Jak poznám, že mám v posteli štěnice?

To, že se v bytě vyskytuje nevítaný host v podobě štěnice, lze zaručeně poznat i podle dalších projevů:stopy krve na povlečení – krev od pokousání,černé tečky v posteli – trus štěnic,svlečky (exuvie) nymf – svlékají je během vývoje,vajíčka a mrtvé štěnice v okolí postele,More items…

Jak poznat že jsou doma štěnice?

Štěnice sají krev jen v noci, proto je přes den v bytě neuvidíte. Pokud lezou štěnice v bytě i ve dne, znamená to že jsou už opravdu silně přemnožené. První příznaky výskytu štěnic u vás doma jsou většinou štípance na těle. Dost často jim lidé nevěnují pozornost, protože můžou vypadat jako štípance od komára.

Jak poznám, že mám v posteli štěnice?

Jak se poznají štěnice?

Štěnice domácí

Svým vzhledem připomínají jadérko jablka. Dospělí jedinci mají plochý tvar těla světlehnědé až červenohnědé barvy. Přes den se skrývají v lidských obydlích a v noci, kdy jsou aktivní, sají na lidech krev. Za svůj život naklade štěnice 200 – 500 vajec, které jsou nejčastěji přichyceny na nábytku.

Jak vypadají kousance od štěnic?

Kousance od štěnic vypadají jako zarudlá místa nebo pupínky, někdy s tmavším bodem uprostřed. Štěnice kouše na krku, předloktích, nohou, téměř vždy na místě, které není přikryté peřinou ani schované pod oděvem. Kousance někdy bývají v téměř rovné řadě za sebou nebo ve shluku, jak štěnice při sání krve popolézá.

Kde se schovávají štěnice?

Ve dne se obvykle schovávají ve svých úkrytech (za nábytkem, v matracích a lůžkovinách či v různých škvírách), v noci však vylézají ven a sají lidskou krev. V některých případech mohou ale parazitovat i na dalších teplokrevných živočiších, jako jsou psi, kočky nebo dokonce i ptáci.

Co zabíjí štěnice?

Na stádium Vajíčka je potřeba k spolehlivému zničení teplota 60°C a více. Na druhou stranu štěnice vystavená nízké teplotě – 20 °C hyne ve všech stádiích. Bohužel docílit takovýchto teplot v našich podmínkách není lehké. Proto se pro likvidaci štěnic v textiliích používá přeprání v pračce či sušičce.

Jak se zbavit štěnic v posteli?

Je třeba použít vysoce koncentrované postřiky, vyvinuté speciálně na hubení štěnic. Tyto postřiky obsahují mix účinných látek, které se vzájemně doplňují, a štěnice opravdu zahubí. Nestačí ale zabít dospělé štěnice, je třeba zlikvidovat i jejich vajíčka a další vývojová stádia.

Jak najít štěnice v bytě?

Hlavní způsob, jak poznat štěnice v bytě, je podle jejich trusu. Ten vypadá jako shluky malých černých teček, nejčastěji ho najdete v blízkosti postele a když ho namočíte, tak se rozpije.

Jak se zbavit štěnic v postelí?

Je třeba použít vysoce koncentrované postřiky, vyvinuté speciálně na hubení štěnic. Tyto postřiky obsahují mix účinných látek, které se vzájemně doplňují, a štěnice opravdu zahubí. Nestačí ale zabít dospělé štěnice, je třeba zlikvidovat i jejich vajíčka a další vývojová stádia.

Jak vypadají malé štěnice?

Štěnice jsou malé, ploché s oválným tělem. Nemají křídla. Dospělci sice mají zbytky křídel, ale nejsou plně rozvinutí aby je funkčně mohli využívat. Dospělci jsou hnědé barvy, po krmení hnědo červené od nasáté krve.

Jak zničit štěnice?

Spolehlivým způsobem jak zabít štěnici je vystavit ji vysokým nebo nízkým teplotám. Štěnice žijí při pokojových teplotách, nejideálnější kolem 25°C.

Co dělat když mám doma štěnice?

Štěnice je prakticky nemožné zlikvidovat svépomocí. Je proto třeba zavolat odborníky na dezinsekci, kteří mají s hubením těchto škůdců zkušenosti. I profesionálové vás upozorní, že bude třeba minimálně dvou návštěv (druhá zhruba po měsíci).

Jak se do domu dostanou štěnice?

To jsou často ubytovny a také pronajaté byty, které bohužel také slouží jako ubytovny. Tohoto problému nejsou ušetřeny ani hotely a to ani ty nejluxusnější. Z toho plyne, že štěnice si můžete domů přivést v zavazadlech například z ubytovacího zařízení z dovolené nebo ze služební cesty.

Jak najít hnízdo štěnic?

„Hnízda“ štěnic se dají dobře dohledat, protože se jedná o hmyz, který žije v koloniích a zanechává za sebou výrazné stopy. Těmi jsou tmavé výkaly, svlečky (exuvie) a vajíčka. Při aplikaci insekticidů, otřesech nebo ostřejším světle kolonie své útočiště opouštějí.