verze pro tisk

Jak zabránit rizikům při sjednávání online půjčky?

18. květen 2016

V posledních několika letech je u nás patrný výrazný boom takzvaných online půjček. Těm z vás, kteří potřebují půjčit peníze, přinášejí vyšší komfort při sjednávání a mnoho dalších výhod. Mají však i určitá úskalí, na která je třeba myslet. V tomto článku se dozvíte, jak co nejvíce snížit riziko, že někomu naletíte a později toho budete litovat.

Reklama

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Jedna z největších výhod, které online půjčky přinášejí, vychází už z jejich podstaty. Peníze si můžete sjednat přes internet. Nemusíte chodit nikam na pobočku vybrané společnosti, vše zajistíte z pohodlí a klidu domova.

Vyhněte se podezřelým poskytovatelům

Jenže neosobní jednání může být i nevýhodné v tom, že nevíte, kdo vám vlastně peníze půjčuje. Proto je nezbytně nutné si nejprve pečlivě projít nabídky jednotlivých společností a zjistit si i informace přímo o tom, kdo za danou společností stojí, kde firma sídlí. Máte-li jakékoliv podezření o zvoleném poskytovateli půjčky, je vhodné jeho nabídku přejít a raději se obrátit na někoho jiného, spolehlivějšího.

Vybírejte si z více nabídek

Online půjček je dnes u nás celá řada, nabízí je stále více společností. Jak se v tom má ale člověk vyznat, aby nenaletěl a zvolil si tu nejvýhodnější půjčku? Nejlepší volbou je využít specializované weby, které porovnávají nabídky renomovaných společností.

Takto funguje kupříkladu portál http://vsepujcky.cz/, na kterém najdete nabídky osvědčených poskytovatelů nebankovních online půjček. Výhodou je, že zde najdete nejenom potřebné informace, ale můžete rovnou přejít ke sjednání vybrané půjčky.

Zjistěte si, kolik za online půjčku zaplatíte

Riziko u online půjček spočívá v tom, že na vás mohou číhat vysoké poplatky. Proto si před sjednáním musíte být vždy jistí, kolik za zvolenou půjčku zaplatíte. Díky neustále se zvyšující konkurenci se dnes dají najít i poskytovatelé, kteří vám nabídnou první půjčku bez úroku. Pak už si jen musíte dát pozor na to, abyste dodrželi termín splatnosti.

Chraňte si své soukromí

Online vyřízení přináší i riziko, že poskytnete citlivé údaje o své osobě někomu cizímu. Rozhodně si tak při zadávání údajů z občanského průkazu, ale i zadávání hesla při přístupu k účtu u poskytovatele půjčky pečlivě hlídejte své soukromí. Není příliš vhodné používat počítač, který je napojen na veřejnou síť někde v kavárně apod. Půjčku si raději sjednávejte doma, kde máte klid a jistotu, že vámi zadávané údaje nikdo neuvidí.

Čtěte recenze od ostatních lidí

Online půjčky jsou zpravidla poskytované bez ručitele, jejich přehled ostatně najdete na webu http://vsepujcky.cz/pujcky-bez-rucitele. Navíc k nim potřebujete jen minimum dokladů. O to více byste ale měli být obezřetní a všímat si všech detailů.

Doporučuji si před vyřízením u konkrétní společnosti najít o daném poskytovateli recenze od dalších zákazníků. Snadno se tak dozvíte, zda je daná online půjčka skutečně tak výhodná, jak se na první pohled jeví, případně zda je její poskytovatel solidní a dá se mu důvěřovat.

-zol-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zabránit rizikům při sjednávání online půjčky?

Jak zabránit rizikům při sjednávání online půjčky?

V posledních několika letech je u nás patrný výrazný boom takzvaných online půjček. Těm z vás, kteří potřebují půjčit peníze, přinášejí vyšší komfort při sjednávání a mnoho dalších výhod. Mají však i určitá úskalí, na která je třeba myslet. V tomto článku se dozvíte, jak co nejvíce snížit riziko, že…

Online půjčky bez podvodu: Jak je poznat?

Online půjčky bez podvodu: Jak je poznat?

Na internetu se to dnes jen hemží nabídkami na nebankovní půjčky online. Jak ale poznáte, zda nejde o podvod a zbytečnou ztrátu času?

Půjčka na složenku: Rychlé nebankovní půjčky online

Půjčka na složenku: Rychlé nebankovní půjčky online

Poskytovatelé půjček jsou v dnešní době velmi ostražití. Půjčka u mnoha bankovních institucí rozhodně není pro každého, projít ověřením musí téměř každý žadatel. Pro klienta to v mnoha případech znamená zbytečné čekání, ponížení a v neposlední řadě peníze. Jde to samozřejmě i jinak, alternativu nabí…

Proč se vyplatí půjčky online: 5 výhod SMS půjček

Proč se vyplatí půjčky online: 5 výhod SMS půjček

V posledních zhruba dvou až třech letech se v tuzemsku rozmohla obliba krátkodobých úvěrů, které jsou také někdy označovány jako SMS půjčky. Jde o typ půjček, který je vhodný zejména před výplatou, kdy nemáte dostatek finančních prostředků, avšak nechcete chodit žádat o dlouhodobější úvěr do banky. …Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!