Co znamená OG v rapu?

O. G. – originál gauner Anglická zkratka pro Original Gangsta. Zásadovej starej kriminálník.

Co to je og?

OG – originální barevná kombinace

OG je zkratka, která označuje původní barevnou kombinaci. V případě tenisek se dnes uvádí u retro modelů, které vycházejí v barevných variantách, ve kterých debutovaly ve sneakers světě před desítkami let.

Co znamená OG v rapu?

Co je to Ballin?

„Ballin'“ znamená být doopravdy cool a mít vystaráno. „Baller“ je proto někdo, kdo je dávno „za vodou“ a umí si to užívat. Jak se používá? „Look at him and his shiny car, he's ballin'!

Co to je rap?

Výraz rap je také zkratkou pro R.A.P., tedy pro Rhythmic American Poetry (rytmická americká poezie).

Jak vznikl český rap?

Počátky českého Hip-hopu

Prvním hudebníkem, který v tehdejším Československu použil rap jako výrazový prostředek, byl Lesík Hajdovský s kapelou Manželé, kteří v roce 1984 vydali album Kamufláž. Na něm asi nejznámější skladba Jižák vešla v širší známost v polovině 90.
CachedSimilar

Co znamená kdyz je nekdo og?

Zkratka pro pojem original gangster, označující gangstera ve výslužbě.

Co je to crunk?

Crunk je specifický hiphopový hudební styl, který vznikl a je rozšířený hlavně v USA ve státě Georgie na východě hlavního města Atlanty. Crunk je klasifikovaný jako pododdělení tzv. Dirty South, Southern Rap a je výplodem miamské Miami bass music a bounce music.

Kdy vznikl hip hop?

Hip hop je městská hudební subkultura, která vznikla během 60. a hlavně na konci 70. a začátku 80. let v černošských ghettech v USA jako spojení jamajských a amerických vlivů.

Kdo je Grey?

Osmnáctiletý Grey představuje mladou vlnu české rapové scény. Před několika dny vydal svou první desku, avšak křest CD nyní musí odložit kvůli aktuální situaci kolem koronaviru. Ačkoliv přišel mladý rapper o několik koncertů, doma nezahálí a stále tvoří nové věci.

Odkud je KOJO?

Představujeme ti další novinku, která je toho důkazem. SHXRTY a KOJO z Brna se ve spolupráci se slovenským Lunou a pražským producentem Fadexem postarali o vydařený track.

Co je to BRUH?

Bro (bruh) – slangové označení pro bratra (brášku), které se používá ve významu „kámo“ nebo „kamaráde“.

Co to je btw?

BTW – By the way

Tedy mimochodem.

Co je to trap?

Termín „trap“ je slangovým výrazem pro místo prodeje drog. Po roce 2010 se z experimentů s dubstepem zrodil subžánr trap EDM. Žánr dosáhl nejvyšší popularity po roce 2010, kdy se prosadila druhá vlna trapových umělců s novým zvukem a energií.

Co to je street dance?

Street dance, nazývaný také pouliční tanec, je zastřešující pojem, který se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvinuly mimo tanečního studia, přímo v ulicích, školních dvorech a tanečních klubech. Tyto taneční styly se začaly objevovat ve Spojených státech po roce 1970.

Jak poznat hip hop?

Hip Hop je styl populární hudby. Je tvořen ze dvou hlavních elementů: Rapování (také známé jako MC-ing) a Dj-ing , ale také s breakdancem a graffiti. Toto jsou 4 hlavní součásti hip hopu a kultury pohybu, které začali na počátku 70. let v New Yorku Afroameričané a Latinoameričané.

Kdo je bratr Doriana?

Kdo je Grey256? Český rapper, kterému je 19 let. Dorian je jeho bratrem a také člověkem, který ho do rapu zasvětil. Grey pomalu ovládá přední příčky a před pár dny vydal nové album ve spolupráci s Blakkwood Records a Warner Bros.

Jak se jmenuje Grey 256?

G Grey256 – texty

Vlastním jménem Martin Albrecht. Je český začínající rapový hudebník, který má budoucnost. Je bratrem rappera Doriana.

Odkud je Calin?

Călin Panfili (* 11. srpna 1997 Moldavsko), spíše známý jako Calin, je český zpěvák RnB a rapper s moldavskými kořeny, který se do ČR přistěhoval v roce 1999.

Jak se jmenuje KOJO?

Jmenuji se Joose Kojo. Jsem z Finska a je mi čtyřiatřicet let. O soutěžích jsem snil díky otcově kolekci trofejí a filmům o rallye již od malinka.

Co je to flexit?

Flexit – chlubit se novými a značkovými věcmi před někým (ukazovat se) a snaha udělat na někoho dojem.

Co je to chill?

V angličtině se slovo chill používá jako podstatné jméno i jako přídavné jméno, přičemž doslovným překladem do českého jazyka je chlad, ochlazení, mráz, ochladit se, vychladnout. V přeneseném slova smyslu slovo chill znamená jak v anglickém tak v českém jazyce odpočinek, relaxaci, resp. odpočívat, relaxovat.

Co je to TF?

TransFlash karta, zkráceně TF karta, je typ externího úložiště neboli paměťové karty. Používá se pro rozšíření paměti například u fotoaparátů. Co se týká mobilních telefonů, ty mají prostor pro paměťovou kartu uzpůsobený velikosti SD karty.

Co je to KK?

+kk je zkratka pro kuchyňský kout. Většinou je to tedy počet obytných místností + kuchyňský kout. Proč se tedy někdy píše 1+kk a někdy zase 1+1? Spousty bytů i domů mývají mnohem více prostoru k dispozici, proto mají i celou “samostatnou místnost“ pro kuchyň.

Co je to trap Life?

Trap life je pro ně každodenní docházení na šichtu za průměrné dělnické výplaty, kde ve volných chvílích píšou sloky do nových tracků. Vesnice byla jejich „bando“, což ve slangu atlantských rapperů značí vybydlený dům sloužící k vaření drog nebo jednoduše životní past.

Co je americký trap?

Trap, nebo také Baterie, je střelecká disciplína, při níž se střílí na pohyblivé asfaltové nebo hliněné terče. Vrhačky se nachází 15 metrů před střelcem v přírodním terénu. Dráha terčů se mění ve směru vrhání. Na trapu je 5 střeleckých stanovišť, šesté je čekací.

Co je to tanec?

Tanec je pohybová společenská nebo sportovní aktivita, prováděná převážně za doprovodu hudby. Tanec může navodit lepší náladu, a také je vyjádřením pocitů tanečníka nebo choreografa, který choreografii (tzn. to, co tanečník tančí) vymyslel. Tanec tedy může být považován za druh umění.