Jak zjistím, zda byl můj katalyzátor odcizen?

Měli byste si rozhodně ověřit, zda auto není kradené. To si lze za příslušný poplatek zjistit např. u společností CEBIA http://www.cebia.cz/. Zda auto není kradené lze orientačně ověřit také na internetových stránkách Ministerstva vnitra ČR, kde je databáze odcizených aut http://www.mvcr.cz/patrani/vozidla/index.html.

Jak zjistit funkčnost katalyzátoru?

Vadný katalyzátor se nejčastěji projevuje těmito způsoby:

 1. Výfukové plyny jsou cítit po zkažených vejcích.
 2. Dochází k potížím při startování vozidla.
 3. Výkon motoru bývá nižší. Na vině však může být také špatná lambda sonda.
Jak zjistím, zda byl můj katalyzátor odcizen?

Jak se pozná špatný katalyzátor?

Jak se projevuje ucpaný katalyzátor

Nejprve za volantem pocítíte horší/gumovější odezvu na plyn, ale také celkově menší dravost a výkon motoru. Zároveň stoupne i spotřeba paliva. Ucpaný katalyzátor poznáte i podle “vůně“ linoucí se z koncovky výfuku.

Jak dlouho vydrží katalyzátor?

Životnost katalyzátoru u nového vozidla se odhaduje minimálně na 128 000 km. Závisí však také na stylu používání automobilu – časté studené starty a krátké trasy, kdy se katalyzátor dostatečně neohřívá, mohou jeho životnost snížit. Cena katalyzátorů se odvíjí od velikosti a výkonu motoru.

Jakou funkci má při reakci katalyzátor?

Katalyzátor je látka, která po přidání do reakční směsi zvýší rychlost reakce a sama při tom není spotřebována. Katalyzátory obvykle zvyšují rychlost reakce tím, že sníží její aktivační energii, nebo tím, že změní mechanismus jejího průběhu.

Jak se pozná špatný výfuk?

Hučení z motoru, které mění svůj tón při zvyšování otáček motoru, a bouchání při přeřazování rychlostí. Děje se to při poškozeném tlumiči výfuku, nebo pokud systém ztratil svou těsnost. Zápach výfukových plynů v kabině auta. Tento fenomén je způsoben opotřebením těsnících prvků.

Co se stane když se odpoji lambda sondy?

Pokud je lambda porouchaná a ŘJ to signalizuje kontrolkou, tak její dodatečné odpojení pravděpodobně nic nezmění a tudíž nic neřeší. Zásahy lambda sondy ovlivňují bohatost směsi a tedy výsledný obsah kyslíku ve spalinách. Pokud přestane fungovat, tak se dostanou ke slovu výrobcem přednastavené hodnoty.

Proč se krade katalyzátor?

Podle zjištění Lidových novin zloději letos ukradli už přes pět desítek katalyzátorů, škoda se blíží milionu. Zloději mají prostřední část výfuku v oblibě především proto, že v keramické vložce obsahuje drahé kovy rhodium, platinu a palladium. Za ně české a moravské sběrny vyplácejí od několika stokorun po tisíce.

Jak dlouho vydrží výfuk?

Originální výfuková soustava může majiteli vozu vydržet klidně i 10-15 let. Má totiž vysoce kvalitní antikorozní ochranu. Avšak aby majitel vozu této životnosti dosáhl, musí bojovat s řadou faktorů. Životnost výfuku ve velkém ovlivňuje počasí.

Co se stane kdyz upadne výfuk?

Takže když vám upadne výfuk, začne něco příšerně mlátit na podvozku nebo začnou pískat a vibrovat brzdy, smíte s tím dojet aspoň domů nebo do servisu, ale rozhodně to není stav, ve kterém by mohlo být auto dlouhodobě provozováno.

Jak vyradit lambda sondu?

Novější vozy mají dvě lambda sondy a to regulační a diagnostickou. Regulační sonda, která okamžitě reguluje palivovou směs je umístěna před katalyzátorem. Druhá, tzv. diagnostická sonda je umístěna za katalyzátorem a vyhodnocuje množství škodlivin, které vychází z výfukového potrubí.

Jak odstínit lambda sondu?

Univerzální adaptér pro odstínění lambda sondy. Rovný, 0 stupňů. Používá se pro výfuky bez katalyzátoru k odstínění lambda sondy a tudíž vyhnutí svítící kontrolky na palubních přístrojích.

