Fungují paralyzéry i přes oblečení?

Absolutně! Paralyzéry jsou navrženy tak, aby byly 100% efektivní i přes běžné oblečení a dokonce i přes kožené věci.

Co způsobuje paralyzér?

Každý paralyzér má na konci dvě nebo více elektrod, které uzavírají elektrický obvod. Po stisknutí spouště a přiložení elektrod na tělo útočníka (oblečení nemá na výboj vliv) vniká proud do svalů, nervového systému a způsobuje silnou bolest, okamžitou dezorientaci až ztrátu rovnováhy.

Fungují paralyzéry i přes oblečení?

Jak funguje teaser?

Taser vydává napětí až 50 000 voltů (50 kV), používá přitom pulzů, které jsou přibližně stejné jako nervové vzruchy v lidském mozku. Zasažený člověk zůstane při vědomí, vnímá své okolí, ale není schopný ovládat své svalstvo. Podle Taser.cz (oficiální prodejce) používají aktuální modely napětí 400 V při proudu 2,1 mA.

Kolik má paralyzér voltu?

Princip elektrického paralyzéru

Jako zdroj se obvykle používá baterie s napětím od 1,5 do 12 V. Napětí ze zdroje prochází zesilovacím obvodem, kde je znásobeno na 200 000 až 500 000 voltů, ale dochází ke snížení intenzity elektrického proudu.

Jak silný paralyzér?

Napětí bývá nejčastěji v rozmezí 200 000 – 500 000 voltů. Narazit však můžete i na typy s napětím až 1 000 000 voltů. Čím větší napětí bude, tím bude paralyzér účinnější. Přes oblečení nemusí být výboj prakticky vůbec cítit.

Kdy mohu použít paralyzér?

Je paralyzér v České republice legální? Ano, paralyzéry jsou u nás legální a koupit si ho může každý, kdo dovršil 18-ti let. Přesto je však nutno míti napaměti, že se jedná čistě o sebeobranný prostředek a uživatel musí toto zařízení používat v souladu se zákonem a rozumem.

Co je to paralyzér?

Co je to paralyzér? Paralyzér je ruční, bateriemi (mohou být i zabudované pro nabíjení pomocí nabíječky) poháněné zařízení, které vydává elektrický proud a při kontaktu s tělem útočníka tento proud přechází dosvalového a nervového systému.