Co se stane, když dostanu balíček, který jsem si neobjednal?

Pokud by se nakonec zjistilo, že zmíněný balíček je například na partnerovo jméno, a ten si ho opravdu objednal, pak je také povinen za něj zaplatit. V případě, že ale balíček přišel na vaše či partnerovo jméno a ani jeden z vás si ho neobjednal, nejste povinni nic platit. Jednalo by se totiž o tzv. neobjednané plnění.

Co se stane když Nepřevezmu zásilku na dobírku?

Pokud zákazník nevyzvedne zásilku na dobírku, poruší tím kupní smlouvu ze strany zákazníka. Alespoň to se můžeme dočíst v zákoně č. 89/2012 Sb., občanském zákoníku.

Co se stane, když dostanu balíček, který jsem si neobjednal?

Co když si nevyzvednete objednané zboží?

Když si zákazník zboží nevyzvedne ani nezaplatí a nereaguje ani na upomínky, měl by ho podnikatel vyzvat k náhradě škody dle obchodních podmínek a stanovit mu ve výzvě přiměřenou lhůtu k plnění. Nebude-li zákazník na výzvu reagovat, je na místě zažalovat jej u obecných soudů.

Co se stane když si nevyzvednete zásilku Zásilkovna?

Co se stane, když si příjemce zásilku nevyzvedne? V takovém případě vám zásilku vrátíme. Pro tyto účely si prosím zvolte výdejní místo pro vratky.

Jak dlouho může být zásilka v Zásilkovně?

Standardní úložní lhůta je stanovena na 7 kalendářních dní s možností prodloužení na 21 dní. V případě, že by vám tato možnost nevyhovovala, kontaktujte naši zákaznickou linku na čísle +420 216 216 516. Je možné pozdržet termín pro vyzvednutí zásilky na výdejním místě? Ano, není to problém.

Co se stane když nezaplatím celní poplatek?

Když odmítnete zaplatit, zásilka se vrací

"Jestliže příjemce odmítne poplatky zaplatit, zboží nedostane," vysvětluje Martina Kaňková a dodává, že v takovém případě zůstává zboží 20 dní v dočasném skladě a ve většině případů se vrací zpět odesílateli na jeho náklady.

Co kdyz si Nevyzvednu zasilku na poště?

Nevyzvednutí poštovních psaní a nereagování na výzvy se vám totiž může vymstít. V České republice funguje tzv. systém náhradního doručení neboli fikce doručení, kdy je zásilka považována za doručenou, i když si ji nevyzvednete.

Jak přesměrovat zásilku Zásilkovna?

Je možné změnit doručení z prodejny na doručení domů (na mojí adresu)? Pokud budete chtít zásilku doručit na adresu, tak na Vaši žádost můžeme zásilku přesměrovat na externího přepravce za poplatek, který Vám ji doručí až ke dveřím. Stačí nám napsat na [email protected].

Co kdyz si Nevyzvednu balík v Balikovne?

Co když si balík nikdo nevyzvedne? Pokud jste ho posílali z Balíkovny na poště, vrátí se zpátky tam. Balík odeslaný z Balíkovny mimo poštu vyzvednete, jakmile se vrátí, na nejbližší ukládací poště.

Jak vyzvednout cizi zasilku že z-BOXu?

Co k vyzvednutí zásilky potřebujete? Jakmile budete u Z-BOXu, zapněte mobilní aplikaci Zásilkovma, která se automaticky spáruje se Z-BOXem pomocí Bluetooth a sama Vás navede. Pak už jen stačí jedno kliknutí a Z-BOX otevře příslušnou schránku s Vaší zásilkou.

Jak vyzvednout zásilku?

Zásilku může vyzvednout i blízká osoba adresáta, pokud se u přepážky prokáže šestimístným kódem pro vyzvednutí v kombinaci se jménem (názvem) adresáta nebo číslem zásilky. Nemusí předkládat průkaz totožnosti, plnou moc nebo podepisovat doklad o převzetí.

Kdy se neplatí clo z Číny?

Clo. Clo se platí u zásilek, které přesahují 150 EUR. Pro zásilky do 150 EUR je zachováno osvobození od cla. Pro určení, zda se clo již platí, či nikoliv (přesáhne, či nepřesáhne 150 EUR) je rozhodující vlastní hodnota zásilky (tedy bez nákladů za dopravu, případně dalších nákladů).

Co podléhá celnímu řízení?

Co je celní řízení? Veškeré zboží, které vstupuje na území Evropské Unie, podléhá celnímu řízení. Území České republiky je součástí celní unie v rámci EU a z toho důvodu jsou zde uplatňovány přímo předpisy EU.