Jak dlouho trvá výměna katalyzátoru?

Po výměně musíme zkontrolovat paměť závad příslušným diagnostickým nástrojem. Doba opravy v rozmezí 0,5 až 3 hodiny podle typu vozu a případné koroze.

Jak zabezpečit katalyzátor?

Je užitečné vědět, že můžete snadno chránit katalyzátor před krádeží. Nejlepší je zaparkovat v uzavřené garáži nebo na hlídaném parkovišti, případně umístit auto přímo pod dům. Horší je to s lidmi žijícími v činžovních domech, ne vždy mají výhled z okna na auto.

Čím zalepit výfuk?

Od: Do:

 • SONAX.
 • Liqui Moly.
 • Versachem.
 • Amtra.
 • Bosal.
 • Presto.
 • Loctite.
 • FA1.

Jak poznám že motor jede na tři válce?

Poznáš to relativně lehce, zvuk kraktorovější, v nízkých otáčkách neklidný běh, samozřejmě nižší výkon. Ono je to také závislé od počasí.

Co se stane když odpojím lambda sondu?

Zásahy lambda sondy ovlivňují bohatost směsi a tedy výsledný obsah kyslíku ve spalinách. Pokud přestane fungovat, tak se dostanou ke slovu výrobcem přednastavené hodnoty.

Kdy měnit lambda sondu?

Pokud si všimněte některých z následujících příznaků, může být zapotřebí kontrola lambda sondy:

 • Nepravidelný chod škrticí klapky na volnoběh.
 • Drsné zvuky vycházející z motoru.
 • Vysoká spotřeba paliva a špatný výkon.
 • Neúspěch při zkoušce emisí
 • Černý kouř a uhlík okolo výfuku.

Jak funguje odstínění lambda sondy?

Tento mechanický adaptér v podstatě odstíní lambda sondu tak, že stále čte údaje o výfukových plynech, ale posune lambda sondu dál od přímého průtoku výfukových plynů. Řídící jednotka si tak myslí, že se mezi lamdami nachází omezení, stejně jako kdyžby byl mezi nimi katalyzátor.

Co se stane po odstranění katalyzátorů?

Znečišťování ovzduší: Katalyzátory jsou konstruovány k odstranění škodlivých látek z výfukových zplodin, přičemž některé jich dokáží odstranit až 90 /. Pokud je ale katalyzátor odstraněn, dostávají se tyto látky do vzduchu a následně je dýcháme všichni.

Čím to může být Když jede auto na tři válce?

Může to bejt svíčka, malej tlak ve válci, špatně seřízeny ventily, kabel, cívka, vstřikovač…..

Co dělat když auto jede na 3 válce?

Může to být zapalovací modul , kabely, svíčka, ale taky to mužou být totálně podpálené ventily a klidně i propálený píst. Nejprve zjistit jestli na tom válci , který nejde, hází svíčka jiskru. Od toho se pak bude odvíjet oprava.

Jak odstranit lambda sondu?

Obecně se vůbec nedoporučuje lambda sondy čistit manuálním způsobem, ani chemicky v případě demontáže. Jedinou cestou jsou speciální přidané čistící chemie do paliva, které postupně lambda sondu tzv. opláchnou, rozpustí nánosy a tím jí vyčistí, aniž by chemie ublížila správné funkčnosti lambda sondy.

Jak změřit lambda sondu?

Lambda sondu zkontrolujete tak, že zkontrolujete napětí u vedení signálu (obvykle černé barvy). Za normálních podmínek, po zahřátí motoru a za běžného chodu, byste měli naměřit mezi 0,1 až 0,9 V cca 2krát za sekundu při 2 000 ot/min.

Jak vyndat lambda sondu?

Demontáž lambda sondy si usnadníte použitím speciálního nástrčkového klíče. V katalogu zkontrolujte správnou aplikaci, podobné aplikace mohou mít jinou reakční dobu, nemusí být stejné. Na závit nové sondy aplikujte mazivo, usnadníte si montáž a pozdější demontáž.

Proč se vykupují katalyzátory?

Katalyzátor přeměňuje jedovatý oxid uhelnatý a oxidy dusíku na neškodný oxid uhličitý a dusík. Obsahuje vzácné drahé kovy jako je Platina, Rhodium, Palladium a to je důvod, proč byste k nám katalyzátor nebo DPF filtr měli přivézt.