Jak získám starý obsah webu?

web.archive.org – všechny weby od roku 1996 Účinnou pomůckou pro hledání starého obsahu je webový archiv https://web.archive.org. Provozuje ho nezisková organizace Internet Archive, která usilujeo uchování nejrůznějších knih, hudebních nahrávek, filmů a také webů.

Jak zobrazit starší verzi webové stránky?

Obnovení starší verze

 1. Na počítači otevřete nové Weby Google.
 2. Vpravo nahoře klikněte na Více. Historie verzí.
 3. Na postranním panelu klikněte na Rozbalit podrobné verze .
 4. Vyberte starší verzi, kterou chcete obnovit.
 5. Vlevo nahoře klikněte na Obnovit tuto verzi. Obnovit.
Jak získám starý obsah webu?

Jak najít staré webové stránky?

Dnes se počet internetových stránek v archivu pohybuje za hranicí 150 bilionů a dál roste. Vyhledávání je naprosto jednoduché. Na hlavní stránce archivu www.archive.org zadejte do okna WayBackMachine adresu webu, jehož historické verze si chcete prohlédnout.

Jak zjistit datum publikování webové stránky?

Pokud jde o statickou stránku, dá se zjistit datum úpravy dokumentu. Ve Firefoxu: Pravý klik do prázdného místa na stránce – View page info (popř. český ekvivalent) a zobrazí se okno s vlastnostmi HTML dokumentu, kde je i datum úpravy. U dynamicky generované stránky bude dnešní.

Kde je možné najít webové stránky které již neexistují?

Používáte-li internetový prohlížeč Firefox nebo Chrome, můžete si do něj nainstalovat rozšíření nazvané Wayback Machine, které vám v tomto případě může pomoct. Pokud totiž stránka již neexistuje, rozšíření se podívá do databáze archivu webových stránek a zkontroluje, zda se v něm požadovaná stránka náhodou nevyskytuje.

Jak zjistit informace o webové stránce?

Další informace o webové stránce

 1. Zadejte do Googlu vyhledávací dotaz.
 2. Za adresou URL výsledku vyhledávání vyberte ikonu možností .
 3. V části Zdroj vyberte možnost Další informace o této stránce.
 4. V závislosti na dostupných informacích se na této stránce mohou zobrazit dvě sekce: Informace o zdroji. Informace o tématu.

Kde najdu ulozene stranky Google?

Zobrazení, smazání nebo sdílení uložené stránky

 1. V zařízení Android otevřete Chrome .
 2. Vpravo nahoře klepněte na ikonu možností Stažené soubory. Pokud se adresní řádek nachází v dolní části obrazovky, přejeďte po něm prstem nahoru. …
 3. V seznamu uložených souborů vyhledejte požadovanou stránku. Zobrazení: Klepněte na stránku.

Jak najít smazanou stránku?

Nástroj Wayback Machine zpřístupňuje webový archiv, který tvrdí, že obsahuje přes 400 miliard webových stránek. Tak lze získat přístup ke stránkám, které už neexistují anebo jsou skryté. Pokud se snažíte otevřít už neplatný odkaz, nástroj jej porovná s vlastní databází a zjistí, zda je adresa URL uložena v archivu.

Jak zjistím kdy byl článek napsán?

Řada webů (ale zdaleka ne všechny) má datum vzniku nebo poslední úpravy článku uvedeno ve zdrojovém kódu – v meta tagu v hlavičce nebo ve scriptu na konci kódu.

Jak vyhledávat informace na internetu?

Pod nápisem Google najdeš obdélník, kterému se říká vyhledávací řádek. Do něj napiš, co chceš hledat, a zmáčkni klávesu ENTER nebo klikni na tlačítko „Hledat Googlem“. Vyhledávač bude chvilku pracovat a potom ti zobrazí stránku se seznamem odkazů na ty webové stránky, na kterých se objevují tvá zadaná slova.

Jak změřit návštěvnost webu?

Návštěvnost webu zjistíte nejsnadněji pomocí Google Analytics. Jedná se o bezplatný nástroj společnosti Google, u kterého stačí vytvořit účet, vložit na web měřící kód, nastavit vše k obrazu svému a pak jen stačí sledovat statistiky. Více informací najdete v článku o nastavení Google Analytics.

Jak ve webovém prohlížeči Poznáte že se opravdu nacházíte na stránce na kterou se chcete připojit?

Když však místo „http“ uvidíte „https“ (a ikonu zámku), znamená to, že je stránka zabezpečená. Webové stránky, které v adrese mají https a v adresním řádku ikonu visacího zámku, jsou zašifrované a používají SSL protokol, který tvoří ochrannou vrstvu v síti v komunikaci mezi uživatelem a serverem.

Jak stáhnout obsah webu?