Jak převzetí doporučeného dopisu jinou osobou?

Sousedi, příbuzní nebo jiná pověřená osoba, kterou na poště zmocníte, mohou vyzvedávat všechny vaše zásilky včetně těch, které jsou určeny do vlastních rukou. „Stačí na kterékoliv pobočce České pošty požádat o vydání průkazu příjemce, a to pomocí tiskopisu Žádost o vydání průkazu příjemce.

Jak vyzvednutí balíku na poště bez lístku?

Nyní můžete většinu balíků bez dobírky převzít od doručovatele bezkontaktně, díky kódu z SMS nebo e-mailu. K vyzvednutí zásilky vám stačí kód z SMS nebo e-mailu. Není tak třeba prokazovat totožnost. Balík za vás může převzít kdokoliv, komu kód předáte.

Jak vyzvednout cizí zásilku že z BOXu?

Co k vyzvednutí zásilky potřebujete? Jakmile budete u Z-BOXu, zapněte mobilní aplikaci Zásilkovma, která se automaticky spáruje se Z-BOXem pomocí Bluetooth a sama Vás navede. Pak už jen stačí jedno kliknutí a Z-BOX otevře příslušnou schránku s Vaší zásilkou.

Jak vyzvednout zásilku že z BOXu bez aplikace?

Můžu sdílet zásilku i bez aplikace? Ne, ke sdílení je appka potřeba. K vyzvednutí zásilky na kamenné pobočce příjemce sice aplikaci nutně nepotřebuje (heslo k výdeji dorazí e-mailem či SMSkou), ale pokud chce sdílet zásilku, je aplikace nezbytností.

Jak dlouho může být balík VZ BOXu?

Standardní úložní doba zásilek v Z-BOXu jsou 3 dny s možností prodloužení o další 2 dny. Prodloužit úložní dobu lze tedy o max. 2 dny. U Z-BOXů je úložní doba omezená.

Jak znovu otevřít z BOX?

K otevření Z-BOXu stačí mobilní aplikace Zásilkovna

Po příchodu k Z-BOXu se aplikace automaticky spáruje s vaší schránkou. Pomocí tlačítka v detailu zásilky ji otevřete.

Co kdyz nejsem doma Česká pošta?

Co když nebudu při doručování doma? Nevadí, Balík Do ruky může za vás převzít soused nebo vám jej uložíme na nejbližší pobočku. V případě uložení zásilky na poště je možné balík vyzvednout bez nutnosti prokazovat totožnost. Stačí předložit kód pro vyzvednutí, který adresát nalezne v SMS nebo e-mailovém avízu.

Jak zjistím že mám platit clo?

Clo se platí u zásilek, které přesahují 150 EUR. Pro zásilky do 150 EUR je zachováno osvobození od cla. Pro určení, zda se clo již platí, či nikoliv (přesáhne, či nepřesáhne 150 EUR) je rozhodující vlastní hodnota zásilky (tedy bez nákladů za dopravu, případně dalších nákladů).

Jak dlouho je balíček na celnici?

Z celních předpisů vyplývá, že zboží musí být předloženo celnímu úřadu do 30 dnů po podání celního prohlášení. Pokud tedy zboží do 30 dnů nedorazí, dojde skutečně k jeho automatickému zrušení. Jediná možnost, jak situaci napravit, je podat celní prohlášení znovu..

Jak dlouho trvá celní řízení?

Délka celního řízení není zákonem stanovena, v průměru trvá 30 – 60 minut. V určitých případech můžete využít k podávání celního prohlášení webovou aplikaci Celní správy ČR – eCeP​. Detailní informace naleznete na webu​ a samostaném webu o dovozu zboží ze zemí mimo EU: www.celnicka.cz.

Jak udělat plnou moc na poště?

Zmocněnce k vyzvedávání uložených zásilek, vyplní číslo Vaší Zákaznické karty a žádost odevzdá na poště. Pokud kartu ještě nemáte, může zároveň s žádostí o zmocnění požádat i o Zákaznickou kartu pro Vás. Obě žádosti půjdou ke zpracování souběžně. Nebo si můžete Zákaznickou kartu zřídit přímo zde, i expresně.

Jak otevřít z-BOX bez internetu?

Stačí použít appku a je vaše! Za doručení i dobírku platíte online. Z-BOX se otevírá bezdotykově pomocí aplikace. Už žádné klikání na displej či tlačítka!

Jak dlouho může být zásilka V Z-BOXu?

Standardní úložní doba zásilek v Z-BOXu jsou 3 dny s možností prodloužení o další 2 dny. Prodloužit úložní dobu lze tedy o max. 2 dny. U Z-BOXů je úložní doba omezená.