verze pro tisk

Optimalizace spotřebitelských úvěrů

5. červen 2014

Splácíte více úvěrů a ztrácíte přehled? Pak vám pomůže pomoci takzvaná optimalizace spotřebitelských úvěrů.

Reklama

Kdy je optimalizace vhodná?

V okamžiku, kdy musíte každý měsíc splácet několik úvěrů, k tomu ještě kreditní kartu, případně třeba kontokorent, se snadno může stát, že na některou platbu zapomenete.

Rovněž se mnozí lidé z těchto důvodů dostávají do finanční tísně, neboť jim splátky jednoduše přerůstají přes hlavu. A právě proto je dobré využít optimalizace spotřebitelských úvěrů.

Tuto možnost dnes nabízí většina tuzemských bank, případně i některé nebankovní společnosti, dokonce i soukromé osoby. Zdaleka největší jistotu máte, pokud zajdete do banky, zde nehrozí žádný podvod.

Hlavní přednosti optimalizace

  • Snížení měsíčních výdajů za splácení závazků
  • Větší přehled
  • Možnost získání vyšší půjčky
  • Lepší úrokové sazby
  • Možnost využívat další produkty
  • Možnost prodloužení doby splatnosti

Optimalizace probíhá tak, že všechny vaše spotřebitelské úvěry jsou převedeny do jednoho nového. Namísto dvou či tří tak platíte pouze jeden, například půjčku České spořitelny.

Význam optimalizace úvěrů

Význam tohoto sloučení spočívá zejména v tom, že máte možnost snížit celkovou částku, kterou měsíčně splácíte, a to až o několik procent.Při sloučení úvěrů totiž zpravidla dochází ke snížení úrokových sazeb. Díky tomu pak klesají i vaše celkové náklady na splacení závazků. Právě snížení úrokových sazeb je největší motivací, proč přistoupit k optimalizaci spotřebitelských úvěrů.

Kromě toho si můžete výhodněji nastavit také dobu splácení.

V neposlední řadě pak optimalizací docílíte toho, že si budete moci půjčit další finanční prostředky, pokud to tedy dovoluje vaše bonita. Dále je možné po přechodu k jedné bance využívat i další její produkty, jako jsou osobní konta, kreditní karty apod.

Optimalizace je dobrým řešením. Ti z vás, kteří mají více závazků, by o této možnosti rozhodně měli vážně uvažovat. Nabízí ji třeba i společnost Vitacredit, která poskytuje i Americké hypotéky.

Jaké máte zkušenosti s optimalizací spotřebitelských úvěrů? Podělte se o ně s námi v komentáři.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Optimalizace spotřebitelských úvěrů

Splácíte více úvěrů a ztrácíte přehled? Pak vám pomůže pomoci takzvaná optimalizace spotřebitelských úvěrů.

Konsolidace úvěrů se těší velké oblibě

Konsolidace úvěrů se těší velké oblibě

Češi si v minulých letech velmi oblíbili život na dluh. Lákavé půjčky, úvěry, kreditní karty a další nabídky bankovních i nebankovních společností na ně číhali na každém rohu, při každém druhém spotu na televizních obrazovkách. Člověk, který se však nechal zlákat až příliš, se mohl poměrně snadno do…

Podmínky pro získání úvěru jsou dnes jednoduché, pozor na předlužení!

Podmínky pro získání úvěru jsou dnes jednoduché, pozor na předlužení!

V minulosti bylo značně složité získat úvěr. Vyžadovalo to přinést celou řadu potvrzení včetně toho o pravidelném příjmu, minimálně dva doklady totožnosti, většinou i další doklad potvrzující vaše bydliště a totožnost (faktury za telefon, nájem, elektřinu či plyn apod.).

TZ: Tři ze čtyř Čechů si už sjednali úvěry, neznají ale jejich podmínky

TZ: Tři ze čtyř Čechů si už sjednali úvěry, neznají ale jejich podmínky

Z průzkumu, který realizovala Raiffeisen stavební spořitelna, vyplynulo, že tři čtvrtiny české populace si už alespoň jednou v životě půjčily peníze. Většina z těchto lidí si však nepamatuje zásadní podmínky úvěru, který si sjednali. Kromě toho si polovina Čechů při výběru vhodného úvěru nesrovnává …Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!