verze pro tisk

Jak se při výběru půjčky nespálit? Osvojte si tyhle základní rady

29. listopad 2017

Žít tzv. „na dluh" považuje mnoho českých rodin za zcela normální. Půjčujeme si na nové bydlení, jeho vybavení, spotřební nebo osobní elektroniku, ale třeba i na takové věci, jako je luxusní dovolená v zahraničí anebo nákup vánočních dárků, což není úplně prozíravé.

Reklama

Jak se při výběru půjčky nespálit? Osvojte si tyhle základní radyJak se při výběru půjčky nespálit? Osvojte si tyhle základní rady

V případě, že se dostanete do situace, kdy se zkrátka bez půjčky neobejdete, měli byste vědět, jak takovou půjčku vybírat a na co se zaměřit při srovnání půjček. Osvojte si následující rady a postupy a nevýhodná půjčka u vás už pak nebude mít šanci.

Rada č. 1: Zjistěte, jaké rozdíly ve světě půjček existují

Jistě každý z vás dokáže pojmenovat dvě základní skupiny půjček, které na našem trhu existují. Jde o půjčky bankovní a ty, které můžete sjednat u nebankovních poskytovatelů a věřitelů. U bankovních půjček se připravte na poměrně náročný a zdlouhavý proces vyřizování s předem nejasným výsledkem. Co všechno bankovního úředníka zajímá?

  • vaše příjmy a výdaje,

  • bonita,

  • registry dlužníků,

  • finanční minulost.

Pokud jste pro banku příliš rizikovým klientem, půjčku vám pochopitelně neschválí. V takovém případě se dostávají ke slovu půjčky pro problémové klienty. Příkladem mohou být třeba nebankovní půjčky bez registru, které získáte i v případě, kdy vám banka nepůjčí. Nebankovní společnosti obvykle také nabízí mnohem benevolentnější podmínky sjednání a zajímavé akce (například první půjčku zdarma anebo navrácení části splátek). Riziko, které úvěrováním rizikových klientů podstupují, si ale kompenzují výší úroků.

Rada č. 2: Půjčky vzájemně porovnávejte

Protože úvěrových produktů existuje na našem trhu nepřeberné množství, je mnohdy komplikované se v jednotlivých nabídkách bezpečně zorientovat. Proto mezi sebou vybrané produkty porovnejte a vyberte si z nich ten, který vám bude nastavenými podmínkami nejvíce vyhovovat. Skvěle vám poslouží třeba srovnání půjček online, kdy do chytré kalkulačky zadáte parametry půjčky, její rozsah a třeba i splatnost nebo další specifika a srovnávač za vás sám a během několika mála sekund porovná dostupné nabídky na trhu.

Rada č. 3:  Naučte se rozlišovat výhodné a nevýhodné půjčky

Jak poznat, zda je půjčka výhodná či nikoli? Mějte na paměti, že nezávisí pouze na jejím úroku. Úrok je jedna, nikoli jediná věc, která by vás měla během výběru vhodného produktu zajímat. Mnohem lepší vypovídají schopnost má RPSN dané půjčky. Důležité také je vybírat pouze ty společnosti, které na našem trhu působí delší dobu a lze k nim dohledat recenze skutečných klientů. Od věci proto není, pokud zapátráte v internetových fórech anebo diskuzích, kde se dozvíte řadu užitečných informací.

Rada č. 4: Čtěte smlouvy až do konce

A pozornost věnujte také obchodním podmínkám. Uniknout by vaší pozornosti neměly poznámky pod čarou ani oblíbené „hvězdičky", které odkazují k výroku, jenž je v textu nezmíněn a obvykle se nachází až na jeho úplném konci. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, nebojte se zeptat nebo si vyžádejte smlouvu k domácímu prostudování. Nikdy také nepodepisujte něco pod nátlakem.

Rada č. 5: Před problémy neutíkejte

Ať už se zvrtla vaše půjčka bez doložení příjmu anebo dopředu víte, že nezvládnete splácet hypotéku či leasing, nikdy tuto nepříjemnou situaci neignorujte. Ba právě naopak - okamžitě kontaktujte věřitele a spravte jej o aktuálním problému. Domluvit se můžete třeba na odkladu splátek anebo nově nastaveném splátkovém kalendáři. Vždy ale mějte na paměti, že takový odklad splátek rozhodně nebude zadarmo. Pokud byste jej párkrát zopakovali, půjčka se vám může nepěkně prodražit, což v konečném důsledku samozřejmě není příjemné.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se při výběru půjčky nespálit? Osvojte si tyhle základní rady

Jak se při výběru půjčky nespálit? Osvojte si tyhle základní rady

Žít tzv. „na dluh“ považuje mnoho českých rodin za zcela normální. Půjčujeme si na nové bydlení, jeho vybavení, spotřební nebo osobní elektroniku, ale třeba i na takové věci, jako je luxusní dovolená v zahraničí anebo nákup vánočních dárků, což není úplně prozíravé.

Základní podmínky pro získání Petrovy půjčky

Základní podmínky pro získání Petrovy půjčky

Podmínky pro získání Petrovy půjčky jsou poměrně jednoduché, i díky tomu si tato půjčka online získává mezi českými občany stále více příznivců. Není výjimkou, když o ni někteří klienti žádají opakovaně, vždy je však samozřejmě potřeba nejprve splatit předchozí půjčku.

Nebankovní půjčky, které opravdu půjčí

Nebankovní půjčky, které opravdu půjčí

Na českém internetu se to dnes jen hemží nabídkami nebankovních společností, které lákají na výhodné krátkodobé půjčky online. Jak je to ale s nimi doopravdy, můžete se opravdu spolehnout na to, že vám půjčí, nebo jen zbytečně ztratíte několik minut vyplňováním žádosti a registrací, načež k vám stej…

Online půjčky bez podvodu: Jak je poznat?

Online půjčky bez podvodu: Jak je poznat?

Na internetu se to dnes jen hemží nabídkami na nebankovní půjčky online. Jak ale poznáte, zda nejde o podvod a zbytečnou ztrátu času?Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!