verze pro tisk

Půjčka na Vánoce

29. listopad 2017

Předvánoční sezóna je v plném proudu. Mnoho lidí začíná s vánočními přípravami, plánuje nákup dárků či velkolepou rodinnou oslavu. Spousta z nich přitom přemýšlí o předvánoční půjčce. V článku vám přinášíme tipy, jak k předvánoční půjčce přistupovat, abyste po vánocích nebyli nemile překvapeni.

Reklama

Půjčka na VánocePůjčka na Vánoce

K půjčce přistupujte racionálně

Hledáte vhodnou půjčku na Vánoce? Pak jste jistě začali přemýšlet také o její výši. Je důležité zvážit, kolik peněz chcete půjčit a na co budou použity. Výši půjčky omezte na nezbytné minimum. Chybí-li vám pět tisíc, rozhodně je zbytečné a zcela nesmyslné si půjčit dalších 50 000 Kč. Především se ujistěte, že nebudete mít problém se splácením. Vhodným řešením je půjčka před výplatou na pár dní. Menší částka na pár dní vám může vytrhnout právě před Vánocemi trn z paty.

Využijte výhodnou akci poskytovatelů

V okamžiku, kdy se rozhodnete pro půjčku, je důležité si zjistit, kde pro vás bude půjčka nejvýhodnější. Využijte výhodnou akci, kterou řada poskytovatelů před Vánoci nabízí. Nejoblíbenější je první půjčka zdarma, kdy noví zákazníci mohou využít půjčku do 10 000 Kč (dle nabídky poskytovatele) na 30 dnů zdarma. Při vrácení peněz v termínu tak získáte bezúročnou půjčku, ušetříte i tisíce korun na poplatcích. Projděte si nabídku akcí, které poskytovatelé v tomto čase pro zákazníky připravují. Na trhu je množství půjček, které získáte jednoduše a rychle bez zbytečného papírování, přehled takových produktů můžete najít například zde. Důležité je však nezapomenout na zásady odpovědného půjčování.

Nezapomeňte na zásady správného půjčování

Nejdůležitější je dodržovat zásady správného půjčování:

 • půjčím si raději nižší částku než vyšší
 • zvážím, zda skutečně půjčku potřebuju
 • pomocí online srovnání si zjistím, kde je nejlevnější půjčka
 • využívám akce a výhodné nabídky
 • seznámím se se zněním úvěrové smlouvy, zajímá mě RPSN
 • zjistím si předem výši splátek

Vánoce ve znamení investic a půjček

Nákupy dárků pro někoho znamenají období, kdy si chtějí půjčit. Období okolo Vánoc lidé více investují do svých domácností. Zájem o rychlé půjčky před Vánocemi tradičně roste oproti zbytku roku téměř o čtvrtinu.

Dle průzkumů si na Vánoce již někdy půjčil každý osmý Čech. Okolo 27% respondentů uvádí, že nad půjčkou uvažovalo. Stoupá také počet lidí, kteří si půjčují na zimní dovolenou. Lidé slyší na to, že mohou získat nebankovní půjčku s minimem dokladů, s vyplacením hotovosti do 24 hodin. První půjčku zdarma využívá mnoho lidí, oblíbené jsou také různé akce s bonusem za řádné splácení.

Na co si dát pozor?

Poskytovatelé půjček každý rok flexibilně cílí na zákazníky, kteří během Vánoc chtějí utratit více peněz, než jim jejich účet či peněženka dovolí. I když média a občanské poradny radí, jak vybírat vhodné půjčky, ne vždy si tyto rady berou lidé k srdci. Při výběru půjčky dávejte pozor na:

 • neplaťte zálohu předem
 • přečtěte si smlouvu
 • zajímejte se o výši úroků, splátek a sazbu RPSN
 • nepodepisujte smlouvu v časové tísni
 • půjčujte si zodpovědně
 • zbytečně se nezadlužujte
 • zjistěte si interval splátek stanovený ve smlouvě

Chcete-li si půjčit na Vánoce, zeptejte se nejprve ve své bance. Ta vás nejlépe zná a ví, zda si můžete půjčku dovolit. V případě, že vám banka půjčku zamítne, měli byste se mít na pozoru, že není něco s vašim rodinným rozpočtem v pořádku.

V případě, že si půjčujete od nebankovního poskytovatele, vybírejte si pečlivě, od koho si peníze skutečně půjčíte. I sebelepší nabídka půjčky může mít své mouchy a vy se můžete do nového roku vzbudit s nepříjemným překvapením, cože jste si to sjednali za půjčku. V případě, že nemáte na splátku půjčky, věřitele o tom informujte a pokuste se najít vhodné řešení. U malé půjčky do výplaty je možné si za příslušný poplatek termín splácení odložit. Vzít si půjčku před Vánocemi je stejně rizikové, jako během roku. Nenechte se ztrhnout výhodnými nabídkami a nákupním šílenstvím.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Půjčka na Vánoce

Půjčka na Vánoce

Předvánoční sezóna je v plném proudu. Mnoho lidí začíná s vánočními přípravami, plánuje nákup dárků či velkolepou rodinnou oslavu. Spousta z nich přitom přemýšlí o předvánoční půjčce. V článku vám přinášíme tipy, jak k předvánoční půjčce přistupovat, abyste po vánocích nebyli nemile překvapeni.

Půjčka ihned na účet bez poplatku 1 kč

Potřebujete rychle peníze na účet, protože máte nenadálé finanční výdaje a narážíte všude na půjčky, kde je třeba převést na účet společnosti 1 Kč? Pak vám poradím, kde si sjednat půjčku bez tohoto převodu.

NetCredit půjčka do výplaty - recenze a zkušenosti: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

NetCredit půjčka do výplaty - recenze a zkušenosti: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

Nezbývají vám peníze do výplaty a nechcete si půjčovat od někoho známého s tím, že byste se cítili trapně? Problémy s penězi pomůže vyřešit NetCredit půjčka do výplaty. Ta je určena pro krátkodobé řešení finančních potíží. Je rychlá, dá se zařídit z

Perfect Money půjčka - recenze a zkušenosti: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

Perfect Money půjčka - recenze a zkušenosti: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

Perfect Money půjčka je rychlou půjčkou, která pomůže v situaci, kdy potřebujete získat okamžitě finanční prostředky, a to bez zbytečného papírování a složitostí. Stačí mít připojení k internetu a během pár chvil máte peníze k dispozici.Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!