Jak zkontrolovat výskyt štěnic?

Jedním z hlavních indikátorů výskytu je také trus štěnice domácí. V podstatě se jedná o její výměšek. Jsou to tmavohnědé až červenohnědé drobné “tečky”, které připomínají makové zrníčka. Přejdete-li po nich vlhkým hadříkem, zanechají červenohnědé skvrny, protože obsahují nestrávenou krev.

Co pomůže proti štěnicím?

Nejlepší volně prodejný přípravek na štěnice je sprej na štěnice Protect. Tento sprej byl speciálně vyvinutý na hubení štěnic a blech, což jsou velmi odolné druhy hmyzu. Výhodou tohoto postřiku na štěnice je to, že je pro štěnice toxický ještě 14 dnů po zaschnutí.

Jak zkontrolovat výskyt štěnic?

Kde kladou štěnice vajíčka?

Samičky štěnic kladou vajíčka nejčastěji do blízkosti postele, na chráněná místa jako jsou švy a spoje matrací, mezi pružiny, za čelo postele přiléhající ke zdi. Vajíčka najdete i ve štěrbinách mezi parketami, v prasklinách starého nábytku, za rámy obrazů.

Jak poznat výskyt štěnic?

Jak poznáme, že máme štěnice v bytě?

  1. První příznaky výskytu štěnic u vás doma jsou většinou štípance na těle. …
  2. Další stopou výskytu štěnic v bytě bývá jejich trus – malé černé tečky, které můžete objevit většinou v záhybech potahu matrace, na bílém prostěradle, …
  3. Nejjasnějším důkazem je samotný nález štěnice.

Jak poznat štěnice v posteli?

Bohužel se zatím štěnice vesele množí a brzy zamoří celý byt i okolí. Přítomnost těchto škůdců mohou odhalit také jejich svlečky nebo trus, který vypadá jako malé černé tečky a nejčastěji se nachází v blízkosti postele nebo jiného úkrytu štěnic. Jasným důkazem je pak nález uhynulého exempláře.

Jak se zbavit štěnic v posteli?

Je třeba použít vysoce koncentrované postřiky, vyvinuté speciálně na hubení štěnic. Tyto postřiky obsahují mix účinných látek, které se vzájemně doplňují, a štěnice opravdu zahubí. Nestačí ale zabít dospělé štěnice, je třeba zlikvidovat i jejich vajíčka a další vývojová stádia.

Jak vypadá kousnutí od štěnice?

Vypadají jako zarudlé pupínky bez viditelné stopy po vpichu. Okolí rány nepříjemně svědí a může také otékat. Štípance se objevují jednotlivě, ne v řadách či shlucích. Rány nejsou na těle pravidelně rozmístěné.

Jak často kouše štěnice?

Samotné zakousnutí trvá zhruba 5-10 minut a štěnice štípance provádí často i třikrát po sobě. Nemusíte o nich však vůbec vědět, jelikož při vpichu do rány putuje také anestetikum, díky kterému se bolest dostaví až o něco později.

Co mě v noci kouše?

KOMÁŘE lze vyloučit snadno, jejich bzukot v noci budí a štípou na odhalených místech těla. Postačí kontrola pokoje před spaním, síťka v okně nebo elektrický odpuzovač. Co se týče štěnic a blech, nejspolehlivější metodou určení původu štípanců je nalezení dospělého jedince, čili konkrétní štěnice nebo blechy.

Proč mám doma štěnice?

Stačí, abyste si přivezli jedinou samičku, a ta už se postará o založení celé kolonie. Klade totiž až 5 vajíček denně. Štěnice se k vám domů mohou dostat mnoha různými způsoby. Jsou schopné vyšplhat po fasádě, šíří se z okolních bytů, ale můžete si je donést také z hromadné dopravy nebo spolu se starším nábytkem.

Co dělat po postřiku proti štěnicím?

Likvidace štěnic

Při rozsáhlém zamoření vás odborník na dezinsekce navštíví celkem třikrát. Zásah proti štěnicím trvá přibližně hodinu. Po zaschnutí postřiku se můžete vrátit a prostor bez omezení využívat. Ošetřené plochy neomývejte ani neutírejte.

Kde se schovávají štěnice?

Ve dne se obvykle schovávají ve svých úkrytech (za nábytkem, v matracích a lůžkovinách či v různých škvírách), v noci však vylézají ven a sají lidskou krev. V některých případech mohou ale parazitovat i na dalších teplokrevných živočiších, jako jsou psi, kočky nebo dokonce i ptáci.

Jak se přenáší štěnice?

Štěnice se mohou aktivně šířit oblečením, ložním prádlem, v zavazadlech, když lidé cestují, v palivovém dřevu, starém nábytku.

Jak dlouho působí postřik na štěnice?

Postřik účinkuje dlouhodobě. Během prvního měsíce ještě můžete najít živé štěnice zasažené insekticidem, který je do dvou dnů zahubí. Přibližně za čtyři až šest týdnů se musí postřik zopakovat. Napadají vás další otázky, které souvisí se štěnicemi v bytech a jejich likvidací?

Jak rychle se šíří štěnice?

Štěnice domácí sají krev asi 2 krát za týden. Bodají nejčastěji na místech, která nemají lidé při spaní přikryta: na obličeji kolem očí, na pažích, zádech apod. Každá štěnice bodne vždy 3krát krátce za sebou, žertem se říká, že má snídani, oběd a večeři.