvodu, která je klíčová. Zjednodušeně můžeme říci, že naměřený obvod 70 cm odpovídá dle tabulky také rozměru 70.

Co je za velikost 4XL?

Velikost označena písmenem

US XS 4XL
Obvod hrudníku v cm 84-86 146-152
Obvod pasu v cm 66-71 120-127
Obvod boků v cm 81-86 135-140
Délka rukávů v cm 84 95

Jaká je velikost S?

Velikost označena písmenem

US XS S
Obvod hrudníku v cm 79-81 84-89
Obvod pasu v cm 61-64 66-71
Obvod boků v cm 81-86 89-92
Délka rukávu v cm 80 81

Jaká je velikost prsou 3?

Není to tak dávno, co se nám tu rozjela velká diskuze o tom, jak vlastně muži číslují prsa. Znáte to: „Tyyy jo, ta má super trojky“! Kdo se v číslování podprsenek jen trochu vyzná, tak velmi rychle pochopí, že taková prsa téměř nikdy neodpovídají třetí velikosti košíčků – tedy velikosti C.

Jak udělat z malých prsou přednost?

Noste hluboké výstřihy!

Například šaty s výrazným průstřihem v oblasti dekoltu, budou mnohem více slušet ženě s malými ňadry. Příliš odhaleného bujného materiálu působí laciným a prvoplánovým dojmem. Pokud tedy s oblibou nosíte push-up podprsenky, zahoďte je. Nemusíte honit ňadra do výstřihu.

Co je dobré na růst prsou?

Zařaďte do jídelníčku potraviny bohaté na estrogen, respektive fytoestrogen. To je rostlinná látka s podobným složením jako hormon, který podporuje růst ňader. Místo brambůrků si do misky nasypejte semínka – lněná, slunečnicová nebo sezamová. Dobrou službu vám prokážou také luštěniny, sója a vajíčka.

Co kdyz mám jedno prso mensi?

Pamatujte však, že mít jedno prso větší (většinou to bývá to levé) není katastrofa. Žádné tělo není stoprocentně souměrné a rozhodně to nemusí znamenat nic špatného. Pokud máte obavy, poraďte se s lékařem, abyste vyloučili zdravotní potíže. Obecně ale platí, že rozdíly jsou nepatrné.

Co s oblečením které nenosím?

Staré oblečení, které už něco zažilo, můžete vyhodit do speciálního kontejneru na textil. Z těchto kontejnerů se oblečení protřídí a následně poputuje například na charitu, do second handů nebo se zrecykluje. Oblečení, které dáváte do kontejnerů, by mělo být vždy suché, čisté a zabalené v tašce nebo pytli.

Jak často prát?

Jak často byste měli prát své oblečení?

 1. Kalhotky a ponožky po každém použití.
 2. Podprsenky perte po každém třetím až čtvrtém použití.
 3. Cokoliv bílého a hedvábného je zapotřebí vyprat po každém nošení.
 4. Košile a halenky perte po každém nošení.
 5. Sportovní oblečení perte po každém nošení.
 6. Vesty se perou tak dvakrát za sezónu.

Co je za velikost XS?

Velikost označena písmenem

US XS S
Obvod krku v cm 36 39
Obvod hrudníku v cm 84-86 92-97
Obvod pasu v cm 66-71 74-79
Obvod boků v cm 81-86 89-94

Co je 34 za velikost?

Dámské

Velikosti XS S
Konfekční velikost 34 38
Výška postavy 160 164
Obvod hrudníku 82 – 86 88 – 90
Obvod pasu 66 – 68 72 – 74

Co je za velikost 158?

ŽENY

VELIKOST XS S
/ 32 34/36
VÝŠKA POSTAVY 152-158 158-164
OBVOD HRUDNÍKU 72-80 80-88
OBVOD PASU 52-60 60-68