Stažení stránky z Chromu k přečtení offline

 1. V počítači spusťte Chrome.
 2. Přejděte na požadovanou stránku.
 3. Vpravo nahoře klikněte na ikonu možností Další nástroje. Uložit stránku jako.
 4. Vyberte, kam chcete stránku uložit.
 5. Klikněte na tlačítko Uložit.

Kde jsou uložené záložky Google Chrome?

Vyhledání záložky

 • V počítači spusťte Chrome.
 • Do adresního řádku zadejte @bookmarks .
 • Stiskněte tabulátor nebo mezerník. V návrzích také můžete kliknout na Vyhledat záložky .
 • Zadejte klíčová slova pro požadovanou záložku.
 • Vyberte v seznamu záložku.

Jak obnovit smazanou historii internetu?

Přihlaste se ke svému účtu Google a otevřete Export dat Google. Odtud přejděte dolů a zaškrtněte políčko vedle chróm. Můžete kliknout na „Všechna data Chrome zahrnuta“, abyste viděli, jaká data jsou zahrnuta ve vaší záloze, pokud chcete pouze historii procházení, můžete zrušit výběr ostatních možností.

Jak vratit smazané zprávy?

Pro obnovení ztracených SMS zpráv z Android zařízení můžete použít speciální utility. Mezi známé počítačové programy patří například Dr. Fone for Android, FoneLab pro Android, Coolmuster Android SMS + Contacts Recovery, FonePaw Android Data Recovery a mnoho dalších.

Jak zjistit rok vytvoření webové stránky?

Postupujte takto:

 1. Do Googlu zadejte dotaz, kterým stránku najdete. …
 2. Odkazem Pokročilé vyhledávání vpravo od vyhledávacího pole otevřete formulář rozšířeného hledání.
 3. V poli Datum zvolte minulý rok a spusťte nové hledání tlačítkem Vyhledat Googlem vpravo nahoře.

Jak ověřit pravost videa?

V případě ověřování původů videí je nutné vyhledat původní video pomocí klíčových slov, která odpovídají obsahu videa, případně podle názvu souboru s videoobsahem. Pomoci může také nástroj CitizenEvidence od Amnesty International, který dokáže zkontrolovat autenticitu videa na YouTube.

Jaký je nejlepší vyhledávač?

A začneme vyhledáváním. V tom je Google pochopitelně nejlepší, ale najde se i použitelná konkurence. DuckDuckGo je jasnou náhradou, protože je to nejúspěšnější anonymní vyhledávač, který funguje i v češtině a vyhledává na českých stránkách.

Jak zvýšit návštěvnost webových stránek?

Návštěvnost webu: 7 možností, jak ji zdarma zvýšit

 1. Tvořte zajímavý obsah. …
 2. Vyhrajte si s titulky a meta popisky. …
 3. Optimalizujte, ale klíčová slova používejte s citem. …
 4. Sdílejte obsah na sociálních sítích. …
 5. Zapojte se do diskuzí …
 6. Získávejte zpětné odkazy. …
 7. Budujte databázi e-mailů

Jak zjistit návštěvnost webu konkurence?

O konkurenčním webu můžete zjistit plno informací. Překvapivě mnoho a to pomocí služby Similarweb.com. Návštěvnost můžete v některých případech odhalit také pomocí služby Toplist.cz nebo Netmonitor.cz.

Jak poznat důvěryhodný web?

Dá se zjistit informace o datu poslední aktualizace? Pokud web nebyl delší dobu aktualizován, může to být signálem, že jde o starý neudržovaný web nebo že za ním nestojí důvěryhodná organizace. Pokud není možné dohledat informaci o aktualizaci konkrétní stránky, je lépe považovat zdroj za nedůvěryhodný.

Proč se mi nenačítají některé stránky?

Jestliže se vám nenačítá pouze jedna konkrétní stránka, může se jednat o výpadek konkrétní webové stránky nebo chybu zařízení, ze kterého jste stránku navštívili.

Jak stáhnout celý web?

Stažení stránky z Chromu k přečtení offline

 1. V počítači spusťte Chrome.
 2. Přejděte na požadovanou stránku.
 3. Vpravo nahoře klikněte na ikonu možností Další nástroje. Uložit stránku jako.
 4. Vyberte, kam chcete stránku uložit.
 5. Klikněte na tlačítko Uložit.

Jak zkopírovat celý web?

Umístěte kurzor na začátek stránky, kterou chcete zkopírovat. Klikněte na a přetáhněte kurzor do dolní části stránky, kterou chcete zkopírovat. Stiskněte ctrl+C na klávesnici.

Jak obnovit lištu záložek?

Pokud jste pro rychlý přístup ke svým oblíbeným záložkám používali lištu záložek a lišta vám nyní zmizela, možná jste vypnuli její zobrazování. Jak jeji zobrazování opět zapnout: Klikněte pravým tlačítkem myši na lištu navigace kamkoli mimo textové pole a z kontextové nabídky zvolte Lišta záložek.