Co znamenají různé symboly?

Základní znaky.

Co znamenají značky na pračce?

1 tečka znamená 30 °C, 2 tečky odpovídají 40 °C, 3 tečky 50 °C, 4 tečky 60 °C, 5 teček odpovídá 70 °C a 6 teček znamená praní na maximální teplotu 95 °C. Vanička bez jakýchkoli detailů pak znamená běžné praní v pračce – prádlo s takovýmto znakem na cedulce snese i máchání nebo odstřeďování.

Co znamenají různé symboly?

Jak vypadá znak sušičky?

Pro sušení prádla jsou vyhrazeny prací symboly čtverce. Pokud je ve čtverci kruh, jedná se o znak sušičky. V tomto případě je teplota sušení naznačena pouze tečkami, jedna tečka tedy znamená velmi nízkou teplotu, dvě tečky pak běžnou teplotu.

Co znamená Preskrtnuty trojúhelník?

Značka praní trojúhelník s pruhy: Prací symbol zakazuje bělení chlorovými prostředky. Ty bez chloru jsou v pořádku. Prací symbol přeškrtnutý trojúhelník: Když uvidíte tuto značku, vyhněte se jakémukoliv bělení.

Co znamenaji symboly na sušičce?

Jedna tečka uvnitř kruhu znamená možnost sušení při libovolné teplotě, dvě tečky v kruhu pak znamenají možnost sušení při nízké teplotě. Symbol sušení s jednou čárkou pod čtvercem znamená možnost sušení šetrným způsobem, se dvěma čárkami pak velmi šetrným způsobem.

Jak vypustit vodu z pračky?

Na zadní straně pračky najděte vypouštěcí hadici a odpojte ji. Toho docílíte odšroubováním matice proti směru hodinových ručiček. Konec hadice umístěte do vypouštěcí nádoby a vypusťte z ní zbytkovou vodu. Po vypuštění veškeré vody odpojte hadici z odpadového potrubí.

Co znamená kdyz sviti Mrizka na pračce?

Dobrý den, tato závada může značit vyčištění filtru nebo čerpadla a nebo se týkat ucpaného odpadu.

Kdy se nesmí používat aviváž?

Pokud máte prodyšné sportovní oblečení, oblečení s funkční membránou nebo vyrobené z textilie z mikrovláken, pak aviváž nikdy nepoužívejte. Zničíte vlákna a tím i jejich funkčnost. Toto oblečení nepatří většinou mezi nejlevnější a provonět jednu várku sportovního oblečení by vás tak mohlo přijít dost draho.

Co je to máchání?

Máchací cyklus hraje podle nich klíčovou úlohu při odstraňování nečistot z hlubších vrstev látky, protože vytváří chemický a elektrolytický gradient, který nečistoty „vytahuje“ z prádla ven. Běžné pračky perou prádlo ve vodě smíchané s pracím práškem a pak ho před definitivním odstředěním máchají v čisté vodě.

Co je to aviváž?

Aviváž hraje důležitou roli při úpravě prádla při praní. Její hlavní funkce, kterou dnes ale mnoho lidí pomíjí, je změkčení prádla a odstranění statické elektřiny. Čím dál častěji se setkáváme s oblečením ze syntetických vláken, které je na statickou elektřinu nejvíce náchylné.

Co znamená jemne praní?

Velmi jemné praní je vhodné pro praní, máchání a ždímání bílého prádla a světlých oděvů pastelových barev z jemných látek. Tento šetrný program brání zežloutnutí nebo zešednutí látky. I v tomto případě je důležité nastavit nižší počet otáček při ždímání.

Co nesušit v sušičce na prádlo?

Dávejte si pozor na materiálové složení a ozdobné prvky

  • vlna.
  • hedvábí
  • krajky.
  • plastové zipy.
  • velkoplošné nažehlovací obrázky.
  • outdoorové oblečení

Proč neodtéká voda z pračky?

Jestliže pračka nevypouští vodu na začátku programu (tedy voda z prvního máchání) může být nefunkční vypouštěcí čerpadlo. Čerpadlo je velice citlivé na nečistoty a problém tak většinou způsobí zanesení a znehybnění vrtulky čerpadla vlasy, nitěmi, žmolky či drobnými předměty, jako jsou knoflíky a mince.

Jak mám vyčistit hadici od pračky?

Co se týká přívodní hadice, stačí ji odpojit od vody, (i v tomto případě z ní vyteče troška vody, tak si připravte misku) vyndat sítko, které je určené na zachycování nečistot a vyčistit jej pod tekoucí vodou. Potom jej vraťte na místo a připojte hadici zpět tak, aby byla dobře utěsněná. To je celé.

Co znamená Machani a Odstredovani?

Máchací cyklus hraje podle nich klíčovou úlohu při odstraňování nečistot z hlubších vrstev látky, protože vytváří chemický a elektrolytický gradient, který nečistoty „vytahuje“ z prádla ven. Běžné pračky perou prádlo ve vodě smíchané s pracím práškem a pak ho před definitivním odstředěním máchají v čisté vodě.

Co znamená Zehlicka na pračce?

Symbol žehličky – Žehlení povoleno; přeškrtnutá žehlička – žehlení zakázáno. Počet teček v nepřeškrtnuté žehličce udává povolenou teplotu žehlení. Čtverec a v něm kruh – Prádlo můžete sušit v sušičce. Počet teček v kruhu udává stupeň sušení.

Proč Nedavat ocet do pračky?

Nemusíte se ale bát, že by octovou lázní propláchnutá pračka znehodnotila i vaše pozdější praní. Jeho aroma zmizí po zahřátí, spolu s odpadní vodou ve výlevce. Tím ale užitečnost octa nekončí: využít jej totiž můžete, v trochu skromnějším množství, přímo při praní.

Proč mi nevoní prádlo aviváží?

Používáte příliš pracího prášku

První příčinou, proč prádlo z pračky nevoní, je nadměrné používání pracího prášku. Pokud jste si mysleli, že pokud dáte do bubnu více prášku, tak se prádlo lépe vypere, jste hluboce na omylu. Zvlášť nízké programy na 30 a 40 stupňů jsou schopné zpracovat jen určité množství prášku.

Co je to Predpirka?

Předpírka, namáčení, poloviční „porce“ prádla

Program předpírky nebo namáčení použijte tehdy, víte-li, že do bubnu pračky vkládáte silně znečištěné prádlo, u něhož šance na odstranění skvrn klesají úměrně s teplotou vody. Pokud použijete předpírku, pak i zde postačí vlažná či studená voda.

Co je to Machadlo?

Máchadlo zneutralizuje máchací lázeň a zajistí, aby ve vašem prádle nezůstávaly zbytky pracích prostředků, které mohou dráždit pokožku. Jeho používání považujeme za velmi důležité, zejména pro alergiky.

Co znamená smisene prádlo?

Smíšené prádlo – název nám již napovídá, že tento program pere zároveň různé látky. Můžete ho použít pro většinu látek kromě speciálních věcí, jako např. hedvábí, jemného prádla, sportovního oblečení, tmavého oblečení, vlny, ložního prádla a záclon.

Jak Susit Studenym vzduchem?

Sušička nasaje vzduch a ohřeje ho na zvolenou teplotu. Teplým či horkým vzduchem z prádla odstraňuje vlhkost. Na konci sušení vyfouká sušička prádlo studeným vzduchem, který zajistí, že textilie nebudou pomačkané. Přebytečnou kapalinu vznikající během sušení odvádí sušička pryč z bubnu.

Proč se mi srazí prádlo v sušičce?

Při nežádoucím smrštění tkaniny je na vině nedostatek vlhkosti uvnitř vláken. To znamená, že při správném nastavení sušicího programu a respektování doporučení výrobce textilie se této hrozby obávat nemusíte.

Jak sušit tricka?

Sušit prádlo venku na vzduchu je nejlepší a nejlevnější způsob. Pokud na to ale nemáte podmínky, pak je dobré si pořídit sušičku.

Proč je pračka hlučná při ždímání?

To může mít dvě příčiny. Buď jsou špatné ložiska motoru, nebo vyběhané uhlíky motoru. Na motor nejčastěji nateče voda, případně je pračka umístěna ve vlhkém prostředí. Tehdy ložiska zreznou a jsou poměrně hlučné.

Co delat kdyz se Netoci buben v pračce?

Pračku vypněte, otevřete dvířka a zkuste buben ručně protočit. Pokud nevyvíjí žádný nebo jen malý odpor, znamená to, že jde o problém s řemenem bubnu, vyžadující opravu proškoleným a kvalifikovaným servisním technikem.